ebook Będziesz siedzieć. O polskim systemie niesprawiedliwości
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 52) Ilość stron (szacowana): 240

Będziesz siedzieć. O polskim systemie niesprawiedliwości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.48
27.90 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
21.48 zł Lub 19.33 zł
26.50 zł Lub 23.85 zł
27.90 zł
21.48 zł
23.16 zł
23.24 zł
23.72 zł
25.11 zł
25.50 zł
27.90 zł
27.90 zł
27.90 zł

Jak to możliwe, że oskarżony, którego alibi potwierdza 10 osób, otrzymuje wyrok skazujący? Czy można w 10 minut pokonać kilka kilometrów, popełnić morderstwo i skutecznie zatrzeć jego ślady? „Rzadko używam wielkich słów, ale to jedna z najbardziej przerażających i przejmujących książek, jakie czytałem w życiu. Reportaże, które są wielkim krzykiem o to, że coś w wymiarze sprawiedliwości musi się zmienić. Reportaże, które udowadniają, że nawet najbardziej praworządny obywatel nie może spać spokojnie” – Wojciech Chmielarz

Violetta Krasnowska zebrała historie niewinnie skazanych; niektórzy spędzili za kratkami wiele lat, niektórzy wciąż siedzą. Dlaczego? Przez niekompetencję, lenistwo, wyrachowanie policjantów, prokuratorów i sędziów. Przez brak rozwiązań systemowych, biurokratyczną apatię, nieraz zwykłą głupotę.
„Będziesz siedzieć” to bulwersujący reportaż o niesprawiedliwości, który nikogo nie zostawi obojętnym.

Będziesz siedzieć. O polskim systemie niesprawiedliwości od Violetta Krasnowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Niewinnie skazani!

Violetta Krasnowska napisała reportaż ukazujący bulwersującą historię ludzi, którzy nie słusznie wiele lat swojego życia spędzili za kratami. Jak się okazuje powiedzenie „zostałem skazany za niewinność” nie jest tylko pustym sloganem, lecz prawdą, która jest obrazem krzywdy wyrządzonej osądzonym. Będziesz siedzieć. O polskim systemie niesprawiedliwości ukazuje nam, że oskarżony mający alibi potwierdzające przez kilka osób, może zostać skazany wyrokiem sądowym. Nawet jeśli analiza dowodów ociera się o irracjonalność. Bo jak możliwe jest w ciągu dziesięciu minut pokonać kilka kilometrów, popełnić morderstwo i zatrzeć ślady? Violetta Krasnowska ilustruje historie niewinnie skazanych. Autorka uświadamia nam, co może być tego przyczyną. Wśród wielu z nich wymienia chociażby niekompetencję ludzi skazujących, opieszałość czy wyrafinowanie policjantów, sędziów i prokuratorów. Często również, jest to wynikiem lenistwa osób odpowiedzialnych za stawianie wyroków. I zdawałoby się, że takie historie spotkać możemy jedynie w filmach. Niestety życie pokazuje, że do takich przypadków dochodzi. Violetta Krasnowska jest dziennikarką zajmującą się tematyką sądowo-kryminalną oraz problematyką praworządności w Polsce.

Reportaż rozpoczyna się historią, która w ostatnich latach nie tylko wstrząsnęła opinią publiczną, lecz przede wszystkim wykazała luki prawne i niekompetencje sędziów. Tomasz Komenda „czekał w celi na ratunek całe lata”. Na podstawie trzech dowodów z opinii biegłych, skazano go na dwadzieścia pięć lat więzienia. Dzięki prokuratorowi Sobieskiemu i Tomankiewiczowi oraz policjantowi Remigiuszowi, Komeda po osiemnastu latach, został uniewinniony od przypisanego mu przestępstwa. Pani Violetta ukazuje również przypadek Piotra Mikołajczyka. Historia uświadamia nam jak bardzo wyrafinowanie policjantów, zmuszających do składania fałszywych zeznać może zrujnować życie drugiemu człowiekowi. To bulwersujące, że w Państwie prawa, prawo to nie daje nam poczucia sprawiedliwości i bezpieczeństwa. Szokuje również świadomość, że każdy z nas mógłby być na miejscu osób, którym przedstawiciele Temidy zrujnowali życie. Błędy systemowe zniszczyły życie wielu ludzi, życie, którego nie da się już cofnąć. Czy pieniężne zadośćuczynienia są rekompensatą? Myślę, że nie, że żadne pieniądze nie są w stanie wymazać, tego piekła, którego doświadczyli niesłusznie skazani! Będziesz siedzieć. O polskim systemie niesprawiedliwość to reportaż poruszający. To również dokument rzetelnej pracy Violetty Krasnowskiej, która jako specjalistka w tej dziedzinie z należyta starannością pochyliła się nad ofiarami polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć