ebook Nieidealnie dopasowani
4.02 / 5.00 (liczba ocen: 3801)

Nieidealnie dopasowani
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 18.00
Audiobook - najniższa cena: 29.90
29.99 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
18.00 zł
25.49 zł Lub 22.94 zł
28.49 zł Lub 25.64 zł
24.74 zł
25.47 zł
25.49 zł
25.49 zł
29.99 zł
29.99 zł
Inne proponowane

Autorki „Hold you close” Corinne Michaels i Melanie Harlow powracają z kolejną niesamowitą historią!

Pierwsza zasada zawodowej swatki: nie zakochuj się w swoim kliencie. Jednak Willow złamała tę zasadę, kiedy zakochała się w Reidzie Fortino – swoim najlepszym przyjacielu, który był jednocześnie jej klientem. Miała mu znaleźć dziewczynę. Myślała, że to będzie ł było.
Willow musi uwodnić matce, że jest w stanie przejąć jej biznes – firmę zajmującą się dobieraniem idealnych partnerów. Inaczej rodzinny interes zostanie zamknięty. Reid zgadza się zostać jej klientem i w ten sposób pomóc przyjaciółce. Do tej pory stałe związki lub małżeństwo go nie interesowały, ale tym razem daje się namówić na swatanie.
Im więcej czasu tych dwoje spędza razem, próbując znaleźć Reidowi idealną dziewczynę, tym bardziej Willow chciałaby mieć go tylko dla siebie.

Wszystko się pogmatwało. Willow nie tylko może zrujnować rodzinny biznes, ale też stracić swoje serce…

Nieidealnie dopasowani od Melanie Harlow, Corinne Michaels możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Żeby zorientować się, dokąd iść, czasem musisz spojrzeć, gdzie jesteś.
Walcz o to, czego pragniesz, w przeciwnym razie to nigdy nie będzie twoje.
Już miałam do czynienia z piórem obu autorek. Hold you close nawet recenzowałam na blogu, więc dla chętnych, zapraszam TUTAJ. Książka podzielona jest na rozdziały naszych głównych bohaterów, narratorów - Reida i Willow. Co mi się podoba, to wstawki przy ich rozdziałach oraz zamiast tradycyjnych gwiazdek oddzielających fragmenty tekstu pojawiło się serce przebite strzałą. Dla oczu to miły widok, urozmaicenie, o którym warto wspomnieć. Czyta się niezwykle lekko i przyjemnie. I szybko. Nawet pisałam na Instagramie do Justyny właśnie, że chyba nie skończę jej, a było po dwudziestej lub dwudziestej pierwszej. A jednak... Skończyłam w nocy i... Trochę poczułam się jak Willow. Nie we wszystkim, co myślała, ale trochę tak. Myślę, że jeśli lubicie pióro Corinne lub Melanie to nie będziecie mieć przeciwwskazań do tej historii i języka. Jedyne co, to szkoda, że niecałe dwieście pięćdziesiąt stron.

Przyznam się szczerze, że już na samym początku bohaterowie irytowali mnie. Zachowywali się jak dzieci, nastolatki, a mają przecież swoje lata. I to mnie gryzło. Jednak im dalej czytałam, okazało się, że potrafią zachowywać się jak ludzie dorośli. Prawie... Bo zdarzały im się wpadki, na które ja reagowałam teatralnie przewracając oczami tudzież mocno plaskając się w czoło. ALE. Willow, ma swoje marzenia. Jej zegar biologiczny pędzi do przodu, nie zatrzymując się. I gdzieś pod koniec, kiedy jest afera, łzy i złamane serce... Wtedy się z nią utożsamiłam na moment. Poczułam się tak, jakbym to ja była Willow i czuła niemal wszystko to, co ona w tamtej chwili.
Z kolei Reid... Polubiłam go mimo wszystko. Z jednej strony nie potrafiłam zrozumieć jego oporu, jednak gdy poznałam jego rodziców, to... No nie dziwiło mnie jego zachowanie. Chociaż mówi się, że z głębokich uczuć, prawdziwych, trzeba zaryzykować, czasem się poświęcić... A jak są silne charaktery, które dążą po trupach do celu... To występuje konflikt i tutaj widzimy go bardzo dobrze.
Przyznam szczerze, że owszem, istnieje przyjaźń damsko-męska. Jednak czasami to się przełamuje dalej... Przeistacza w ogromnie silne uczucie, którego nie sposób odrzucić i jest problem, jeśli ta druga osoba nie odwzajemnia ich...
Autorski stworzyły dość dobrze wykreowane postacie, które sprawiają, że pojawia się uśmiech na naszych ustach, ale i po policzkach potrafią popłynąć łzy.

Jako tako nie wczułam się w to wszystko, bo wydawało mi się trochę nierealne. Sama firma prowadzona przez mamę Willow, swatanie ludzi... Uważam, że trochę to na siłę... Ale to może tylko moje takie wrażenie i sama osobiście nie spotkałam się z czymś takim w swoim życiu. O portalach randkowych nie mówię, bo tego podobno jest na pęczki (podobno - nie korzystam, więc z tego co się wyświetla na reklamach to trochę tego zliczyłam).
Dopiero gdzieś w okolicach końca, gdzie sytuacja była na ostrzu noża, kiedy pojawiły się słowa "NIE", wtedy zabolało. Poczułam się jak Willow i miałam złamane serce. Ba, gdybym była sama a nie z chłopakiem w pokoju, pewnie bym się pobeczała. Jednak udawałam twardą, mimo wielkiej guli w gardle...

Reasumując uważam, że jest to lektura, która sprawi, że Wasz humor się poprawi. Sprawi, że będziecie kiwać głową z głupoty zachowań bohaterów, będziecie się śmiać z ironicznych komentarzy i sytuacji, na które pokuszą się te postacie. Ale doświadczycie też okropnego smutku, który niemal zmiażdży serce. Trochę przewidziałam wszystko, jak to się potoczy... Spodziewałam się tego, jaki będzie koniec i nie myliłam się. Nie zaskoczyły mnie autorki, ale głównie o to chodzi w tym gatunku, żeby zapomnieć na chwilę o swoich problemach i zacząć żyć rozterkami bohaterów. Myślę, że mogłaby się Wam spodobać, jeśli lubicie powieści obyczajowe, romans. Jeśli czytaliście książki tych autorek, też uważam, że się powinna spodobać. Z kolei tym, którzy sceptycznie podchodzą do tych nazwisk, też zachęcam. Jeśli potrzebujecie lekkiej historii, jakiegoś przerywniku od cięższego gatunku czy lektury - to zachęcam. Podobała mi się i cieszę się, że mimo wszystko znajduje się na mojej półce. (Która niebawem od nadmiaru książek chyba się złamię.

Ocena: 4/6
©Tylko magia słowa
Czy trzeba zawsze mieć powołanie by się odnaleźć w zawodzie? Przecież istnieje jeszcze wiele innych cech, które sprawiają, że jest się dobrym w swoim fachu jak na przykład zaangażowanie, uczenie się od najlepszych i … dobre chęci. Zwłaszcza te ostatnie są bardzo ważne, szkoda tylko, iż są nimi również wybrukowane drogi do piekła. Czasem wystarczy moment by powstał niezły chaos, a jeśli dwie osoby są jego autorami to może z tego wyniknąć coś więcej niż mieli w planach.

Przyjaźń damsko-męska nie istnieje? Ależ skąd, Reid i Willow od kilku lat są doskonałymi przyjaciółmi, wspierającymi się w gorszych momentach i świetnie bawiących się w swoim gronie. Jedynie do tej pory nie znaleźli swojej drugiej połówki, ale to nie problem, bo mają siebie. No może niezbyt dobrze to świadczy o Willow, która pracuje w biurze matrymonialnym i nie do końca odnosi sukcesy zawodowe także na tym polu. Jednak od czego dobry przyjaciel? Jeśli Reid znajdzie żonę dzięki swej przyjaciółce to ona udowodni niedowiarkom, że nadaje się do tej pracy. A przy okazji uszczęśliwi bliską osobę czyż nie? Problem w tym, iż dotychczasowy układ zaczyna trochę szwankować, bo Reid jest nie tylko świetnym kumplem, lecz to ktoś kto ma świetne poczucie humoru, na dodatek jest przystojny i jakoś inna kobieta u jego boku niezbyt pasuje samej swatce. Idealny pomysł okazuje się mieć wady, no i dotychczasowy jedynie przyjacielskie więzy zaczynają być niewystarczające. Co można zrobić w takiej sytuacji kiedy zaczyna się chaos uczuciowy?

Piękna kobieta, przystojny mężczyzna, sprawdzona przyjaźń i oczekiwania od życia całkowicie od siebie różne, ale jak do tej pory nie przeszkadzające zupełnie obojgu. Co w takim razie może popsuć tę sielankę? Praca i związana z nią pewna umowa, które przewracają do góry nogami życie bohaterów, a dzięki dwóm pisarkom, które zręcznie wykorzystały ten motyw, czytelnicy otrzymują interesującą lekturę. Nieidealnie dopasowani już sam tytuł wskazuje, że perypetii nie zabraknie, zwłaszcza, że głównymi wątkami są przyjacielskie więzi i miłość oraz postacie, które dają wiele powodów do śmiechu, ale również nie jeden do wzruszeń. Jednak pod tą warstwą lżejszą, która tylko taka wydaje się na samym początku, jest druga z emocjami bardziej złożonymi ukrytymi pod tym, co dostrzegalne na pierwszy rzut oka. Spod piór Melanie Harlow i Corinne Michaels wyszła historia gdzie lekkość i komediowa strona jest jedną rewersem, a awersem to, co skrywamy przed przyjaciółmi, najskrytsze marzenia i coś zupełnie odwrotnego czyli wspomnienia, do jakich nie chce się wraca, lecz wpływające wciąż na bohaterów. Jedno i drugie połączone w głównych bohaterach daje opowieść, jaką czyta się szybko, ale nie dlatego, iż jest niezbyt interesująca, a z chęci poznania kolejnych zawirowań w życiu postaci. Autorki nie stawiają na przesłodzoną historię, jest w niej miejsce na urocze sceny, te pełne humoru oraz ze skrajnymi emocjami, czytający więc otrzymują lekturę przy jakiej nie ma czasu na nudę. Duet pisarek sprawdził się po raz kolejny i na pewno nie ostatni.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć