ebook Pokaż mi swoją bibliotekę
3.5 / 5.00 (liczba ocen: 96)

Pokaż mi swoją bibliotekę
ebook: epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 37.99
37.99 zł

Pokaż mi swoją bibliotekę, a powiem ci…

Kto najchętniej czyta w toalecie i kto trzyma tam książki swoich ulubionych pisarzy? Dla kogo Pięćdziesiąt twarzy Greya to pozycja obowiązkowa, a kto bierze do ręki powieści Wiesława Myśliwskiego jedynie „z przyzwoitości”? Kto wie dokładnie, co znajduje się w jego księgozbiorze, a w czyim mieszkaniu poruszanie się utrudniają stosy książek?

Aleksandra Rybka rozmawia z pisarzami, dziennikarzami, felietonistami, znawcami literatury i języka o najintymniejszej sferze ich życia – o domowych bibliotekach. Pokaż mi swoją bibliotekę to szczera, wielogłosowa opowieść o wyborach, wspólnych rodzinnych przyjemnościach i wspomnieniach związanych z książką. Jerzy Bralczyk, Justyna Sobolewska, Sylwia Chutnik, Michał Rusinek i inni zdradzają swoje guilty pleasures, wspominają o powinnościach literackich i największych czytelniczych grzechach.

Trzeba sobie, Jurku, uczciwie powiedzieć, że nie bylibyśmy razem, gdybyśmy tak nie rozmawiali, jak rozmawiamy. A nie rozmawialibyśmy tak, jak teraz z panią, gdybyśmy nie przeczytali tego wszystkiego, co przeczytaliśmy.

[fragment rozmowy z Jerzym Bralczykiem i jego żoną, Lucyną Kirwil]

Aleksandra Rybka – miłośniczka książek i czytania, nauczycielka języka polskiego, mama dwójki dzieci.

Pokaż mi swoją bibliotekę od Aleksandra Rybka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przyznam wam szczerze, że lektura Pokaż mi swoją bibliotekę Aleksandry Rybki wywołała we mnie mieszane uczucia. Byłam niezwykle ciekawa księgozbiorów większości osób, z którymi autorka przeprowadziła wywiady. Przyznaję, że niektórych nie znałam wcześniej. Każda z nich posiada ogromna zbiory, pełen niezwykłych książek, białych kruków i tytułów, związanych z pracą lub zainteresowaniami. W każdej rozmowie wyraźnie widać miłość do książek i jest to niesamowite, bo znalazłam wiele elementów, które mnie łączą z tymi osobami.

[...]

Pokaż mi swoją bibliotekę Aleksandry Rybskiej – to sposób na wirtualną wizytę w biblioteczkach domowych znanych osób, które na co dzień pracują z książkami. To możliwość uruchomienia wyobraźni (te kilku- lub kilkunastotysięczne zbiory) i wejścia w polemikę na różne tematy związane z traktowaniem egzemplarzy, segregowaniem kolekcji, oddawaniem/zbieraniem/zdobywaniem książek i podejściem do innych czytelników.

Cała recenzja na blogu: Pokaż mi swoją bibliotekę

Ocena: 4/6
©Rudym Spojrzeniem
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć