ebook Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 11729)

Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.79
wciąż za drogo?
19.79 zł

Do ilu zbrodni mógł zainspirować go Mindhunter?

Był zagadką dla profilerów. Przez ponad dziesięć lat przemierzał Stany w poszukiwaniu swoich ofiar. Polował na kobiety i mężczyzn, młodych i starych, w dzień i w nocy. Oszczędzał tylko dzieci.

Od zawsze czuł, że żyją w nim dwie osoby. Oddany ojciec, wychowujący córkę, i wzorowy pracownik zamieniał się w seryjnego mordercę i gwałciciela.

Doskonale przygotowany do każdej zbrodni. Zabijał według dokładnie ustalonego planu, szybko i sprawnie. Usuwał włosy na całym ciele i blokował gruczoły potowe. FBI na próżno szukałoby śladów DNA.

Jak to się stało, że Israel Keyes w końcu wpadł? Gdzie popełnił błąd? Ilu ludzi tak naprawdę zabił?

Maureen Callahan, dziennikarka zaintrygowana historią mordercy, który przez ponad dekadę nie istniał dla wymiaru sprawiedliwości, spędziła wiele lat, badając jego motywy. Przeprowadziła setki rozmów z kluczowymi przedstawicielami organów ścigania, przewertowała stosy dokumentów ze śledztwa, dotarła do tajnych akt FBI. Wszystko po to, żeby przedrzeć się do umysłu mordercy.

Drapieżnik to mrożąca krew w żyłach prawdziwa historia człowieka uzależnionego od mordowania. Zabójcy, wobec którego FBI było bezradne, psychopaty i manipulanta, który do samego końca kontrolował sytuację i zadbał o to, aby ostatnie zdanie należało właśnie do niego.

Maureen Callahan – dziennikarka śledcza. Publikowała na łamach „Vanity Fair”, „New York” i „New York Post”. Mieszka w Nowym Jorku.

Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku od Maureen Callahan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Uwielbiam takie trzymające w napięciu thrillery i wszelkiego rodzaju seriale o seryjnych mordercach. Fascynują mnie umysły zbrodniarzy, a zwłaszcza tych, którzy zaspokajają swoje żądze wielokrotnie. Myślę, że fascynacja tym tematem zaczęła się od ,,Milczenia owiec” i muszę przyznać, że historia Keyesa jest równie wstrząsająca. Różnica jest taka… Że Keyes zabijał całkiem niedawno, a profilerzy i agenci FBI nie byli w stanie zrozumieć ani jego motywu, ani znaleźć choćby jednego dowodu przeciwko niemu… Facet działał z ogromną precyzją i gdyby sam nie oddał się niejako w ręce policji, może nawet nigdy by go nie złapano… HORROR jaki przeżyły jego ofiary jest niewyobrażalny, a wiele z nich nigdy nie zostanie zidentyfikowanych jako ofiary Keyesa. Ta historia jest po prostu niewiarygodna.

  • Awatar

    Israel Keyes był przerażającym mordercą z Alaski, który podróżował po całych Stanach, mordował, gwałcił, torturował i znęcał się nad swoimi ofiarami przez ponad 10 lat zanim został złapany i zidentyfikowany. Ciężko uwierzyć w tę historię, jest wstrząsająca, ale przeciekawa i dobrze się czyta. Polecam

Warto zerknąć