ebook Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 86)

Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat
ebook: epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.39
23.39 zł

Bestseller w Hiszpanii!

Wielka historia życia

Juan Luis Arsuaga zabierze cię w porywającą podróż po ścieżkach ewolucji w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego człowiek pojawił się na Ziemi? Razem z nim będziesz mógł zastanowić się, czy nasze miejsce mogły zająć jakieś inne inteligentne istoty. Czy altruizm to naturalny instynkt, czy jest nim raczej agresja i walka o przetrwanie?

Arsuaga w ciągu trwającej 15 dni podróży, rozdział po rozdziale, pokazuje świat, jakiego dotąd nie znaliśmy. Opowiada, jak to się dzieje, że jedne organizmy pojawiają się na Ziemi, a inne znikają. Wyjaśnia, jak te mechanizmy działają w królestwach roślin i zwierząt. Zdradza, co było potrzebne, by wykształciła się kreatywność i inteligencja. Wreszcie zastanawia się, czy historia ewolucji dobiegła już końca, czy człowiek, jakiego znamy, to dopiero początek nowego jej rozdziału.

Juan Luis Arsuaga jest biologiem i paleontologiem, który czterdzieści lat swojego życia poświęcił badaniu ewolucji i historii życia na Ziemi. Na stałe wykłada na Uniwersytecie w Madrycie, gościł też na najbardziej prestiżowych uniwersytetach świata: w Londynie, Cambridge, Zurychu, Rzymie, Arizonie, Filadelfii, Berkeley, Nowym Jorku, Tel Awiwie. Publikuje w prestiżowych czasopismach naukowych, takich jak „Nature” i „Science”. Jego najnowsza książka Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat stała się megabestsellerem w Hiszpanii – przez kilka miesięcy utrzymywała się w czołówce list bestsellerów. Jego książki ukazały się w 11 krajach.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat od Juan Luis Arsuaga możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Świetna książka o ewolucji! Bardzo wiele teorii ze sobą zestawionych. Ciekawie się czyta

  • Awatar

    TO na pewno nie jedyna książka Arsuagi jaką przeczytam. Bardzo podobało mi się, że autor postanowił opowiedzieć o ewolucji i 4 miliardach istnienia naszej planety odnosząc się do teorii naukowców o różnych poglądach jak Theilhard de Chardin, Gaylord Simpson, Jacques Monod, Richard Dawkins, S.J. Gould itd. Według mnie dzięki temu zabiera czytelnika znacznie dalej niż Harari w kultowym już Homo Deus dając wspaniały przegląd wszystkich teorii od Darwina do współczesności. Jego praca bez wątpienia zasługuje na uznanie szerokiej publiczności.

  • Awatar

    Od zawsze fascynowała mnie historia powstawania świata, ale jeszcze nigdy nie trafiłem na książkę, która tłumaczyłaby to w tak kompleksowy, złożony sposób. Autor bryluje między wieloma teoriami różnych gałęzi ewolucji, przeciwstawia ze sobą teorie wielu naukowców i pozostawia ogromne pole do analizy. Czytając tę książkę czytelnik sam może poczuć się jak naukowiec i to chyba był największy plus tej lektury, że uczy samodzielnego myślenia. Naprawdę warto

Warto zerknąć