ebook Ostatni skok
3.48 / 5.00 (liczba ocen: 226)

Ostatni skok
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

E-book - najniższa cena: 17.96
Audiobook - najniższa cena: 34.72
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
-54% 17.96 zł
29.93 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Warszawska pisarka – Małgorzata Rogala - jest specjalistką od komponowania zawiłych intryg kryminalnych z ciekawymi wątkami społeczno-obyczajowymi. Jej najnowsza powieść przenosi czytelnika w zaczarowany świat cyrku i mieniących się tysiącem barw diamentów. Świat, w którym nic nie jest oczywiste.  

Fabuła:

Igor Bielewicz łączy dwa, pozornie nie dające się pogodzić ze sobą zajęcia. Jest artystą cyrkowym, a po godzinach zajmuje się kradzieżą kosztowności, które stanowią jego ogromy obiekt zainteresowań i kolejna wielką pasję. Kiedy w trakcie Warszawskich Targów Jubilerskich nadarza się okazja podprowadzenia jednemu z jubilerów sejfu z zawierającymi go precjozami, Bielewicz nie zastanawia się długo. Jednak jego dziwne zachowanie zwraca uwagę pewnej kobiety, Zofii Maciejki, która okazuje się być rozpoczynającą służbę w Policji młodą funkcjonariuszką. Kobieta postanawia zatrzymać dokonującego kradzieży mężczyznę i rusza za nim w pościg, jednak szybko gubi ślad.

Bielewicz, kolejny raz umknął z łupem i teraz może spokojnie powrócić do występów na arenie cyrkowej. W trakcie występu, nieszczęśliwemu wypadkowi ulega Nadia, będąca partnerką życiową Bilewicza. Wypadek ten kończy wspaniałą karierę Nadii, która po ciężkiej walce i czasochłonnych i wyczerpujących rehabilitacjach, wraca do normalnego życia.  I to właśnie ona staje się świadkiem podczas kolejnej kradzieży diamentów, w której poszkodowaną jest brutalnie napadnięta właścicielka firmy jubilerskiej.

Drogi Bilewicza i Maciejki ponownie się krzyżują. To ona, wraz ze swoją mentorką Michaliną Czaplińską zajmują się sprawą brutalnego napadu. Policjantki musza znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, oczywiście najważniejsze jest odnalezienie sprawcy, ale także ustalenie czy obecna sprawa, ma związek, z tą, której Nadia była świadkiem przed dwoma laty.

Ci, którzy śledzą karierę Małgorzaty Rogali, wiedzą, że po kryminały, które wyszły spod jej pióra, można sięgać w ciemno, bez obaw, że natkną się w nich choć na jednej moment nudy. Dla nowych czytelników e-book Ostatni skok będzie doskonałą okazją do rozpoczęcia kolejnej pasjonującej przygody i wpisania Rogali na swoją listę ulubionych polskich autorów. 

Rekomendacje: 

Ostatni skok to kolejna powieść Małgorzaty Rogali, przy której miło spędziłam czas. Wielbiciele pióra pisarki na pewno nie będą rozczarowani, ponieważ znajdą tu interesującą intrygę i zgrany, choć na pierwszy rzut oka niepasujący do siebie duet. Pozwólcie jednak, że tym razem nie będę się skupiać na kryminalnym aspekcie powieści, tylko na tym, co kryje się głębiej. - Kasia Sosnowicz - Sieczyta

Książka zawiera to, co w kryminałach najważniejsze czyli wyrafinowaną zagadkę, zwodzącą czytelników do samego końca, niejednoznaczne postacie, wiele znaków zapytania i śledztwo, w jakim liczy się intuicja i łączenie pozornie niezwiązanych z sobą faktów. Jeśli dodamy jeszcze magię akrobatyki cyrkowej i blask najbardziej unikatowych diamentów to otrzymamy powieść, jakiej nie da się oprzeć. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

To, co charakterystyczne w twórczości Małgorzaty Rogali, to umiejętne zatoczenie historii i postaci w wąskim, wewnętrznym gronie. Myślę, że Ci, którzy znają twórczość Autorki, wiedzą co mam na myśli. A, Ci, którzy jedynie się domyślają, niech sięgną po książki Małgorzaty Rogali, które uzależniają niczym miłość do drogocennych diamentów. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Ostatni skok od Małgorzata Rogala możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2021. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Powieść pod patronatem SieCzyta

Małgorzatę Rogalę cenię za wyważony styl i umiejętność zgrabnego wplatania w fabułę ciekawych wątków społeczno-obyczajowych. Dlatego też z radością objęłam patronat nad jej najnowszą powieścią.

Tuż przed otwarciem warszawskich targów jubilerskich dochodzi do kradzieży drogocennych kamieni. Ofiarą złodzieja pada właścicielka jednej z firm zajmujących się błyskotkami oraz przypadkowy świadek zdarzenia. Do akcji wkracza duet policjantek: nadkomisarz Michalina Czaplińska i jej młodsza koleżanka po fachu Zosia Maciejka. Śledztwo pełne będzie jubilerskich ciekawostek, ale i… magii cyrku.

Ostatni skok to kolejna powieść Małgorzaty Rogali, przy której miło spędziłam czas. Wielbiciele pióra pisarki na pewno nie będą rozczarowani, ponieważ znajdą tu interesującą intrygę i zgrany, choć na pierwszy rzut oka niepasujący do siebie duet. Pozwólcie jednak, że tym razem nie będę się skupiać na kryminalnym aspekcie powieści, tylko na tym, co kryje się głębiej.

Najnowsza historia wymyślona przez Rogalę to opowieść o pasji – żarliwej, nieokiełznanej, która może człowieka wynieść wysoko, ale i w nieoczekiwanym momencie zepchnąć na dno. I nieważne, czy jest to miłość do drogocennych kamieni, potrzeba wirowania na szarfie w pełnym publiczności cyrkowym namiocie, czy tropienie morderców i złodziejaszków – za każdym razem wiąże się z dreszczykiem emocji, niepokojem, adrenaliną, a czasem nawet śmiertelnym niebezpieczeństwem. Człowiek oddany pasji jest w stanie przezwyciężyć własne słabości, uprzedzenia, złośliwości losu, byle tylko robić to, co sprawia mu największą przyjemność.

Pisarka w interesujący sposób pisze zarówno o biżuterii, jak i sztuce cyrkowej. Gdy opowiada o kamieniach, czuć pod palcami ich gładką fakturę, gdy zabiera nas do rozświetlonego namiotu, ulegamy magii zapierającego dech przedstawienia, w którym artyści balansują na cienkiej granicy między życiem a śmiercią. Rogala nie boi się detali, ale jednocześnie dawkuje je z umiarem, żeby nie znużyć czytelnika. W wymyśloną fabułę wplata ciekawe fakty, dzięki czemu podczas lektury łączymy przyjemne z pożytecznym.

Ważną rolę w Ostatnim skoku odgrywają kobiety. To one przede wszystkim wykazują się siłą, uporem w dążeniu do celu, bezkompromisowością, ale i wrażliwością. Okazuje się, że gburowata nadkomisarz Czaplińska idealnie uzupełnia się z pełną entuzjazmu, zdeterminowaną Maciejką. I choć na początku wydaje się niedostępna i zimna, gdy trzeba, potrafi dać młodszej koleżance cenne wsparcie. Bardzo ciekawą postacią jest Nadia – artystka cyrkowa żyjąca z traumą. Wzbudza podziw, ma dobre serce, ale czasem irytuje i niepokoi, bo nie wiadomo do końca, jakie są jej intencje. Czy to, co przydarzyło się dziewczynie w przeszłości, to na pewno zamknięty rozdział?

Ostatni skok to powieść o miłości (nie tylko do człowieka), marzeniach i paraliżującym lęku. Pełna błyskotek i cyrkowej (na szczęście bez udziału zwierząt!) magii. Jestem pewna, że złapiecie oddech przy tej historii.

Ocena: 4+/6
©SieCzyta
Kryminalny diament z wysokiej półki

Jeśli trzymacie w rękach kolejną powieść Małgorzaty Rogali, to możecie mieć pewność, że jesteście posiadaczami kryminalnego diamentu z wysokiej półki. Diamentu, nie tylko dlatego, że akcja toczy się wokół kradzieży drogocennej biżuterii, lecz przede wszystkim dlatego, że Ostatni skok to kolejny skarb w literaturze kryminalnej. Z wysokiej półki nie tylko dlatego, że będziemy w cyrku podziwiać akrobacje na wysokościach, lecz ze względu na fakt, iż książka ta jest warta przeczytania. Małgorzata Rogala ponownie zaskakuje kreacją postaci, fascynuje także zgrabnie poprowadzoną kryminalną intrygą, tak by wywieść nas w pole. Dzięki temu uświadomiłem sobie, że zbyt pochopnie oceniłem… zresztą nie będę zdradzał szczegółów, by nie zabrać Wam tej przyjemności. Bez wątpienia wpadłem w sidła, kreatywności Pani Małgorzaty do mieszania szyków.

Historia rozpoczyna się od dnia, gdy Igor Bielewicz, akrobata cyrkowy podczas targów jubilerskich w Warszawie, dokonuje kradzieży diamentów, które od lat były jego miłością. Zachowanie mężczyzny tuż przed kradzieżą zwróciło uwagę Zofii Maciejki, młodej policjantki, która po obserwacji rzuciła się w pościg. Jednak ten rozpłyną się w powietrzu. Jak się okazuje ich drogi się jeszcze połączą. Ale wszystko w swoim czasie. Igor Bielewicz wraz z ukochaną Nadią Różańską występują w cyrku Oliviera, ciesząc widzów akrobatycznym widowiskiem. Na chwilę przed wystąpieniem Nadia nakrywa mężczyznę w cyrkowej przyczepie z diamentami. Nakazuje mu, by zaraz po wystąpieniu, niezwłocznie oddał je organom ścigania i raz na zawsze skończył z tym procederem. Czy miłość do Nadii zwycięży z miłością do diamentów? Podczas wspomnianego pokazu akrobatycznego w którym Igor i Nadia występują wraz z Robertem, dochodzi do wypadku, który przerywa cyrkową karierę kobiety. Nadia po wielu rehabilitacjach staje na nogi, jednak trauma z wypadku sprawiła, że postanowiła zakończyć swoją przygodę z cyrkiem. Dwa lata później przy okazji kolejnych targów jubilerskich w Warszawie dochodzi do zuchwałej kradzieży. Tym razem nie na samych targach, lecz w na ósmym piętrze hotelowego pokoju. Ofiarą jest Alicja Sadej, współwłaścicielka Alice Diamonds. Pech chciał, iż świadkiem zdarzenia jest Nadia, która w tym czasie pracując w firmie świadczącej usługi mycia okien na wysokości, stanęła oko w oko ze złodziejem. Zofia Maciejka oraz Michalina Czaplińska przeprowadzą skrupulatne śledztwo, które przyczyni się do złapania sprawcy. Michalina to doświadczona i bezkompromisowa policjantka, która dla młodej Zofii staje się mentorem w policyjnej pracy. To kolejny duet śledczych, wykreowany przez Małgorzatę Rogalę, który spotkał się z moją wielką sympatią. Wraz z rozpoczęciem dochodzenia, czeka nas wielka kryminalna przygoda.

Nie tylko drogocenne diamenty, lecz również cyrkowe akrobacje, będą zapierać dech w naszych piersiach. Małgorzata Rogala ponownie ofiarowała swoim czytelnikom kryminalną powieść, z misternie utkaną historią oraz świetnie wkomponowanym elementem obyczajowym. Świetnie poprowadzona akcja, mocni i wyraziści bohaterowie, spowodują, że nie jest to książką, o której zapominamy zaraz po odłożeniu jej na półkę. Nie tylko fabuła przykuwa naszą uwagę, lecz wiedza Autorki na temat diamentów, którą Pani Małgorzata dzieli się z nami. Nie ukrywam, że dzięki temu moja dotychczas uboga wiedza wzbogaciła się w wiele ciekawostek, przekazanych w tak interesujący sposób, iż chętnie poszukiwałem informacji z innych, dodatkowych źródeł. To, co charakterystyczne w twórczości Pani Małgorzaty to umiejętne zatoczenie historii i postaci w wąskim, wewnętrznym gronie. Myślę, że Ci, którzy znają twórczość Autorki, wiedzą co mam na myśli. A, Ci, którzy jedynie się domyślają, niech sięgną po książki Małgorzaty Rogali, które uzależniają niczym miłość do drogocennych diamentów.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Prawda rzadko kiedy bywa prosta, jednoznaczna oraz od razu zauważalna. Czasem trzeba odrzucić to, co wydaje się najłatwiejszą i najbardziej oczywistą odpowiedzią, sięgnąć głębiej, spojrzeć z innej perspektywy. Jednak nie każdy jest gotowy stawić temu czoło i odkryć rzeczywistość daleką od tej wyobrażonej.

Perfekcja w akrobatyce nie jest czymś co ktokolwiek wziąłby za nadgorliwość, bez niej nie ma poezji ruchu oraz pokazów zaprzeczających prawom fizyki i grawitacji, gdzie człowiek wydaje się lżejszy od powietrza. Jednak wystarczy moment nieuwagi i dochodzi do upadku, tak może również potoczyć się kradzież, jeden fałszywy krok i przestępstwo doskonałe zmienia się w fuszerkę. Igor Bielewicz jeden i drugi fach poznał od podszewki, w obu pokazał kunszt i pozostał niezapomniany. Jednak wystarczyła chwila by stało to się historią, ale przeszłość lubi się powtarzać. Kto stoi za napadem gdzie łupem padają biżuteryjne precjoza, a ofiarą właścicielka firmy jubilerskiej? Zuchwały rabunek przypomina te sprzed kilku lat, lecz i coś go różni. Zofia Maciejka wtedy była nowicjuszką w policji, teraz ma już większe doświadczenie i tym razem za wszelką cenę zamierza złapać złodzieja, ale czy w tej układance wszystko jest takie jak się wydaje na pierwszy rzut oka? Jaką rolę odgrywa w niej Bielewicz i jego dawna partnerka – akrobatka Nadia?

Po książki niektórych pisarek i pisarzy sięgam w ciemno, ponieważ wiem, że na pewno nawet cień rozczarowania nie pojawi się podczas lektury. Do tego grona należy Małgorzata Rogala, która od pierwszej swojej powieści gwarantuje wspaniałe czytelnicze emocje, jej najnowsza książka Ostatni skok jest potwierdzeniem kunsztu w kryminalnej literaturze. Wcześniejsze serie ustawiły bardzo wysoko poprzeczkę, oczekiwania wobec najnowszego tytułu były bardzo duże, tak samo jak i ciekawość co tym, razem zgotowała swoim bohaterom, nieznanym jeszcze, ale z pewnością zapadających w pamięć. Nauczona doświadczeniem, zaopatrzyłam się w dzbanek herbaty i … przepadłam na cały wieczór, bo jak oderwać się od czytania, jeśli żaden moment nie jest odpowiedni. Czytając ten kryminał ma się uczucie bycia na huśtawce, kryminalne emocje podnoszą adrenalinę i wiadomo, że kiedy na chwilę opadają uderzają rozwojem intrygi, by za chwilę znowu odkryć kolejną odsłonę suspensu. Piękne klejnoty, niebezpieczne akrobacje, brawurowe kradzieże i damski duet śledczy, któremu żaden detal nie umknie, czego można chcieć więcej? Niczego, chyba, że kolejnej porcji sensacyjnych wrażeń, ale najważniejsze jest tu i teraz czyli Ostatni skok w jakim jest wszystko to, co w kryminałach najważniejsze czyli wyrafinowaną zagadkę, zwodzącą czytelników do samego końca, niejednoznaczne postacie, wiele znaków zapytania i śledztwo, w jakim liczy się intuicja i łączenie pozornie niezwiązanych z sobą faktów. Jeśli do tego dodamy jeszcze magię akrobatyki cyrkowej oraz blask najbardziej unikatowych diamentów to otrzymamy powieść, jakiej nie da się oprzeć. W końcu najlepszym przyjacielem kobiety są … niezapomniane książki.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Sprytny napad i kradzież oraz zakończony dramatycznym wypadkiem występ cyrkowy rozpoczynają niezwykłą historię stworzoną przez Małgorzatę Rogalę.

A to tylko widowiskowy początek. Po dwóch latach wydarza się kolejny napad na właścicielkę niezwykłych i niebotycznie drogich diamentów. Zorganizowany i przeprowadzony niezwykle przemyślanie a w dodatkowo ma równie tragiczny co spektakularny przebieg.

Mimo, że wydarzenia dzieli spory odstęp czasu, to osoby w nie zamieszane są te same. Sprawcy, przypadkowi świadkowie? Czy trop wiodący śladami serii kradzieży drogocennych kamieni pokrywa się z trasą występów cyrku? I czemu kradzieże ustały wraz z tragicznym wypadkiem? I czy najnowszy, dużo bardziej brutalny napad ma związek z tamtymi?

Śledztwo prowadzą dwie policjantki. Nieco zmęczona rzeczywistością nadkomisarz i pełna zapału sierżant. Pierwsza ma doświadczenie, druga prywatnie fascynuje się cyrkiem, a jej matka jubilerstwem. Zestaw śledczy idealny!

Bardzo polubiłam parę policjantek, zarówno nieco zgorzkniała Michalina, jak i niezmordowanie dążąca do swoich celów, energiczna Zosia, budzą sympatię. Mam nadzieję, że jeszcze spotkamy te dwie babki!

A dodatkowo Autorka obdarza nas mnóstwem fascynujących informacji o drogich kamieniach, ich specyfice i rynku jubilerskim, oraz o niezwykłym, aczkolwiek mało znanym, zapleczu życia cyrku.

Ostatni skok wciąga czytelnika na podesty, pod samą kopułą cyrkowego namiotu, by wraz ze światłami reflektorów i przy klimatycznych dźwiękach „Nights in white satin”, wrzucić go w świat ogromnych pieniędzy zaklętych w blasku diamentów.

Polecam!

PS. Cyrk Oliwier nie wykorzystuje zwierząt! Wielki plus!

PS2. Czy zarówno tytuł, jak i połączenie cyrku i kradzieży wyrobów jubilerskich czegoś Wam nie przypominają? Michalina lub Zosia powinny okazać się spokrewnione z pewnym niepokornym i złośliwym oraz odnoszącym sukcesy na polu damsko-męskim porucznikiem MO ze znanego serialu sprzed lat!

Ocena: 5/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć