ebook Wschodzące Słońce. Schyłek i upadek Cesarstwa Japonii 1936-1945 tom II
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 12)

Wschodzące Słońce. Schyłek i upadek Cesarstwa Japonii 1936-1945 tom II
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 58.74
wciąż za drogo?
65.09 złpremium: 41.99 zł Lub 41.99 zł
69.99 zł
69.99 zł Lub 62.99 zł
58.74 zł
59.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Uhonorowane Nagrodą Pulitzera opracowanie przedstawia dramatyczne wzloty i upadki japońskiego imperium w okresie II wojny światowej, od inwazji na Mandżurię i Chiny do zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. Według słów samego autora, prezentujące japońską perspektywę Wschodzące słońce to „oparta na faktach saga ludzi uwikłanych w potop najbardziej totalnej wojny w dziejach ludzkości, opowiedziana tak, jak przebiegała – mętna, uszlachetniająca, haniebna, przygnębiająca, pełna paradoksów”.

Splatając wzajemnie fakty historyczne i ludzkie dramaty, prowadzące do wojny na Pacyfiku i znajdujące w niej kulminację, Toland wykuwa z nich fascynującą i pozbawioną uprzedzeń narrację historyczną. W przedmowie autor stwierdza, że jeśli ze Wschodzącego słońca należałoby wyciągnąć jakiś wniosek, to taki, „że historia nie udziela prostych nauk i że to natura ludzka wciąż się powtarza, a nie historia”. „Niesamowicie bogata… czytelna i ekscytująca… Najlepszymi fragmentami książki są nie sceny bitewne, lecz miejsca, gdzie autor przedstawia nam dogłębne spojrzenie na najwyższe szczeble polityki Tokio” – „Newsweek”

 

Wschodzące Słońce. Schyłek i upadek Cesarstwa Japonii 1936-1945 tom II od John Toland możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć