ebook Moja siostra morduje seryjnie
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 101093)

Moja siostra morduje seryjnie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 14.18
wciąż za drogo?
UpolujEbooka.pl #Instagram
UpolujEbooka.pl #Instagram
31.50 złpremium: 18.90 zł Lub 18.90 zł
-20% 24.89 zł 10 zł na konto
26.78 zł Lub 24.10 zł
31.50 zł
31.50 zł Lub 28.35 zł
14.18 zł
26.78 zł
27.09 zł
27.72 zł
31.50 zł
31.50 zł

Kpiący z męskich przywar i celebrujący radosne siostrzeństwo zabójczo dobry thriller o dylematach moralnych, rodzinie i nieszczęśliwych wypadkach. Powieść opublikowana w ponad 30 krajach. Nominowana do Bookera i Women’s Prize for Fiction. Zdobyła Los Angeles Times Mystery/Thriller Book Award, finalistka konkursu Indies Choice Awards.

Krew nie woda – o wiele trudniej usunąć ją z dywanu…

„Zabójczo inteligentna i morderczo zabawna powieść” – „Marie Claire”

„Słodki mały thriller z ogonem skorpiona… Pikantny, soczysty i śmiercionośny” – „New York Times”

Femi jest trzeci, rozumiesz. Po trzech dostajesz etykietkę seryjnej morderczyni…
Gdy telefon od zdenerwowanej siostry odciąga Korede od kolacji, ta już z góry wie, czego się od niej wymaga: gumowych rękawic, środka dezynfekującego, stalowych nerwów i mocnego żołądka. To już trzeci chłopak, którego Ayoola pozbyła się „w samoobronie” i trzecie miejsce zbrodni, które Korede musi posprzątać po swojej śmiertelnie niebezpiecznej siostrzyczce. Dla dobra męskiej połowy Nigerii pewnie powinna zgłosić to na policję, ale kocha swoją siostrę, a jak mówi przysłowie – rodzina jest najważniejsza. No, chyba że Ayoola zacznie się umawiać z lekarzem z kliniki, w której Korede pracuje jako pielęgniarka – z tym samym lekarzem, do którego Korede od dawna wzdycha i którego naprawdę nie chciałaby zobaczyć z nożem w plecach. Ale jeśli go uratuje, będzie musiała poświęcić siostrę…
„Moja siostra morduje seryjnie” to jedyna w swoim rodzaju powieść opublikowana w ponad 30 krajach. Nominowana do Nagrody Bookera, Women’s Prize for Fiction. Zdobyła Los Angeles Times Mystery/Thriller Book Award. Znalazła się w finale konkursu Indies Choice Awards. Wyróżniona przez opiniotwórczą prasę – „Washington Post”, „Guardian”, „Daily Mail” oraz „Cosmopolitan”. Debiut miesiąca Amazona. Polecana przez Margaret Atwood i Paulę Hawkins.

NIE MA DRUGIEJ TAKIEJ KSIĄŻKI!

Moja siostra morduje seryjnie od Oyinkan Braithwaite możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Literatura afrykańska nie jest zbyt częstym gościem na europejskim rynku wydawniczym. Jeśli afrykańskie klimaty się w ogóle pojawiają, to zwykle kojarzy się to z zupełnie czym innym niż z zabójczo satyrycznym kryminałem lub raczej thrillerem. Oyinkan Braithwaite napisała książkę, która łączy wodę i ogień. Jest jednocześnie przerażająca i zabawna. Moja siostra morduje seryjnie to hit tego lata.

Bohaterką powieści jest Korede, solidna i wykształcona dziewczyna z klasy średniej, która pracuje w szpitalu jako pielęgniarka. Jest profesjonalistką, doceniają ją lekarze i właśnie ma awansować na przełożoną pielęgniarek. Nie jest szczególnie urodziwa, ale jest miła, inteligentna i uczynna. Korede ma siostrę Ayoolę. Młodsza siostra bohaterki jest śliczna i zgrabna. Mężczyźni za nią szaleją. Ponieważ Ayoola również lubi mężczyzn, więc jej życie kręci się wokół kolejnych wielbicieli z jednej strony, a social mediami z drugiej strony. Rozpieszczona młoda kobieta ma jednak pewien problem.

Powieść zaczyna się gdy Korede odbiera telefon od zdenerwowanej siostry. Uświadamia sobie, że to już trzeci chłopak siostry, którego ta pozbyła się w sposób zdecydowany. Nożem. Korede zdaje sobie sprawę, że powinna zawiadomić policję, ale kocha swoją siostrę, więc jedzie uprzątnąć kolejne zwłoki.

Moja siostra morduje seryjnie to nie tylko opowieść kryminalna, ale też historia swoistego uwikłania rodzinnego. Temat jest poważny, ale opowiedziany z dużą dozą dystansu i autoironii. Jak się skończy cała historia i jaką rolę odegra w niej pacjent w śpiączce, który powinien umrzeć? Musicie to sami przeczytać. Powieść Oyinkan Braithwaite stała się odkryciem roku 2018 na świecie, wydano ją w trzydziestu krajach. Teraz jest w Polsce.

Ocena: 6/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć