ebook 1632
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 10890)

1632
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 27.72
wciąż za drogo?
UpolujEbooka.pl #Instagram
UpolujEbooka.pl #Instagram
36.00 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
27.72 zł Lub 24.95 zł
28.80 zł Lub 25.92 zł
36.00 zł 10 zł na konto
28.21 zł
29.28 zł
30.60 zł
32.50 zł
36.00 zł
36.00 zł
36.00 zł
Inne proponowane

Oszałamiająca fantastyka alternatywna. Powieść, w której współcześni bohaterowie przenoszą się w czasy okrutnej wojny trzydziestoletniej. „Przekonująca historycznymi detalami, niezwykle zabawna w zderzeniu współczesnych standardów moralnych z rzeczywistością krwawych europejskich wojen sprzed 400 lat... Trudno nie ulec urokowi wizji Erica Flinta” – „Starlog”

Rok 1632. Sytuacja w północnych Niemczech jest tragiczna. Głód. Zaraza. Wojna religijna pustosząca miasta. Jedynie arystokracji udało się wyjść z tego niemal bez szwanku; dla chłopów śmierć jest niczym dar od Boga.
Rok 2000. Sytuacja w miasteczku Grantville w Wirginii Zachodniej jest świetna. Na ślub siostry Mike'a Stearnsa przybyło mnóstwo ludzi, w tym członkowie miejscowej sekcji Amerykańskiego Stowarzyszenia Górników. Zabawa trwa w najlepsze...
I NAGLE WSZYSTKO SIĘ ZMIENIA...

„Gdy opada kurz, Mike rusza na czele grupy uzbrojonych górników, żeby sprawdzić, co się stało. Okazuje się, że drogę prowadzącą do miasteczka przecięto niczym mieczem. Po drugiej stronie rozgrywa się iście piekielna scena: mężczyzna wisi przybity do drzwi chaty, a banda ludzi w stalowych pancerzach napastuje jego żonę. Mike i jego ludzie wiedzą, co muszą zrobić. Wolność i sprawiedliwość w amerykańskim stylu wkracza w sam środek wojny trzydziestoletniej...” – fragment powieści

1632 od Eric Flint możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Rok 1632 w Europie, a dokładniej w środku ówczesnych Niemiec w trakcie trwającej właśnie Wojny Trzydziestoletniej. To jest miejsce akcji powieści Erica Flinta. Bohaterowie jednak pochodzą z końca XX wieku. Zostali przeniesieni w niepojęty dla nikogo sposób. Na szczęście dla siebie, razem z miasteczkiem i sporym kawałkiem terenu. Już w pierwszych chwilach akcji są zmuszeni określić się wobec zdarzeń, których są świadkami.

Gdy zrozumieją, że znaleźli się w czasach wcześniejszych o blisko 370 lat, przeżyją spory szok. Ale jakoś muszą sobie dać radę. Przez pierwsze miesiące mają sporo zasobów ze swojego świata. Mają samochody i zapas paliwa, ponieważ są Amerykanami, więc mają też sporo broni, a ta szybko okaże się potrzebna. Tworząc swój nowy zupełnie świat muszą się zmierzyć z potężnymi przeciwnikami.

1632 to porządna fantastyka naukowa. Pierwsze skojarzenia czytelnika biegną ku powieściom Juliusza Verne’a. Skojarzenia z Tajemniczą wyspą są oczywiste. W książce znajdziemy solidną podbudowę historyczną z jednej strony, a logiczne podstawy naukowo-techniczne z drugiej. Ale bez nachalnego zanudzania szczegółami. To czytelnik decyduje o tym jak bardzo jest zainteresowany podbudową fabuły i czy sięgnie po jakieś dodatkowe wyjaśnienia w trakcie lektury. I jeśli sięgnie, to nie zawiedzie się. Odstępstwa od historii i logiki nie zdarzają się częściej niż to niezbędne.

Powieść wciąga. Akcja potrafi zauroczyć i wciągnąć na długie godziny. A bohaterowie są pełni życia i mają całkiem realne problemy i targają nimi znane nam uczucia. A ponadto muszą sobie radzić z napadającymi ich wojskami Habsburgów i znaleźć sposób na to, żeby przetrwać w tym świecie. Wiedzą również, że ich zasoby są ograniczone. Muszą zatem wykorzystać swą wiedzę i umiejętności, by ocalić swą społeczność. Republika liberalna w wieku XVII? To przecież jest świat, w którym toczy się właśnie okrutna wojna religijna. Na szczęście ludzie kierujący tymi miniaturowymi Stanami Zjednoczonymi mają sporo rozsądnych pomysłów. Życie w tym świecie jest fascynujące.

Ocena: 5/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć