ebook Wyryte w sercu
4.2 / 5.00 (liczba ocen: 466)

Wyryte w sercu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 31.92
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
39.90 zł
30.70 zł
31.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)

Keziah Montgomery żyje pod ciężarem oczekiwań ze strony rodziny, zagorzałych konfederatów, zmuszona do ukrywania swojej epilepsji w obawie przed skandalem. Gdy do ich domu w Savannah wkraczają napięcia związane z wojną secesyjną, Keziah nie widzi powodu, by uczestniczyć w balach i flirtach. Mimo iż czuje się w nim bardzo źle, nie potrafi sobie wyobrazić ucieczki ze znanego środowiska, dopóki jej kolega z lat szkolnych, Micah, nie ukaże jej prawdy, która zmieni losy dziewczyny.

Doktor Micah Greyson nigdy nie waha się postępować zgodnie z poczuciem obowiązku, nawet gdyby miało się to dla niego okazać niebezpieczne – dopóki w jego życie nie wkracza czarująca Keziah. Rozdarty między dotychczasowym życiem w Savannah i walką o abolicję, Micah próbuje realizować Boży plan w burzliwych czasach wojny secesyjnej.

Walcząc z własnymi demonami, Keziah i Micah muszą zdecydować, czy prawdziwa miłość jest warta tej ceny i czy oboje są na tyle silni, by przetrwać.

Wyryte w sercu od Tara Johnson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wyryte w sercu to debiutancka powieść Tary Johnson. Bardzo udana historia, która dawkuje swoim czytelnikom wiele emocji.

Akcja całej historii została osadzona w XIX wieku i autorka w tej sprawie wykonała kawał świetnej roboty. Jest ona bardzo dobrze przemyślana i nie zapomniano o najmniejszym szczególe, a dodatkowo w tej całej historii jest sporo serca i troski! Główną bohaterką jest Keziah Montgomery, która ma bardzo apodyktyczną rodzinę, która ma wiele oczekiwań względem niej. Zmuszona jest ukrywać swoją chorobę — epilepsję z obawy przed skandalem. Poznajemy ją, kiedy bierze udział w jednym z bali. Tam też jej ścieżka życiowa po raz kolejny przecina się z dawnym przyjacielem z lat szkolnych — Micahem, który jest lekarzem. To on w późniejszym czasie ukaże jej zupełnie inną prawdę niż dotychczas widziała.

Czytając Wyryte w sercu akcja powieści rozwija się powoli, ale jest ona wartka i trudno oderwać się od lektury ot tak. Keziah z wieloma rzeczami musiała sobie radzić. Rodziną, która jej nie akceptowała przez chorobę, z samą chorobą i aranżowanym małżeństwem. Kiedy dziewczyna spotyka dawnego przyjaciela to jest on zupełnie innym człowiekiem. Wrócił do Savannah i chce być dobrym lekarzem. Jego poglądy i wartości się zmieniły a po ogłoszeniu wojny życie w tamtejszych regionach staje się wyzwaniem. Micah wydaje się być cichym człowiekiem, który zostaje też oskarżony o to, że jest zdrajcą, ale czy na pewno?

Autorka pisząc powieść na tle historycznym naprawdę się postarała, ponieważ ukazała te aspekty perspektywy, jakie były na Południu, które były okrutne. Keziah wraz z Micahem wplątali się w niebezpieczne sprawy, ale też walczyli z własnymi demonami i uczuciami. Niełatwo było im się zdecydować co jest warte ceny, jaką muszą zapłacić za to, aby przetrwać. Jednak mogę uspokoić, że zakończenie było bardzo dobre.

Styl powieści jest bardzo dobry, a czytałam ją jeszcze długo przed redakcją, bo po angielsku. To co jest plusem to bohaterowie, bo potrafią nas zaskoczyć. Ja w powieściach szukam właśnie takich charakternych postaci, które można zapamiętać i gdy ktoś pyta mnie o daną powieść to wiem, że np. tutaj była główna bohaterka, która mimo swojej choroby pomagała innym. Oprócz tła do całej historii wojny secesyjnej, autorka poruszyła ważny temat jakim było niewolnictwo i kolej podziemna. To był bardzo ciekawy i wzruszający wątek.

Wyryte w sercu to powieść pełna emocji, ale i wiary. Końcowe sceny potrafią wzruszyć. Dla kogo jest ta powieść? Myślę, że każdemu mogłaby się spodobać. Jest nietuzinkowa i jeśli lubicie fikcję historyczną, zwłaszcza tę osadzoną w czasie wojny secesyjnej to koniecznie jest to pozycja do sprawdzenia.

Ocena: 6/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć