ebook Armia o świcie. Wojna w Afryce Północnej 1942-1943
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 15811)

Armia o świcie. Wojna w Afryce Północnej 1942-1943
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 57.55
wciąż za drogo?
65.09 złpremium: 41.99 zł Lub 41.99 zł
69.99 zł
69.99 zł
69.99 zł Lub 62.99 zł
57.55 zł
62.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Laureatka Nagrody Pulitzera. Bestseller New York Timesa W pierwszym tomie monumentalnej trylogii o wyzwoleniu Europy w czasie II wojny światowej Rick Atkinson przedstawia porywającą opowieść o kampanii w Afryce Północnej.

Oswobodzenie Europy i zniszczenie Trzeciej Rzeszy to historia bohaterstwa i nieprzemijającego triumfu, katastrof i błędów. W „Armii o świcie” Rick Atkinson wykazuje, dlaczego współczesny czytelnik nie może w pełni zrozumieć ostatecznego zwycięstwa Aliantów, nie zgłębiając dramatu, jaki rozegrał się w Afryce Północnej w latach 1942-1943. Pierwszy rok udziału w wojnie u boku sojuszników stanowił przełomowy punkt w amerykańskiej historii. To wtedy Stany Zjednoczone zaczęły postępować jak wielkie mocarstwo.
Zaczynając od śmiałej inwazji w listopadzie 1942 roku, „Armia o świcie” śledzi działania wojsk amerykańskich i brytyjskich, w miarę jak walczą one z Francuzami w Maroku i Algierii, by w końcu stanąć naprzeciwko Niemców i Włochów w Tunezji. Z bitwy na bitwę niedoświadczone i niekiedy kiepsko dowodzone oddziały przekształcają się stopniowo w doskonałe jednostki bojowe. W centrum opowieści znajdują się niezwykli, lecz nie pozbawieni wad generałowie, którzy zdominowali pole walki: Eisenhower, Patton, Bradley, Montgomery i Rommel.
Praca Atkinsona, oparta na dogłębnych badaniach, bogata w nowe materiały i wnikliwe spostrzeżenia, to kompletna historia wojny w Afryce Północnej.

Armia o świcie. Wojna w Afryce Północnej 1942-1943 od Rick Atkinson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Fajna książka. Pokazuje totalną nieudolność Amerykanów podczas początku kampanii afrykańskiej ale też zdolność do samokształcenia a nawet do heroicznych zachowań zupełnie nieprzygotowanych na to ludzi. Kto wie czy gdyby nie konflikty w dowództwie niemieckim i kompletna przewaga materiałowa Aliantów to jak zakończyłaby się kampania afrykańska.
    Polecam

Warto zerknąć