ebook Gniew: Inna historia III RP
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 268) Ilość stron (szacowana): 216

Gniew: Inna historia III RP
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.77
wciąż za drogo?
25.95 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
21.77 zł Lub 19.59 zł
27.90 zł
27.90 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
21.87 zł
22.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Filozof i publicysta Tomasz S. Markiewka, odwołując się do historii, ekonomii i popkultury, odpowiada na pytania o rolę gniewu we współczesnej Polsce. Kogo najczęściej dotyczy i jak się wyraża? W jakie kierunki politycznie popycha? I czy dobrze wykorzystany może pozytywnie wpływać na społeczeństwo?

Co łączy wyborców Trumpa, sufrażystki, Adasia Miauczyńskiego i młodzież biorącą udział w strajkach klimatycznych? Gniew. Gwałtowne uczucie, które wyraźnie sygnalizuje sprzeciw i potrzebę zmian.
„Gniew” Tomasza S. Markiewki – filozofa i publicysty – to książka o zbiorowej emocji jako zjawisku politycznym oraz próba odpowiedzi na pytanie, jak najlepiej radzić sobie z gniewem we współczesnym kapitalizmie.

„Co się stało z polskim gniewem po 1989 roku? Dlaczego jest indywidualistyczny, pusty, skierowany w próżnię? Dlaczego idziemy drogą bezproduktywnego wkurwu à la Adaś Miauczyński („Też w ryj dać mogę dać”), a nie drogą sufrażystek czy Martina Luthera Kinga? To książka o najważniejszej emocji III RP, która mogłaby zmienić nasz świat na lepsze” – Grzegorz Sroczyński

„Po tę książkę powinien sięgnąć w pierwszej kolejności ten pozujący na bezstronnego dziennikarz, ten biznesmen pod krawatem i ten polityk składający ręce w charakterystyczny koszyczek, którzy od lat radzą nam, by «nie wylewać dziecka z kąpielą», a do problemu «podchodzić spokojnie». A może wylejmy wreszcie to dziecko? I – zamiast załamywać ręce nad populizmem, widmem komunizmu czy po prostu głupotą wyborców – zreformujmy sobie służbę zdrowia?” – Adriana Rozwadowska

Gniew: Inna historia III RP od Tomasz S. Markiewka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć