ebook Czarny świt
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 200)

Czarny świt
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.52
31.90 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
-19% 25.52 zł Lub 22.97 zł
30.30 zł Lub 27.27 zł
31.90 zł
25.38 zł
26.44 zł
26.57 zł
27.12 zł
27.12 zł
27.15 zł
28.71 zł
29.00 zł
31.90 zł
31.90 zł
Inne proponowane

Piąta część serii „Żniwiarz” autorki uhonorowanej nagrodą Książka Roku 2019 portalu Lubimy Czytać. Nadszedł czas ostatecznego starcia. Słowiańskie demony muszą odejść w zapomnienie… „Paulina Hendel ponownie stworzyła wartką i fascynującą opowieść, która pochłonie was i wciągnie w niezwykły świat demonów niczym sam Nija… Ta historia pełna pojedynków z potworami i tajemnic z zamierzchłej przeszłości to świetny finał serii, a przede wszystkim fantastyka z prawdziwego zdarzenia!” – „Nowa Fantastyka”

Magda odrodziła się po raz kolejny. Po powrocie z zaświatów, razem z piekielnym ogarem przy boku, uchroniła Feliksa przed rychłą śmiercią. To jednak dopiero początek ich kłopotów. Demony nie śpią i zaczynają się pojawiać nawet w biały dzień. Cała wieś Wiatrołom jest zagrożona, a wraz z nią świat zwykłych śmiertelników. Czy zły omen się sprawdzi i Nija powróci ze zdwojoną mocą? Czy śmierć bliskich przysłoni żniwiarzom zdrowy rozsądek? Władca demonów chyba nigdy nie da za wygraną! Koniec znanego wszystkim świata nadchodzi szybciej, niż się tego spodziewają…

Czarny świt od Paulina Hendel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czarny świt to piąty i ostatni tom cyklu, który opowiada o dawnych słowiańskich demonach i o tym, jak usiłują przeniknąć do naszego świata. Pierwszy tom Pusta noc zapowiadał się doskonale. Potem było słabiej. Czerwone słońce i Trzynasty księżyc zaczynały nieco przypominać telewizyjny serial. I zgodnie z regułą trzech sezonów, czwarty tom “Droga dusz” nie zachwycił mnie na tyle, że postanowiłem nie pisać recenzji.

Nie można autorce odmówić lekkości pióra i daru wartkiej narracji. Nie miałem też zastrzeżeń do dialogów. Pewne zastrzeżenia miałem do postaci, ale największe było wrażenie, że w jakimś momencie autorka nie wiedziała, co dalej chce pisać. Może brakowało koncepcji na zakończenie cyklu? Miałem wrażenie, że kolejne walki z demonami i potworami niczemu w fabule nie służą. Na szczęście piąty tom pozbawiony jest już tych wad.

Magda powraca po raz kolejny z Nawii, aby przy boku Feliksa i Pierwszego walczyć z demonami. Jednak sytuacja robi się krytyczna. Czarny świt opowiada o ostatecznej walce garstki ludzi ze złem, które chce opanować świat. Miasteczko, w którym toczy się akcja, zostaje zdominowane przez demony. tak, jakby w tym miejscu pojawiło się pęknięcie między światami. Pan demonów przybywa na świat w swej postaci. Żniwiarze mają coraz mniej czasu.

Mam wrażenie, że w ostatnim tomie autorka położyła większy nacisk na symbole. Zło, które przybywa z zaświatów, nie jest abstrakcją. Czy jego źródłem są ludzie? Czy ludzkość ma w sobie gen destrukcji? Nie znajdziecie w książce prostych odpowiedzi. Ale zmusi was do myślenia. Wisienką na torcie jest zakończenie. Ale o tym nie napiszę.

Ocena: 4/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć