ebook Tańczący Trumniarz
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 38659)

Tańczący Trumniarz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.41
VIRTUALO#VIRTUALO targi
30.40 złpremium: 18.24 zł Lub 18.24 zł
23.41 zł Lub 21.07 zł
25.84 zł
30.40 zł
30.40 zł Lub 25.84 zł
19.46 zł
22.08 zł
25.84 zł
27.36 zł
27.36 zł
27.50 zł
30.40 zł
30.40 zł
31.40 zł z kodem: 21.40 zł
Inne proponowane
Pojedynek dwóch godnych siebie rywali. Detektyw Lincoln Rhyme, duma i chwała nowojorskiej policji kryminalnej, kontra seryjny zabójca, zwany „Tańczącym Trumniarzem”. Żelazna konsekwencja wyrafinowanego psychopaty kontra kryminalny geniusz detektywa. Jak na Deavera przystało – psychologiczny realizm, precyzyjna konstrukcja i zawrotne tempo akcji. Prawdziwy majstersztyk!
 

Detektyw Lincoln Rhyme, duma i chwała nowojorskiej policji kryminalnej, ściga nieuchwytnego, seryjnego mordercę zwanego Tańczącym Trumniarzem. Ten niezwykle inteligentny zbrodniarz uderza znienacka, błyskawicznie, zawsze w odmienny sposób, po czym znika bez śladu. Tylko jedna z jego ofiar zauważyła charakterystyczny szczegół, o którym przed śmiercią zdążyła powiedzieć policji. Ten szczegół to niezwykły tatuaż na ramieniu mordercy, przedstawiający Śmierć tańczącą z kobietą przed otwartą trumną.
Co oznacza zagadkowy tatuaż? Czy ta skromna wskazówka pomoże Rhyme'owi ocalić kolejne ofiary działającego z żelazną konsekwencją zabójcy? Opromieniony wieloma sukcesami detektyw zdaje sobie sprawę, że oto napotkał godnego siebie przeciwnika, najbardziej zaś dręczy go graniczące z pewnością przeczucie, że już gdzieś, kiedyś go spotkał...

Tańczący Trumniarz od Jeffery Deaver możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Bo zło to coś, co wygląda niewinnie, a dopiero potem wychodzi z niego prawdziwa natura
Na tym polega kryminalistyka – trzeba się przyglądać i przyglądać, a gdy niczego nie można znaleźć, trzeba się przyjrzeć jeszcze raz. Kiedy do niczego się nie dojdzie, należy przyjrzeć się jeszcze dokładniej.
Ody pochwalnej układać nie będę, tylko po prostu napiszę: świetny kryminał, intrygująca zagadka, wybitnie inteligentny Lincoln Rhyme kontra wybitnie inteligentny Tańczący Trumniarz. Starcie tytanów dedukcji i bystrości umysłu. A stawka w tym pojedynku jest niemała – ludzkie życie.

W Tańczącym Trumniarzu Deaver udowodnił, że serię z Lincolnem warto kontynuować, a rewelacyjny Kolekcjoner kości nie był jednorazowym rzutem na rynek wydawniczy, tylko dogłębnie przemyślaną i dopracowaną powieścią. Jak prawdopodobnie wszystkie z serii. Trwam w zachwycie, bo i warstwa kryminalna trzyma wysoki poziom – wartka akcja, zaskakujące zwroty, związki przyczynowo-skutkowe między krokami zabójcy, a działaniami i usilnymi staraniami grupy śledczej, rozwalająca na łopatki końcówka, i warstwa obyczajowa – perypetie Lincoln & Sachs nabierają rumieńców i lubię to bardzo, i warstwa, że tak pozwolę sobie uogólnić, intelektualna – autor wrzuca w treść powieści "chromatograf gazowy", "spektrometr masowy", "polimerazy" ufając, że czytelnik to nie jełop i doczyta, sprawdzi, postara się zrozumieć. Deaver zawraca także uwagę jak bardzo skrupulatną i drobiazgową pracę odgrywają na miejscu zbrodni technicy zabezpieczający i zbierający ślady.

Mikroślady były ulubionym materiałem Rhyme'a – drobiny i kawałeczki, czasem mikroskopijnej wielkości, pozostawiane przez sprawców w miejscach zbrodni albo bezwiednie stamtąd zabrane. Właśnie tych dowodów nawet najinteligentniejsi sprawcy nie mogli zmienić ani podrzucić, a najbardziej zapobiegliwi nie mogli się pozbyć.

A duet Lincoln i Amelia ma szansę na order najlepszy kryminalny duet ever w moim prywatnym rankingu.

Reasumując: rewelacja!

Ocena: 5/6
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Tym razem krótko - świetna książka z uwagi na niecodzienny pojedynek detektywa Lincolna Rhyme'a z ściganym seryjnym zabójcą, którego symbolem jest "taniec śmierci".
    Napięcie, zagadka, ślady i czytanie z nich najmniejszych informacji. Coraz mniej czasu, coraz więcej dramatu.... Jeden z lepszych współczesnych thrillerów.

Warto zerknąć