ebook Kochaj coraz mocniej
4 / 5.00 (liczba ocen: 46) Ilość stron (szacowana): 252

Kochaj coraz mocniej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Muza
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 20.74
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
20.74 zł
20.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (10)
Inne proponowane

Powieść autorki bestsellerowego „Zaczekaj na miłość”. Intrygująca, mocna i niezwykle prawdziwa. Opowiada o szukaniu własnej drogi, spełnianiu życiowych pasji i miłości, która chroni przed zapomnieniem. Pokazuje, że wierność marzeniom daje prawdziwe szczęście, a pokonywanie trudnych sytuacji uczy wiary we własne siły.

Lilianna Horczyńska od dziecka kocha muzykę i chce zostać uznaną pianistką. Kolejne szczeble trudnej edukacji muzycznej, dostanie się na instrumentalistykę, wyjazd na uczelnię do Wiednia – to wszystko przybliża ją do spełnienia marzeń. Kończy studia z wyróżnieniem, a jej koncert dyplomowy zostaje gorąco przyjęty przez publiczność.
Postanawia spędzić wakacje na Podlasiu, we dworze na Lipowym Wzgórzu, który od dwustu lat jest rodzinnym gniazdem Horczyńskich. Tuż po przyjeździe beztroskie chwile przerywa nagła choroba ukochanej babci. Diagnoza lekarzy brzmi niczym wyrok, a jedynym ratunkiem jest ryzykowna operacja. Zaczyna się walka z czasem.
Pewnego dnia Lilka wśród pamiątek po pradziadku odnajduje stare zdjęcie i listy, dzięki czemu trafia na ślad dwóch tajemniczych kobiet. Prawda, którą odkrywa, nie tylko zmieni jej życie, ale i zburzy spokój całej rodziny. Niespodziewanie dostaje ofertę pracy w miejscowym domu kultury. Dostrzega lokalną biedę i brak pomocy dla najzdolniejszych uczniów, co budzi jej sprzeciw. Oparciem będzie dla niej Miłosz, mężczyzna poznany przed laty w niezwykłych okolicznościach. Jego rodzinę i rodzinę Horczyńskich łączą bolesne wydarzenia sprzed lat. Czy zła przeszłość wpłynie na uczucie rodzące się między dwojgiem młodych ludzi? Czy Lilka sprosta piętrzącym się problemom? Czy odzyska upragniony spokój?

Kochaj coraz mocniej od Ilona Gołębiewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jest to moje kolejne spotkanie z autorką i jakże udane! Pióro, jakim posługuje się pani Ilona jest doprawdy przyjemne, które się pochłania. Czyta się niezwykle lekko, mogę to porównać do takiego uczucia półsnu, że płyniemy ze stronicy na stronicę, coraz bardziej wkręcając się w to, co nam podano. Ja jestem zadowolona po raz kolejny i wiem, że sięgając po pióro autorki dostanę prawdziwą, życiową historię, która mogła przydarzyć się każdemu z nas. Nie ma tutaj koloryzowanie świata, co według mnie jest niewątpliwym plusem. Uważam, że powieści obyczajowe jakie wychodzą spod pióra pisarki są idealne na długi wieczory, gorące lub zimne popołudnia... Tak się wciągniecie, że ciężko Wam będzie odłożyć na później tę lekturę... Zdecydowanie polecam! Jeśli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać nic, co ta kobieta napisała, gorąco zachęcam do nadrobienia zaległości.

W tym tomie poznajemy dokładniej najmłodszą Horczyniankę, Lilię. I powiem szczerze, że tego najmłodszego pokolenia, córek Sabiny, byłam najbardziej ciekawa. Historię Klary poznałam, podobała mi się bardzo. Teraz przyszedł czas na Liliannę. Od razu, gdy tylko poznałam ją na kartach pozostałych tomów, zapałałam do niej sympatią. Poczułam w jej stronę przyjazne emocje i jak się okazało, wiele miałyśmy wspólnego. Podobnie jak ona, mam serce dla każdego, mimo zadawanych wciąż przykrości. Zawsze staram się pomóc najlepiej jak potrafię i cieszę się, że jej losy potoczyły się w taki, a nie inny sposób. Zazdroszczę ogromnego talentu muzycznego - ja jestem istną łamagą i grać na jakimkolwiek instrumencie nie potrafię, no może udałoby mi się na trójkącie, ale i za to uciąć dłoni nie dam. :D Biję jej ogromne pokłony i jestem dumna, że miała taką silną wolę, że nie poddawała się zdaniom innym, że była sobą, przez ten cały czas. Tym też mi zaimponowała, bo jak sami dobrze wiecie, w dzisiejszych czasach jest miliony ludzi, jednak większość, to kopie innych... Wiele osób boi się walczyć o swoje marzenia i być sobą, czego ja, kompletnie nie potrafię pojąć. Zawsze potrafiłam i wyrażałam swoje zdanie i nie bałam się tego, że przez własne zdanie, zostanę odrzucona przez pewną społeczność.
Oczywiście mamy tutaj wszystkich mieszkańców dworu, rodzinę Horczyńskich, Gajowiczów...
Miłosz, o którym wspomniano w opisie jest również postacią pozytywną, w moich oczach. Uważam, że również wiele nas łączy. Ale nie będę zdradzać zbyt wiele, by nie zaspoilerować Wam tej książki.
Reasumując postacie są prawdziwe, z krwi i kości i zasługują na naszą sympatię, ale i złość, nie ma tutaj jak wspominałam, koloryzowania świata.

Książki autorki czytam jak zwykle z wielkim zainteresowaniem. Jestem strasznie ciekawa, trzymając już powieść w dłoniach, co tym razem wymyśliła autorka? Jak potoczyła losami bohaterów? Czy przyjdzie im z trudem łapać oddech i będą na każdym kroku musieli walczyć o swoje i siebie? To, co wydarzyło się w Kochaj coraz mocniej sprawiło, że poczułam wiele różnych emocji. Od smutku, po radość...
Tematem przewodnim są relacje międzyludzkie, tajemnice z przeszłości, które jak cień wędrują za naszymi bohaterami... Wiele spraw, jakie pojawiały mi się w myślach ze znakiem zapytania zostały dokończone, oczywiście w odpowiedni sposób. Nie lubię rzeczy, tematów i rozmów, które nie zostały zamknięte, bo później wleką się za nami przez całe życie. Pisarka sprawnie pokończyła niektóre wątki, zostawiając na sam koniec nadzieję, że może jeszcze kiedyś powstanie tom, rozgrywający się na dworze...

Reasumując, jestem bardzo zadowolona z tego, że miałam przyjemność poznać ten tom i jednocześnie trochę żałuję, że na horyzoncie nic nie wskazuje o następnej części... Dostałam powieść obyczajową, z dodatkiem romansu, który przenosi nas do świata, w którym wszystkie nasze troski odpływają gdzieś w niebyt a pojawia się miejsce pełne ciepła, miłości, również problemów, ale jak to mówią, w grupie siła...
Polecam Wam wszystkim tę powieść, jestem pewna, że jeśli lubicie tego typu historię, to i tę pokochacie całym swoim sercem. Jeśli zastanawiacie się nad sięgnięciem po powieści Ilony Gołębiewskiej, to zacznij od pierwszego tomu o dworze. Nie będziecie żałować, zdecydowanie!

Ocena: 5+/6
©Tylko magia słowa
Kochaj coraz mocniej to czwarty tom serii Dwór na lipowym wzgórzu, niemniej każdą książkę można czytać niezależnie. Nie mogłam się doczekać historii o Liliannie, jeśli jesteście ciekawi to zapraszam na nowy post.

Poważna choroba, wypadek, złe zdarzenie bardzo często są sytuacją graniczną w życiu człowieka. Coś raz na zawsze się zmienia. Wtedy stajemy przed murem.

Lilianna Horczyńska - wnuczka Anieli - to ostatnia bohaterka sagi. dwudziestodwulatka od małego kocha muzykę i chce zostać pianistką. Wyjeżdża na uczelnię do Wiednia i tam spełnia swoje marzenia. Książka zaczyna w momencie kiedy Lilka wraca do kraju na wakacje po ukończeniu studiów I stopnia. Kobieta planuje spędzić lato z babcią na Lipowym Wzgórzu. Wydawałoby się, że będzie tam tylko "leżeć i pachnieć", niemniej los postanawia inaczej. Choroba ukochanej babci zmienia wszystko. Dodatkowo Lilka odkrywa ślady przeszłość swojego pradziadka, poznaje dokładnie społeczność okolicznych miejscowości. Okazuje się, że to lato będzie bardzo intensywne i można śmiało napisać, że przełomowe w jej życiu.

Kieruj się sercem, ono zawsze dobrze podpowiada. Mawiają, że tam skarb twój, gdzie serce twoje....

Bardzo dobrze mi się czytało kolejny tom serii. Historia Lilianny idealnie wpasowała się w mój gust, bo moją drugą pasją jest muzyka. Podoba mi się styl pisania autorki, nie są to słodkie historie o niczym, a z drugiej strony nie ma w nich dramatu... Wiele razy chciałam się rozerwać przy jakiejś obyczajówce, a w środku było tyle traum, że nie dawałam rady tego czytać. Tutaj wszystko jest wyważone, tak jak lubię.

Jest to piękna historia o szukaniu własnej drogi, o pasji, muzyce, dążeniu do marzeń, ale też o miłości, tej rodzinnej i tej między mężczyzną a kobietą. Autorka pokazuje także siłę, jaka tkwi w kolejnych pokoleniach rodziny Horczyńskich. Dokładniej jest to siła kobiet! Pokolenia się zmieniają, świat idzie do przodu, ale wiele wartości od zawsze się nie zmienia.

Trudno byłoby wybrać ulubioną bohaterkę, bo każda miała coś ciekawego w sobie. Uwielbiam rady babci Anieli, które naprawdę warto zapamiętać i wcielać w życie.

Rzadko udzielam dobrych rad, ale tym razem powiem ci tylko tyle, że jeśli dwoje ludzi się kocha i naprawdę chce ze sobą być, to zawsze znajdą na to sposób.

Trochę mi smutno, że to już koniec tej sagi. Każdy tom jest inny, opowiada historię innej kobiety z rodu Horczyńskich, a to co ich łączy to Dwór na Lipowym Wzgórzu. Czytając czułam się jakbym dosłownie się przeniosła na Podlasie, wdychała to czyste powietrze i podziwiała piękno przyrody wokół.

Wyszukana architektura od początku zachwycała domowników, gości i tłumy turystów, dla których posiadłość na Lipowym Wzgórzu była stałym punktem wycieczek. Historię tego miejsca tworzyły przełomowe wydarzenia, skrywane latami tajemnice i sploty dziwnych sytuacji, ale przede wszystkim ludzie, którzy sprawili, że dwór na Lipowym Wzgórzu był miejscem przyjaznym dla jego mieszkańców i gości.

Podsumowując, jeśli lubisz książki obyczajowe, takie swojskie, chcesz wprawić się w dobry nastrój, potrzebujesz oderwania od rzeczywistości - to sięgnij po książki Ilony Gołębiewskiej. Idealne książki na wakacje.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć