ebook W twoim cieniu
3.94 / 5.00 (liczba ocen: 62)

W twoim cieniu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.45
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-29% 20.93 zł 20% rabatu
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
16.45 zł
23.11 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Rozsądek czy serce? Kariera czy miłość? Co wygra, gdy staniemy przed najważniejszym wyborem? Kolejna chwytająca za serce powieść autorki takich poczytnych tytułów obyczajowych jak „Ciebie szukam”.

Nigdy nie mów nigdy.
Agnieszka ma już dosyć małomiasteczkowej codzienności. Znużona rutyną decyduje się na odważny krok i porzuca Bieszczady. Gotowa na podjęcie nowych wyzwań rozpoczyna pracę w jednej z dużych warszawskich korporacji. Choć życie w stolicy nie jest bajką, Agnieszka ambitnie realizuje powierzane jej zadania i całą swoją uwagę poświęca pracy. Do czasu…
Gdy drogi Agnieszki i Eryka przecinają się, monotonię kolejnych dni rozjaśnia promień nadziei. Wsparcie i ciepło ukochanego dają kobiecie energię do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom. Sprawy komplikują się jednak, kiedy wychodzi na jaw, kim tak naprawdę jest czarujący sąsiad…

W twoim cieniu od Anna Kasiuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Niektórych ludzi po prostu nie jesteśmy w stanie zrozumieć, a analizowanie ich zachowania w niczym nam nie pomoże. Jesteśmy różni i różnie podchodzimy do życia. To czyni nas wyjątkowymi i ciekawymi.
Mogę śmiało napisać - to moja ulubiona książka Anny Kasiuk, nie tylko z tej serii, ale ze wszystkich jej książek jakie czytałam. Jest dla mnie szczególna. A dlaczego? Zapraszam na nową recenzję.

Agnieszka żyje w małym miasteczku w Bieszczadach, nie jest zadowolona ze swojego życia i marzy o wyrwaniu się do dużego miasta. Wybiera Warszawę, gdzie udaje się jej znaleźć wymarzoną pracę w korporacji. Jej rodzice nie są zadowoleni z jej wyboru, ale kobieta stawia na swoim i zmienia całkowicie swoje życie, zaczynając całkiem od zera w mieście, którego nie zna i gdzie nie ma znajomych.

Byłam bardzo przejęta. I choć za wszelką cenę próbowałam nie podążać tą drogą, moje myśli już dawno były na Domaniewskiej. Wyobrażałam sobie swoje biurko, stojący na nim kubek z herbatą i organizer z długopisami i kolorowymi pisakami. Schludną spódnicę do kolan, koszulę z podwiniętymi rękawami i śniadanie w lodówce.

Okazuje się szybko, że życie w korporacji nie jest bajką, ale ciężką pracą często po godzinach. Agnieszka nie zraża się, bo wie do czego dąży. Całą swoją uwagę i życie poświęca tylko pracy. W międzyczasie poznaje sąsiadów kamienicy, zaczyna opiekować się starszym Józefem, czasami rozmawia z Erykiem z naprzeciwka, ma konflikt z sąsiadką z góry.

Jak ułożą się losy Agnieszki? Czy oprócz pracy zauważy kogoś obok siebie? Czy byłaby w stanie poświęcić karierę dla miłości?

Pamiętaj, Agnieszko, nie próbuj nawet dostosowywać się do czyjegoś spojrzenia na świat. Bo wtedy nie będzie to już twoje spojrzenie i twój świat.

Takie pytania myślę, że można zadać każdemu młodemu człowiekowi. Was zachęcam do przeczytania losów Agnieszki.

Autorka pisząc tą książkę chciała się niejako rozliczyć z przeszłością, z pracą w korporacji. Też jestem na takim etapie, że nie chcę wrócić do korpo.... Pamiętam moje początki w TYM miejscu, ten ścisk żołądka, problemy z jedzeniem, ataki paniki, strach przed szefową z piekła rodem. Było to bardzo dawno temu, ale nie są to miłe wspomnienia. Pieniądze były naprawdę dobre, ale praca ponad siły, w weekendy, w święta, czasami nawet nie wracałam do domu aż do rana...

Nie wiem czy to tematyka tak mi podpasowała, ale książka mnie tak zachwyciła, że jak zaczęłam czytać wieczorem to nie poszłam spać zanim nie skończyłam. A wierzcie mi, rzadko tak robię. Przeczytałam ją dosłownie na raz... Tak mocno utożsamiłam się z Agnieszką i jej marzeniami, ja też chciałam wyrwać się do stolicy i też pracowałam na Domaniewskiej.

Korporacja to nic innego jak fatamorgana. Złudne wrażenia, na których fundamentach ludzie budują swoją pozycję. Im dłużej siedzisz w pracy, tym bardziej jesteś jej oddany. Im bardziej się poświęcasz, tym większy wkład masz w rozwój firmy.

Książka nie jest tylko historią o pracy w korporacji, autorka dotyka także wielu innych tematów. Pierwszym z nich jest odcięcie pępowiny od rodziny i życie z daleka od niej. Myślę, że wiele osób w tym momencie może się utożsamić z Agnieszką i jej wyborem. Następnym ważnym tematem jest życie miłosne głównej bohaterki, które jest niezwykle poplątane... Nic nie jest takie proste. Bardzo podobali mi się poboczni bohaterowie, sąsiedzi Agnieszki z kamienicy. Mam wielki sentyment do pana Józefa, dobrego ducha całego bloku. Darzę szacunkiem autorkę za pokazanie miłości nie tylko w odcieniu damsko - męska. Brawo Aniu!!!

Osobiście tytuł książki do mnie dotarł po przeczytaniu całości. Jestem pewna, że wrócę do tej historii, zajmuje ona w moim sercu szczególne miejsce. Jeśli nie znacie twórczości autorki to śmiało zacznijcie od tej książki.

Dzięki autorce dowiedziałam się o ciekawym blogu kulinarnym, który istnieje naprawdę, a ja zamierzam do niego zaglądać. Może uda mi się coś ugotować?

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć