ebook Pokaż mi
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 1846)

Pokaż mi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.92
Audiobook - najniższa cena: 27.69
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
22.00 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł
22.51 zł
23.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Muszę posłusznie wykonywać jej polecenia. Inaczej upubliczni nagrania. A w międzyczasie robić wszystko, by odkryć, kim jest i dlaczego tak bardzo mnie nienawidzi”. Wstrząsający thriller erotyczny autora bestsellerowych „Nie odpisuj” i „Nie patrz”.

Łukasz zmaga się z problemami w życiu prywatnym i zawodowym. Jego wieloletni związek wisi na włosku, a w pracy zmuszony jest odpierać ataki agresywnej szefowej.
Pewnego dnia mężczyzna za namową przyjaciela instaluje aplikację randkową POKAŻ MI. Jej użytkownicy zabiegają o względy tajemniczej Królowej, uczestnicząc w konkursie polegającym na wykonywaniu wymyślnych, często erotycznych zadań.
Łukasz stopniowo angażuje się w znajomość z Królową. Wydaje mu się, że tylko ona go rozumie. Gdy jest już bliski spotkania z nieznajomą, zostaje wplątany w kryminalną intrygę, która z czasem odsłania przed nim przerażającą prawdę…

Pokaż mi od Marcel Moss możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Miłość i strach przed utratą ludzi, których się kocha, potrafią czasem doprowadzić człowieka do szaleństwa.
Miłość sprawia przecież, że człowiek jest zdolny do wszystkiego.
Dziś mało kto pokazuje w sieci swoje prawdziwe oblicze. Ludzie na każdym kroku przerabiają swoje zdjęcia, ukazując innym perfekcyjny świat, który nie istnieje. Próbują leczyć kompleksy i choć na chwilę uwierzyć w to, że oni też mogą wzbudzać w innych podziw lub zazdrość.
Internet to największe zło tego świata. Ludzie z natury są kłamcami, ale ekran oddzielający ich od prawdziwego życia sprawia, ze puszczają im wszystkie hamulce.
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Głównym bohaterem książki jest Łukasz. Mężczyzna znajduje się właśnie na życiowym rozdrożu. Jego wieloletni, spokojny i bezpieczny związek zaczyna się rozpadać. Jego stabilna pozycja w pracy, również zaczyna się chwiać, po tym jak jego szefową zostaje kobieta, która pała do Łukasza ogromną nienawiścią. Gdy przyjaciel pokazuje mężczyźnie aplikację randkową Pokaż mi w której użytkownicy biorą udział w swoistej grze o względy Królowej, Łukasz stawia sobie za zadanie wygrać wyścig o spotkanie z tajemniczą kobietą. Z czasem coraz bardziej angażuje się w wirtualną znajomość a zadania, które stawia przed nim Królowa przybierają coraz mocniejszy erotyczny wydźwięk. Łukasz, zostaje przez Królową wplątany w zbrodnię a pętla zależności między nim a kobietą coraz mocniej się wokół niego zaciska. Czy mężczyźnie uda się wyplątać z dramatycznej dla niego sytuacji? Tego dowiecie się oczywiście sięgając po tę książkę.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Nieustannie zaskakuje mnie jak dosadnie Marcel Moss w każdej swojej powieści obnaża współczesny, mocno wirtualny świat. Nie lubię świata z książek Pana Mossa a mimo to, każda z jego publikacji pochłania mnie całkowicie. Pokaż mi to z kolei mój zdecydowany faworyt. Nie byłam początkowo do tej pozycji przekonana. Thriller erotyczny wydawał mi się nie do końca moją bajką. Cieszę się jednak, że wyszłam ze swojej czytelniczej strefy komfortu. Pokaż mi to po prostu rewelacyjna, niezwykle wciągająca i sprawnie napisana powieść, która trzyma w napięciu od samego początku aż po zaskakujący finał.

Bardzo przypadł mi do gustu podział narracji na czasy. Nie zawsze mi ten zabieg odpowiada a jednak tu sprawdził się znakomicie. Autor genialnie skroił tę historię, podnosząc dzięki temu zabiegowi jej dynamizm i umiejętnie budując napięcie, podnosząc również poziom tajemniczości i niepokoju. To poczucie niepokoju towarzyszyło mi zresztą niemal przez cały czas poznawania tej powieści. I powiem Wam, że dopiero po ochłonięciu po lekturze tej książki zaczął powoli ze mnie znikać. Totalnie porwał mnie jej klimat. Dzięki temu naprawdę ciężko było mi odłożyć tę książkę.

Podobała mi się również kreacja głównego bohatera. Nie wzbudził on mojej sympatii, denerwował mnie, wzbierała we mnie złość na niego niemal z każdą podejmowaną prze niego decyzją. Mam jednak poczucie, że Łukasz taki właśnie miał być. Niekryształowy, bardzo niepozytywny a z drugiej strony finalnie nie potrafiłam nie czuć w sobie nadziei by jakoś wyszedł z bagna, w które sam po części się wpakował.

Podczas lektury tej książki towarzyszyło mi także mocne poczucie, jakby coś zmieniło się w stylu pisania autora od ostatniej jego powieści. Nie ujmuję nic Nie odpisuj ani tym bardziej Nie patrz, która również bardzo mi się podobała, ale Pokaż mi jest moim zdaniem bardzie spójna, lepiej skrojona, utrzymująca napięcie na nieustannie wysokim poziomie. Zdecydowanie uważam, że to najlepsza książka tego autora i bardzo odpowiada mi kierunek, w którym pisarsko zmierza.

Komu polecam?

Pokaż mi to idealna pozycja na letnie deszczowo burzowe popołudnia. Jeśli szukacie mocnych, trzymających w napięciu i pełnych niepokoju lektur ta książka sprawdzi się znakomicie. Gorąco polecam Waszej uwadze. Ja jestem pod jej ogromnym wrażeniem.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Zabawa z Królową

Pokaż mi to trzecia książka Marcel Mossa. Tym razem do naszych rąk trafia thriller erotyczny. Autor dobitnie uświadamia nam, iż w dzisiejszym świecie prywatność nie istnieje, a my jesteśmy nieustannie podglądani. Często przez naszą głupotę, a także co chyba jeszcze bardziej przeraża, przez naszą niewiedzę. Akceptując wszelkie internetowe regulaminy, sprawiamy, że nie jesteśmy już anonimowi. Nasza aktywność nie tylko w świecie wirtualnym, lecz również realnym jest na wyciągnięcie ręki, tych osób, którzy chętnie wykorzystują wiedzę na nasz temat. Internet to świat nie mniej niebezpieczny od tego za oknem. Możemy przekonać się o tym dzięki historii Łukasza, który dał wplątać się w internetową sieć.

Mężczyzna zmaga się z problemami w życiu prywatnym i zawodowym. Jego związek przechodzi kryzys, a szefowa atakuje go agresywnymi zachowaniami. Czy ucieczka w świat wirtualny pozwoli mu na odcięcie się od problemów? Czy będzie doskonałą odskocznią? Pewnego dnia Łukasz postanawia zainstalować randkową aplikację POKAŻ MI. Tutaj zadaniem każdego uczestnika jest walka o względy tajemniczej KRÓLOWEJ. To ona za wykonane zadania przyznaje punkty. Z czasem atmosfera gęstnieje niczym w ulu, zwłaszcza, iż użytkownicy aplikacji zmuszani są do wykonywania wyrafinowanych zadań erotycznych. Wówczas zabawa zmienia się w morderczą grę. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, czy byłbym w stanie wykonać takie zadania. To, czego dokonać miał Łukasz w swoim biurze, jest bulwersujące. Jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć, do jakich kroków zdolny jest człowiek szantażowany i perfidnie manipulowany. Mężczyzna zmuszony jest bezwzględnie wykonywać polecenia Królowej. Szantażowany, pod groźbą upublicznienia kompromitujących go nagrań, posłusznie wykonuje każde polecenie. Pytanie tylko, gdzie jest granica, do której zbliży się mężczyzna? Czy w ogóle taka istnieje? Jak wiele jesteśmy w stanie zrobić, by ochronić swoje dobre imię? Czy wstyd i poczucie kompromitacji determinują w nas takie zachowania? Niestety wielu ludzi pada ofiarą internetowych prześladowców, którzy tym bardziej są bezwzględni, ze względu na świadomość anonimowości.

Książkę czyta się w mgnieniu oka. Nie tylko dlatego, że jej fabuła porywa. Jest to również zasługą krótkich, lecz treściwych rozdziałów. A każdy rozdział opatrzony jest statystycznymi ciekawostkami dotyczącymi korzystania z internetu, portali randkowych, czy tez stron pornograficznych. Nie odpisuj oraz Nie patrz to dwie wcześniejsze książki Marcela Mossa, które utkwiły mi w pamięci. Jednak Pokaż mi wyryło w niej najtrwalszy i najtwardszy ślad, uświadamiając nam, iż każdy nasz ślad w internecie powinien być pozostawiany z rozsądkiem, gdyż każde nierozsądne zachowanie w sieci, może zaplątać w naszym życiu pętlę, z której nie sposób się wydostać. Niech ta książka będzie również dla nas przestrogą. Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć