ebook Wschodzące Słońce. Schyłek i upadek Cesarstwa Japonii 1936-1945 tom II
4.24 / 5.00 (liczba ocen: 34)

Wschodzące Słońce. Schyłek i upadek Cesarstwa Japonii 1936-1945 tom II
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 60.91
wciąż za drogo?
65.09 złpremium: 41.99 zł Lub 41.99 zł
69.99 zł
69.99 zł Lub 62.99 zł
60.91 zł
62.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Uhonorowane Nagrodą Pulitzera opracowanie przedstawiające dramatyczne wzloty i upadki japońskiego imperium w okresie II wojny światowej, od inwazji na Mandżurię i Chiny do zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki.

Według słów samego autora, prezentujące japońską perspektywę „Wschodzące słońce” to „oparta na faktach saga ludzi uwikłanych w potop najbardziej totalnej wojny w dziejach ludzkości, opowiedziana tak, jak przebiegała – mętna, uszlachetniająca, haniebna, przygnębiająca, pełna paradoksów”. Splatając fakty historyczne i ludzkie dramaty, prowadzące do wojny na Pacyfiku i znajdujące w niej kulminację, Toland wykuwa z nich fascynującą i pozbawioną uprzedzeń narrację historyczną. W przedmowie autor stwierdza, że jeśli ze „Wschodzącego słońca” należałoby wyciągnąć jakiś wniosek, to taki, „że historia nie udziela prostych nauk i że to natura ludzka wciąż się powtarza, a nie historia”.

„Niesamowicie bogata… czytelna i ekscytująca… Najlepszymi fragmentami książki są nie sceny bitewne, lecz miejsca, gdzie autor przedstawia nam dogłębne spojrzenie na najwyższe szczeble polityki Tokio” – „Newsweek”

Wschodzące Słońce. Schyłek i upadek Cesarstwa Japonii 1936-1945 tom II od John Toland możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć