ebook Wschodzące Słońce. Schyłek i upadek Cesarstwa Japonii 1936-1945. Tom I
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 12)

Wschodzące Słońce. Schyłek i upadek Cesarstwa Japonii 1936-1945. Tom I
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 38.90
wciąż za drogo?
55.79 złpremium: 35.99 zł Lub 35.99 zł
59.99 zł
59.99 zł Lub 53.99 zł
-35% 38.90 zł
50.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Uhonorowane Nagrodą Pulitzera opracowanie przedstawia dramatyczne wzloty i upadki japońskiego imperium w okresie II wojny światowej, od inwazji na Mandżurię i Chiny do zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. Według słów samego autora, prezentujące japońską perspektywę "Wschodzące słońce" to "oparta na faktach saga ludzi uwikłanych w potop najbardziej totalnej wojny w dziejach ludzkości, opowiedziana tak, jak przebiegała – mętna, uszlachetniająca, haniebna, przygnębiająca, pełna paradoksów".

Splatając wzajemnie fakty historyczne i ludzkie dramaty, prowadzące do wojny na Pacyfiku i znajdujące w niej kulminację, Toland wykuwa z nich fascynującą i pozbawioną uprzedzeń narrację historyczną. W przedmowie autor stwierdza, że jeśli ze "Wschodzącego słońca" należałoby wyciągnąć jakiś wniosek, to taki, "że historia nie udziela prostych nauk i że to natura ludzka wciąż się powtarza, a nie historia".

"Niesamowicie bogata… czytelna i ekscytująca… Najlepszymi fragmentami książki są nie sceny bitewne, lecz miejsca, gdzie autor przedstawia nam dogłębne spojrzenie na najwyższe szczeble polityki Tokio"
"Newsweek"

Wschodzące Słońce. Schyłek i upadek Cesarstwa Japonii 1936-1945. Tom I od John Toland możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć