ebook Wyrwa - audiobook
3.58 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 3501)

Wyrwa - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 15.95
Audiobook - najniższa cena: 31.42
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.42 zł Lub 28.28 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
39.90 zł
31.52 zł
34.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Miłośnikowi gatunku kryminałów i thrillerów Wojciecha Chmielarza przedstawiać nie trzeba. To nazwisko jest gwarancją skomplikowanej intrygi i satysfakcjonującej lektury. Dla tych, którzy być może nie poznali jeszcze twórczości Autora, jego nowa powieść Wyrwa, będzie do tego doskonałą okazją.

Fabuła:

Kiedy w wypadku samochodowym ginie żona Macieja Tomskiego, wraz ze śmiercią ukochanej zamiera cała jego egzystencja. Mężczyzna nie wyobraża sobie dalszego życia bez Janiny, nie wie jak sprostać zadaniom, które stawia przed nim nagła śmierć bliskiej osoby. Wszystko zdaje się być jedynie udręką i ogromnym cierpieniem.  

Kiedy Tomski poznaje szczegóły zdarzenia, bardzo zastanawiąjące wydaje mu się to, że, wypadek zdarzył się w zupełnie innym miejscu niż cel podróży jego żony. Janina udała się bowiem w delegację do Krakowa, a zginęła  w drugiej części Polski – pod Mrągowem.

Kiedy na ceremonii pogrzebowej pojawia się tajemniczy mężczyzna, do zadawanych wcześniej pytań dochodzą kolejne, które nakręcają spiralę bezradności i uzmysławiają Maciejowi, że Janina była zupełnie inną osoba, niż ta, którą on znał. Czy nieznajomy, który pojawił się na pogrzebie jest związany z nieżyjącą żoną, czy pomoże poznać Maciejowi prawdę, której ten próbuje się doszukać. Maciej rusza pierwszym tropem związanym z wypadkiem i wyjeżdża na Mazury, gdzie będzie musiał zmierzyć się z bolesną prawdą i wieloma zagadkami, które w spadku pozostawiła mu żona.

Chmielarz stworzył niesztampową i doskonałą opowieść o przyjaźni, uczuciach i konsekwencjach związanych życiowymi decyzjami. Wyrwa to gwarancja doskonałej lektury, w której dawkowane stopniowo napięcie, doprowadza czytelnika do finału, który pozostawia go w zadziwieniu i ekscytacji lekturą.

Audiobooka Wyrwa wysłuchasz w doskonałej interpretacji aktora, Grzegorza Damięckiego. 

Rekomendacje:

Wyrwa elektryzuje realizmem postaci, zachowań i sytuacji – to jej największa zaleta. Druga, to sama konstrukcja fabuły, która sprawia, że książki nie sposób odłożyć. Brniemy w tę historię, pogrążamy się w odmętach smutku, wątpliwości i szaleństwa. Tutaj jest miejsce na każdy rodzaj emocji. – Katarzyna Denisiuk – Na czytniku

To zaproszenie nie tylko do lektury, lecz także do gry, w którą warto wejść. Wyrwa nie posiada zbędnych akapitów, które wyrywają nas z poznawanej historii. Tu każde zdanie jest przemyślane. Każde zdanie krok po kroku naprowadza nas do poznania prawdy. Prawdy, która sprawi, że już nic nie będzie takie samo, jak przed sięgnięciem po Wyrwę.- Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Im bliżej było końca nagrania, tym bardziej chciałam opóźnić moment poznania zakończenia. Chciałam się delektować i historią, i głosem, interpretacją lektora. Grzegorz Damięcki okazał się być fantastycznym Maciejem, fantastycznym narratorem. Wyrwa to powieść, która nie tylko przyprawi Was o dreszcz strachu, zmusi do wstrzymania oddechu. - Paulina Molicka - Recenzje Dropsa Książkowego

Wyrwa - audiobook od Wojciech Chmielarz możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2021. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Wyrwa to nie jest klasyczny kryminał czy powieść sensacyjna. W moim odczuciu to thriller psychologiczny. Historia, która w wyważonych proporcjach miesza wątki obyczajowe – bliskie współczesnym trzydziestolatkom, oraz motyw zbrodni, a właściwie tajemniczą śmierć żony głównego bohatera. Warto zaznaczyć, że autor większy nacisk kładzie na refleksje i wspomnienia niż na policyjne śledztwo, w klasycznym tego słowa znaczeniu. Głównym śledczym, osobą, która stara się odpowiedzieć na pytania związane z tragiczną śmiercią Janiny, jest jej mąż, a nie policjant czy detektyw. To Maciek dla własnego sumienia, dla spokoju dwóch małych córek postanawia dowiedzieć się, co tak naprawdę stało się na trasie z Mrągowa do Warszawy i co działo się wcześniej. Okazuje się, że wcale nie zna swojej żony. Prowadzone na własną rękę śledztwo Maćka to też próba uspokojenia serca i rozliczenie się z przeszłością. Analityk giełdowy szuka prawdy i sprawiedliwości nie tylko w kwestii wypadku samochodowego. Szuka prawdy i sprawiedliwości we własnym życiu małżeńskim, we własnym życiu rodzinnym, które tylko pozornie jak się okazuje było udane. Chęć zemsty, wyrównania rachunków, poznania tajemnic żony jest silniejsza niż troska o córki. Zraniona męska duma wydaje się wygrywać ze wszystkim. Zraniona męska duma niczym GPS prowadzi go na Mazury. Maciej spodziewa się, że to tam zakończy się jego śledztwo. Nie wie, że to tam tak naprawdę dopiero się rozpocznie.

Ostatnie strony, a właściwie minuty tego nagrania, kompletnie mnie zaskoczyły. Brałam pod uwagę różne finały tej historii, różne finały śledztwa wdowca. Tego, co się stało, nie wzięłam pod uwagę w żadnym z wariantów. Wojciech Chmielarz mnie zaskoczył. Udowodnił, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje, że niczego nie możemy być pewni, że nikogo nie możemy być pewni. Na kartach swojej powieści Wyrwa dokonał analizy psychologicznej dwóch mężczyzn. Pozornie różnych, pozornie niezwykle do siebie podobnych.

Tym, co pozwoliło przeniknąć mi do serca i umysłu Maćka, jest bez wątpienia pierwszoosobowa narracja. Dzięki temu, kolokwialnie pisząc, siedziałam w głowie męża Janiny. Razem z nim, krok po kroku, podążałam śladem tragicznie zmarłej bohaterki. Poznawałam kolejne tajemnice. Chociaż… Teraz zastanawiam się, czy tak naprawdę go poznałam? Czy był wobec mnie szczery? I wreszcie – czy był szczery wobec siebie?

Wyrwa to podążanie za przyczyną tragedii. Wyrwa to próba analizy skomplikowanych relacji międzyludzkich, skomplikowanych relacji małżeńskich.

Akcja Wyrwy toczy się nieśpiesznie. Krok po kroku, dzień za dniem, podążamy z Maciejem i za Maciejem śladem Janiny. Mimo to absolutnie nie czułam znudzenia, wręcz przeciwnie. Im bliżej było końca nagrania, tym bardziej chciałam opóźnić moment poznania zakończenia. Chciałam się delektować i historią, i głosem, interpretacją lektora. Grzegorz Damięcki okazał się być fantastycznym Maciejem, fantastycznym narratorem. Gdy trzeba, modulował głos. Gdy trzeba, pozostawał neutralny. Ten audiobook kolejny raz pokazał mi, jak utalentowanym jest aktorem, jakim wirtuozem instrumentu zwanego… głosem.

Na kilka dni totalnie zanurzyłam się w świecie wykreowanym przez Wojciecha Chmielarza. Jeśli tak jak ja dopiero rozpoczynacie znajomość z twórczością tego autora, gorąco polecam Wam Wyrwę. To powieść, która nie tylko przyprawi Was o dreszcz strachu, zmusi do wstrzymania oddechu. To historia, która każe spojrzeć w lustro. W końcu każdy z nas ma w swoim życiu pewną wyrwę, którą za wszelką cenę chce zasłonić pozorami i tajemnicami…

Ocena: 5/6
©Recenzje Dropsa Książkowego
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć