ebook Zemsta gangstera
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 1721)

Zemsta gangstera
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 26.16
Audiobook - najniższa cena: 29.80
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
26.16 zł Lub 23.54 zł
31.90 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
26.23 zł
26.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jeśli Serce gangstera autorstwa Anny Wolf stało się Twoim bestsellerem,  to zapewne zainteresuje Cię także drugi tom serii mafijnej, Zemsta gangstera. Takie historie pamięta się przez całe życie.

Fabuła:

Anton Tarasow jest człowiekiem od brudnej roboty. Bliźniak Aleksieja zajmuje się zabójstwami na zlecenie, które wykonuje dla mafii. Jest jak pozbawiony emocji robot, który swoje zadania wykonuje bezwzględnie i z zimną krwią. Kiedy poznał wspaniałą Jordan Pheonix jego serce pierwszy raz zabiło mocniej. Anotn zakochał się. Obecnie jednak, po tym uczuciu zostały tylko wspomnienia przesiąknięte żalem i nienawiścią. Jordan pała żądzą zemsty, jej marzeniem jest brutalnie odpłacenie się za wszystkie krzywdy, których doznała do Antona. Jordan Phoenix pamięta wszystko doskonale, te wszystkie upokorzenia i nie zamierza ich darować.

Jednak los i życie sprawiają przeważnie zawsze niespodzianki, emocje związane z zemstą i nienawiścią musza zejść na dalszy plan, teraz trzeba zająć się sekretami z przeszłości, które niespodziewanie objawiają się i pokazują, że oboje nie mieli do tej pory pojęcia jak wiele ich łączy.

Mroczny świat mafii, ciemnych sekretów i brutalnych porachunków – kiedy wstąpisz do niego, okazuje się, że powrót do tego normalnego, który znasz na co dzień, wcale nie jest taki łatwy.

Lektura tego e-booka uzależnia, a jego zakończenie wprowadzi Cię w osłupienie, jakie nigdy jeszcze nie przytrafiało Ci się podczas czytania najbardziej pasjonujących opowieści.

Rekomendacje:

Z książki bije taka prawdziwa rodzinna siła, lojalność i wzajemne oddanie. A to wszystko na tle bezwzględnej mafii, strzelanin, wybuchów i zaskakujących zwrotów akcji. Czytając tę książkę naprawdę świetnie się bawiłam, ale na autorkę się chyba obrażę. Jak można zacząć na samym końcu tak interesujący wątek i tak brutalnie go zakończyć?! - Magdalena Fraszczak vel Jószczak - Książka w autobusie

Zemsta gangstera od Anna Wolf możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2022. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Czasem wiara to jedyna rzecz, która trzyma człowieka przy życiu. Pozwala utrzymać głowę ponad wodą i nie utonąć.
Zemsta podobno smakuje najlepiej na zimno, ale czasem bywa wielokrotnie podgrzewana, aż osiąga temperaturę wrzenia. Wystarczy wtedy impuls by wybuchła z całą mocą albo wprost przeciwnie przebiega w tajemnicy, podsycana tym, co z sobą niesie. Co przynosi z sobą oprócz bólu, cierpienia i wciąż niezaspokojonej potrzeby ranienia?

Miłość od nienawiści dzieli bardzo niewiele, niekiedy wystarczy chwila i szczęście zamienia się w coś zupełnie odwrotnego. Jordan Phoenix wie jakie to uczucie kiedy los wydaje się aż nadto łaskawy, by zaraz za moment nie tylko odebrać wszystko co najcenniejsze, lecz i zepchnąć kogoś na dno rozpaczy. Niektórzy słyną ze swego opanowania i braku emocji, ale i oni mają wspomnienia gdy byli kimś całkowicie innym. Aleksiej Tarasow jest zabójcą, nigdy nie cofnął się przed wykonaniem zadania, które dostaje od swej rodziny, jej się nie odmawia, zwłaszcza jeśli to mafia, a samemu jest się jej nieodrodnym synem. Tych dwoje nienawidzi się wzajemnie, mają ku temu swoje powody i nie zamierzają się wyrzec zemsty. Jednak w ich świecie nic nie jest proste i nikomu nie można zaufać, zawsze powinno spodziewać się najgorszego, ale i tak nie przygotuje to człowieka na to, co stanie się jego udziałem. Jordan i Aleksiej wydają się nie mieć złudzeń co do siebie, łączy ich jedynie wzajemna nienawiść, chociaż trudno im zapomnieć o wspólnej przeszłości. To ona po części ich stworzyła, lecz kiedy wydaje się, że są swoimi najgorszymi wrogami rzeczywistość okazuje się o wiele bardziej skomplikowana by nie rzec morderczo. Przeznaczenie bywa jednak przewrotne i zmusza do kroków, jakich nigdy nie brało się pod uwagę, bo słowo „nigdy” może mieć bardzo krótki żywot.

Najpierw było niespodziewane uczucie, chwile szczęścia, a zaraz potem dosłownie wszystko runęło, stawiając przeciwko sobie dwoje ludzi. Anna Wolf w Sercu gangstera dała czytelnikom przedsmak tego, co ich czeka w drugiej odsłonie historii o braciach Tarasow. Miłość, nienawiść oraz uczucia skrywane pod maską obojętności i zimnej krwi, wcale takiej nie będącej stanowią jedną stronę osi akcji Zemsty gangstera, drugą jest tytułowy motyw książki. Obie dały pole do popisu autorce, która wykorzystała je, splatając w opowieść w jakiej nie ma zasad, oprócz jednej - nic nie jest takie na jakie wygląda. Bohaterowie stawiani są przed decyzjami, będącymi pomiędzy dwoma skrajnościami – ich życie lub śmierć wroga, nie wahającego się przed niczym i zawsze uderzającego w najsłabszy punkt. Światła neonów Las Vegas są tłem dla rozgrywek, gdzie stawka jest zawsze ta sama, ale czasem jej wartość niespodziewanie zostaje podbita przez przeszłość i jej tajemnice. Anna Wolf nie unika brutalności, bo świat, w którym funkcjonują postacie nie ma w sobie nic z łagodności, na nią jest miejsca z dala od postronnych, lecz w samym centrum jest zemsta, o jakiej nigdy i nikt nie zapomina, bezwzględna, nie znająca litości i dokonywana bez litości. Zemsta gangstera jest opowieścią o miłości, tak samo nieszablonowej jak i sami bohaterowie, szaleńczej oraz stawiającej ich przed najtrudniejszymi wyborami, od jakich nie ma odwrotu.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Zemsta gangstera to była jedna z dwóch najbardziej wyczekiwanych przeze mnie majowych premier. Byłam jej strasznie ciekawa i gdy tylko trafiła w moje ręce, rzuciłam wszystko i zatraciłam się w lekturze. Jak myślicie, drugi tom okazał się lepszy od swojego poprzednika? Czy niestety nie podołał temu zadaniu?

No cóż…..
Jest to historia brata bliźniaka Aleksieja, którego poznajemy troszeczkę w pierwszym tomie. Anton to twardy, nieustępliwy facet, który zawsze dostaje, to co chce. Jest prawdziwą maszyną do zabijania na usługach bezlitosnej mafii. Samo wypowiedziane jego imię wywołuje paraliżujący strach u przeciwników. Odkąd pamięta, wykonuje powierzone zlecenia bez zadawania zbędnych pytań i bez jakichkolwiek skrupułów. Nawet nie przypuszcza, że jedno ze zleceń z przeszłości niespodziewanie do niego wróci i po raz pierwszy w życiu poczuje wątpliwości i coś na wzór wyrzutów sumienia.

Nagle i bez zapowiedzi na jego drodze staje Jordan, kobieta, dzięki której to skute lodem serce, kiedyś zaczęło szybciej bić. Jednak ich drogi się rozeszły, po to, aby po prawie pięciu latach znowu się połączyły, ale tym razem towarzyszy im tylko nienawiść i rozczarowanie. Jordan przez te wszystkie lata nie zapomniała o Antonie i skrupulatnie pielęgnowała w sobie uczucie nienawiści i przyświecał jej tylko jeden cel – zemsta. Tarasow ma zapłacić jej za wszystkie wyrządzone krzywdy i to z nawiązką. Nawet nie przypuszczają, że ich losy już na zawsze zostały ze sobą związane. Muszą zapomnieć o brutalnej przeszłości i zjednoczyć swoje siły w walce z tajemniczym wrogiem. Czy im się to uda i wyjdą z tej walki zwycięsko? Wszakże miłość i nienawiść nie łączy bardzo cienka granica, prawda ? Czy prawdziwy Egzekutor jest w stanie tak prawdziwie pokochać ?

Cała historia, tak samo, jak to miało miejsce w Sercu gangstera, podzielona jest narracją między głównymi bohaterami. Dzięki takiemu zbiegowi możemy bardziej zrozumieć ich postępowanie. W obu częściach bardzo polubiłam postacie kobiet, zarówno Chloe, jak i Jordan wzbudzają moją sympatię. Cieszę się, że dalej możemy śledzić losy Aleksieja i jego żony. Z książki bije taka prawdziwa rodzinna siła, lojalność i wzajemne oddanie. A to wszystko na tle bezwzględnej mafii, strzelanin, wybuchów i zaskakujących zwrotów akcji. Czytając tę książkę naprawdę świetnie się bawiłam, ale na autorkę się chyba obrażę. Jak można zacząć na samym końcu tak interesujący wątek i tak brutalnie go zakończyć?! Nie wiem, czy moje biedne czytelnicze serce tyle czasu wytrzyma bez dalszej kontynuacji. Obiektywnie nie umiem powiedzieć która część podobała mi się bardziej, dla mnie obie są świetne i czuję, że trzeci tom powali mnie na łopatki.

Ocena: 5/6
©Książka w autobusie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć