ebook 1633
4.01 / 5.00 (liczba ocen: 5563) Ilość stron (szacowana): 782

1633
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 30.03
wciąż za drogo?
39.00 złpremium: 23.40 zł Lub 23.40 zł
30.03 zł Lub 27.03 zł
31.20 zł Lub 28.08 zł
39.00 zł 10 zł na konto
30.03 zł
31.72 zł
33.15 zł
35.50 zł
39.00 zł
39.00 zł
39.00 zł
Inne proponowane

Wolność i sprawiedliwość współczesnych Stanów Zjednoczonych kontra siedemnastowieczna tyrania. „Amerykańska demokracja wkracza z karabinem w dłoni do Niemiec z XVII stulecia. Bogata i złożona alternatywna wersja historii, wspaniałe postacie i wartka akcja. Znakomita książka” – David Drake, autor „Po drugiej stronie gwiazd”

Nowy twór polityczny w środkowej Europie – Konfederacja Księstw Europejskich – powstał w ramach sojuszu Gustawa II Adolfa, króla Szwecji, z dowodzonymi przez Mike’a Stearnsa mieszkańcami Wirginii Zachodniej, którzy na skutek tajemniczego zjawiska w przestrzeni kosmicznej zostali przeniesieni ze współczesności do siedemnastowiecznych Niemiec. Nowy system rządów wciąż jest słaby. Poza granicami Konfederacji szaleje wojna trzydziestoletnia. Na domiar złego Konfederacja jest przyczyną nieprzejednanej wrogości kardynała Richelieu, faktycznego władcy Francji…
Gustaw II Adolf zmuszony jest polegać na Michaelu Stearnsie i magicznej technologii jego krnąbrnych amerykańskich poddanych. W zawieruchę wojenną wplątane zostają również dwie amerykańskie misje dyplomatyczne: wyprawa Rebeki Stearns do Francji i Holandii, a także poselstwo, które Mike posłał do Karola I, króla Anglii, pod przewodnictwem swej siostry Rity oraz Melissy Mailey. Rebeka zostaje uwięziona w obleganym Amsterdamie; Rita i Melissa stają się więźniami londyńskiej Tower. Mike bardzo chce przenieść pokojowe idee z XXI wieku do targanej wojną siedemnastowiecznej Europy, lecz mimo to znajduje pocieszenie w fakcie, że niemieckie warsztaty produkują już nowe karabiny…

1633 od Eric Flint, David Weber możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Eric Flint napisał powieść fantastyczną, która opiera się na znanym pomyśle Marka Twaina. 1632 to historia o tym, jak kawałek Stanów Zjednoczonych znajduje się niespodziewanie w środku siedemnastowiecznej Europy. 1633 to kontynuacja tej historii napisana przez Flinta do spółki z Davidem Weberem.

Cykl Ring of Fire rozrasta się i z pewnością kolejne tomy zostaną przetłumaczone na język polski. A zatem czytelnik prędzej czy później stanie przed dylematem, czy jeszcze czytać, czy już darować sobie kolejną opowieść. To jest opowieść, która nigdy się nie skończy. Gdy grupka Amerykanów z miasteczka Grantville w Wirginii znalazła się w środku siedemnastowiecznej Europy, powstała alternatywna wersja historii. A zatem powieść może dojść do alternatywnego wieku XXI. Tom drugi, czyli 1633 jest dobrą powieścią i wartą lektury. Jednak widać już tendencję, która musi się rozwijać. Akcja zwalnia, za to rozwijają się wątki o charakterze polityczno-historycznym, które nie będą interesować wielu czytelników.

Zapewne też wielu polskich czytelników poczuje się zawiedzionych. W opowieści rozgrywającej się w latach trzydziestych siedemnastego wieku o Polsce wspomina się rzadko i jakby mimochodem. Nic w tym dziwnego, bowiem na przekór niedawnej tromtadrackiej tezie prezydenta o potędze naszego kraju w tym okresie, Polska nie miała żadnego znaczenia dla światowej polityki. Środkiem Europy były Niemcy, rozdrobnione i skłócone, które stały się areną jednej z najokrutniejszych wojen.

Ta książka jest ciekawym nawiązaniem do klasyki science-fiction, czyli Tajemniczej wyspy i Jankesa na dworze króla Artura. Z drugiej zaś strony to interesująca wariacja na temat meandrów polityki. Tchnie również optymizmem, pokazuje, że nawet ówczesny świat można zmienić na lepszy. Pod warunkiem, że ma się trochę nowoczesnej amerykańskiej broni.

Ocena: 4/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć