Spowiedź heretyka. Sacrum profanum
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 2429)

Spowiedź heretyka. Sacrum profanum

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Warto zerknąć
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Wywiad-rzeka z jednym z najwybitniejszych polskich muzyków i jedną z najbardziej kontrowersyjnych, a jednocześnie inspirujących, postaci show biznesu. Lider Behemotha odkrywa wszystkie karty, szczerze i bezkompromisowo mówi o dzieciństwie, dojrzewaniu, pierwszych miłościach czy fascynacjach muzycznych. Wspomina zarówno początki Behemotha, jak i burzliwe romanse czy znacznie poważniejsze związki.

Rozmówcy Darskiego wiele czasu poświęcają poglądom muzyka na kwestie związane z religią, kościołem, historią, miejscem człowieka w społeczeństwie i rodzinie. Nie brakuje też refleksji na temat zakończonej sukcesem walki z białaczką.

Wyłaniający się z wywiadu Nergal to nie tylko skandalista i sceniczny demon, ale przede wszystkim człowiek o rozległych zainteresowaniach, niezwykle oczytany, świadomy swojej siły i siły swoich poglądów erudyta. Człowiek niezależny i tę wolność ponad wszystko kochający. Czasem wrażliwiec i romantyk.

Spowiedź heretyka. Sacrum profanum od Adam Nergal Darski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wojna to pożywka dla mediów. Uwielbiamy ją oglądać i o niej czytać. To takie dzisiejsze Koloseum zamknięte w małym pudełku telewizora. Karmimy się śmiercią. Najlepiej tą odległą
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Pieknie wydana ksiazka. Wszystko bardzo dopracowana.
  Sama tresc tez swietna, zwlaszcza dla osoby, ktora jest poza ta cala tematyka.

  Serdecznie polecam, czytanie jej to byla czysta przyjemnosc

 • Awatar

  Ciekawe, ale nie powala.

 • Awatar

  Książka do przeczytania "na raz", nie tylko dla fanów. WYwiad z człowiekiem, który ma niesłychanie poukładane w głowie. A że przy okazji poglądy zbieżne z moimi - tym przyjemniejsza lektura.

 • Awatar

  Jestem daleki od bycia fanem muzyki Nergala… wręcz jest dla mnie odpychająca i niezrozumiała, ale sama osoba Darskiego wydała mi się ciekawa i stąd chęć sięgnięcia po jego "spowiedź". Darski z wywiadu to taki spoko gość, który daje się lubić, jego poglądy wydają się być bardzo poukładane i logiczne. Celnie punktuje różne aspekty religii. Zdecydowanie polecam każdemu, kto jest ciekaw tego człowieka.

 • Awatar

  Będąc od lat fanem muzyki zwanej death metalem, nie mogłem ominąć wywiadu – rzeki z Adamem Darskim, liderem bardzo popularnego i rozpoznawalnego za granicą zespołu Behemoth. Artysta ten uznawany jest za najbardziej kontrowersyjną postać polskiego showbiznesu. Swoimi występami wraz z grupą Behemoth zaskarbił sobie wielu fanów ale zyskał też fanatycznych wrogów. Kim jest człowiek, który publicznie podarł Biblię a potem oficjalnie wystąpił z kościoła katolickiego?
  W książce jawi się jako artysta, dla którego muzyka i koncertowanie to pasja. Okazuje się, że to inteligentny obserwator obdarzony poczuciem humoru. Wielu może pomyśleć i zastanowić się, jak ktoś może być inteligentny jeśli był w związku z Dodą? Właśnie Adam Darski jest najbardziej postrzegany poprzez ten, jak wiadomo nieudany związek. Sam nie bardzo rozumiałem czemu akurat ta wybranka, ale podobno miłość nie wybiera.
  Książka zawiera wiele trafnych spostrzeżeń i poglądów na obecną rzeczywistość. Całość okraszona jest wieloma fotografiami z prywatnych zbiorów Adama Darskiego. Po lekturze „Spowiedzi heretyka” można zdecydowanie zmienić postrzeganie tego człowieka. Polecam!!

 • Awatar

  Jak tylko zobaczyłem zapowiedź wydania wywiadu z naczelnym satanistą Polski, od razu wiedziałem, że chcę go przeczytać. Nie jestem nawet „jasełkowym satanistą”. Nigdy nie zasłuchiwałem się w muzyce tego nurty, który reprezentuje „Nergal”, a cięższą płytą jakiej kiedykolwiek wysłuchałem (kompletnie nie rozumiejąc) był jakiś album Flapjack z lat dziewięćdziesiątych. Słowem – jestem kompletnie z innej bajki niż Darski. A jednak intuicja mnie nie myliła. Chyba nieświadomie gdzieś zaprzedałem duszę Diabłu i teraz nie da się ukryć, że moje poglądy są zdumiewająco zbieżne z poglądami Nergala. Mówi się trudno…
  Z wywiadu jawi się jako człowiek, który wbrew zasadzie: „Ludzie, żryjcie gówno, miliardy much nie mogą się mylić” ma własne zdanie – nawet jeśli to nie jest popularne. Mi się ta postawa podoba. Poza tym także nie klaszczę gdy samolot wyląduje. Chyba zostanę satanistą…

 • Awatar

  Rzadko daję książce absolutnie najlepszą (lub najgorszą) ocenę. Tym razem jednak jest inaczej.
  'Spowiedź heretyka' to jedna z lepszych (najlepsza?) lektur, które przeczytałem w ostatnim czasie. Ten wywiad-rzeka pokazuje, że 'nie taki zły black metalowiec jak go malują'. Bardzo przyjemnie się to czyta. Myślę, że jeszcze wrócę do tej lektury. Dlaczego? Światopogląd Nergala daje ogromnego motywacyjnego kopa.
  Niezależnie czy jest się fanem tej muzyki lub samego Nergala, czy nie - gorąco polecam!