ebook Uciekaj, ukryj się, walcz
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 555) Ilość stron (szacowana): 288

Uciekaj, ukryj się, walcz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 23.93
31.90 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
-24% 23.93 zł Lub 21.54 zł
30.30 zł Lub 27.27 zł
31.90 zł
25.52 zł
25.64 zł
26.44 zł
26.48 zł
27.12 zł
29.00 zł
31.90 zł
31.90 zł

Thriller dla młodzieży. W centrum handlowym w Portland wybucha strzelanina. Jest wiele ofiar śmiertelnych. Sześcioro nastolatków dostaje się w pułapkę: żeby ocalić życie, muszą uciekać, kryć się, walczyć… i współpracować.

Kiedy alternatywą jest pewna śmierć, nawet najbardziej desperackie rozwiązania nagle wydają się proste i oczywiste. Siedemnastoletnia Miranda, którą towarzysze wybierają na przywódczynię, będzie musiała wziąć odpowiedzialność za losy całej grupy. Dziewczyna wie, że każda błędna decyzja może mieć fatalne konsekwencje. Okazuje się jednak, że nastolatka skrywa mroczną tajemnicę.
Nie ona jedna zresztą…

Uciekaj, ukryj się, walcz od Henry April możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wiecie co mnie zawsze przerażało w wiadomościach - informacja, że ktoś zaczynał strzelać w centrum handlowym do niewinnych ludzi i nagle rozpoczynało się piekło. Taki właśnie temat jest opisany w thrillerze April Henry. Zapraszam na moją opinię na temat tej książki.

Obywatele, którzy znajdą się w zamkniętej przestrzeni z uzbrojonym w broń palną napastnikiem - tak jak to przydarzyło się dziesiątkom klientów i pracowników centrum handlowego, kiedy rozpętała się strzelanina - często mają do wyboru trzy możliwości: uciekać, ukryć się albo walczyć.

W centrum handlowym zwykłego dnia nagle ktoś zaczyna strzelać. Okazuje się, że napastników jest więcej. Wybucha panika, wyjście z centrum jest zamknięte, stało się zamkniętą pułapką bez wyjścia. Jest wiele osób śmiertelnych. Głównymi bohaterami fabuły jest szóstka nastolatków, którzy próbują się uratować z zaistniałej sytuacji. Przypadkiem zebrali się w jednym ze sklepów, muszą szybko zacząć ze sobą współdziałać, choć są nieznajomymi. Przywódczynią całej grupy zostaje 17-letnia Miranda, na której barkach spoczywa los całej gromadki. Dziewczyna wie, że każda błędna decyzja może kosztować czyjeś życie. Okazuje się jednak, że nastolatka skrywa pewną tajemnicę, o której nie chce nikomu powiedzieć.

Strzały nie cichną. W głowie Mirandy kłębi się mieszanina przepełnionych panicznym strachem myśli. W miarę jak dociera do niej, co właściwie się wydarzyło, jej ciało sztywnieje. Dookoła ludzie padają na ziemię. Niektórzy są ranni. Inni martwi. Tuziny żywych pędzą w popłochu. Potykają się o krzesła. Wrzeszczą. Krzyczą. W panice uciekają najszybciej jak się da.

Książkę czyta się bardzo szybko, ze względu na krótkie rozdziały. Podobał mi się bardzo temat jakiego podjął się autor, a także jak z tego wybrnął. Historia napisana jest w taki sposób, że trudno się oderwać, jest dynamicznie, są zwroty akcji. Bardzo ciekawym zabiegiem jest to, że jesteśmy w samym środku zamachu, nie wiemy co się dzieje na zewnątrz centrum handlowego. Możemy poczuć te emocje, jakbyśmy sami się znaleźli w takiej niecodziennej sytuacji. Książka mimo, że o nastolatkach jest dla każdego. Nie jest to jednak thriller tak mocny, że będziecie mieć ciarki na plecach. Myślałam, że będzie mocniejszy, ale z drugiej strony może to specjalny zabieg, żeby mogły to przeczytać także nastolatki? Warto jednak przeczytać ze względu na temat. Poza tym uważam, że nie w każdym thrillerze muszą latać flaki itd., nie każdy to przecież lubi. Jeśli będziecie mieli okazję to dajcie szansę tej pozycji.

Lepiej działać niż stać bezczynnie, czekając na śmierć.

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i muszę przyznać, że jest udane. Nie spodziewałam się TAKIEJ lektury, na prawdę... Styl, jakim posługuje się autorka jest lekki, przystępny i przyjemny w odbiorze. Całość jest bardzo zdynamizowana, dzięki czemu przefruwa się dosłownie przez następne strony. To jest ogromna zaleta tej książki. Warto dodać, że sama akcja nie trwa jakoś specjalnie długo, ponieważ cała książka trwa niecały dzień. Niemożliwe? A jednak. Przekonajcie się sami. Ja również byłam zdziwiona, niemniej jednak na tyle mnie wciągnęła, że nie mogłam odłożyć jej na bok. Czytałam z zapartym tchem, aż... zabrakło mi stron. Rozdziały są krótkie, dlatego też mamy wrażenie, że zbyt szybko się czyta. Niektórzy z Was mogą uznać to za minus, dla mnie to jednak jest zaletą.

Główną bohaterką jest Miranda. Młoda dziewczyna staje w samym środku tragedii, której nikt się nie spodziewał. Nie mogę napisać, że mi jej szkoda, bo to, po co znalazła się w galerii jest doprawdy... nie godne pochwały. Żadnej. Alenie zdradzę Wam, po co się znalazła właśnie w tej galerii. Czy ją polubiłam? Niekoniecznie. Nie przywiązywałam się do bohaterów tej książki ponieważ skupiałam się głównie na akcji, która nabierała tempa bardzo szybko. Jest tu kilku bohaterów, nie tylko panna M jest naszym narratorem. Poznaliśmy myśli kilku bohaterów i wiemy, jak spostrzegają to, co właśnie ma miejsce. Postacie wykreowane są dobrze, równie dobrze moglibyśmy spotkać ich w codziennym życiu.

Akcja, jak już wspomniałam pędzi na łeb na szyję, dzięki czemu nie sposób się nudzić. I ja się nie nudziłam. Mimo, iż przeczytałam ją w kilka chwil, to jestem zadowolona. Dawno nie czytałam tak zdynamizowanej historii, która trwałaby... niecały dzień. Trochę byłam w szoku, ale zdecydowanie należą się oklaski autorce, że potrafiła wszystkie minione wydarzenia opisać tak dobrze, które mieściłyby się w tak krótkiej ramie czasowej. Jest to chyba pierwsza taka książka, która główna akcja trwa tak krótko.
Dlatego też pomysł na Uciekaj, ukryj się, walcz jest strzałem w dziesiątkę. Dobry thriller, który intryguje i wciąga już od pierwszych stron. Mogę powiedzieć, że chcę więcej takich historii. Tę przeczytałam na raz i chętnie poczytałabym coś jeszcze tej autorki. Jednak mało jest informacji o niej w sieci, niestety.

Uważam, że jest to książka godna polecenia. Czyta się szybko, człowiek jest w stanie dać się porwać tej historii. Jest dopracowana, żaden element nie został nie dokończony. Myślę, że śmiało mogę polecić tę książkę wszystkim tym, którzy szukają przerywnika od gatunku obyczajowego czy też romansu. Mogę również polecić tę lekturę osobom, które lubią ciekawie napisane thrillery, tylko lekkie, nie ciężkie. Owszem, są trupy, jest krew, ale nie traktowałam tej powieści jako coś strasznego, a bardziej na odstresowanie. CHOCIAŻ, temat tej książki, temat akcji, dramatycznej zresztą jaka ma miejsce jest tematem tabu. Dlatego warto zawiesić na nią oko. POLECAM!

Ocena: 5+/6
©Tylko magia słowa
Uciekaj, ukryj się, walcz autorstwa April Henry to thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu od pierwszych chwil wnikania w poznawaną historię. Autorka umiejętnie wprowadza nas w wydarzenia, które zakładnikom w Fairgate Mall dadzą się mocno we znaki. Bo nie sposób zapomnieć chwil, będąc w samym centrum strzelaniny, gdzie każda chwila decyduje o naszym życiu. Tutaj nie ma czasu na zastanawianie się. Trzeba szybko podejmować decyzje. Gdy zamaskowani zamachowcy opanowują centrum handlowe w Portland, każda sekunda jest na wagę złota. Terroryści są bezwzględni, a każdy, kto znajdzie się na ich celowniku musi działać szybko. Jedyne, co przychodzi na myśl w takiej chwili, to ucieczka i ukrycie się w bezpiecznym miejscu. Czy można wówczas myśleć racjonalnie? Gdzie można znaleźć odpowiednią kryjówkę? Zakładnicy wpadają w śmiertelną pułapkę.

Na czele ich grupy staje siedemnastoletnia Miranda. Dziewczyna dokonując kradzieży w drogerii, jest świadkiem strzelaniny, w której giną klienci centrum handlowego. To na niej spoczywa odpowiedzialność za życie uwięzionych. Każdy ruch, każda decyzja nie daje gwarancji bezpieczeństwa. Czy ukrycie się w jednym z butików, da im spokoju? Zatem, jakie kroki podejmą zakładnicy, by wyjść cało z tej opresji? Czy warto podjąć walkę z uzbrojonymi po zęby terrorystami? Czy może jednak lepiej przeczekać? Emocje buzują w naszych myślach, a strach opanowuje nasze ciało od stóp do głów. Nie ukrywam, że sytuacja w której się znaleźli, to niczym gra w szachy. Jeden niewłaściwy ruch może nieść za sobą katastrofalne skutki. Panika jaka wybucha wśród uczestników wydarzenia, nie pozwala na racjonalne myślenie. Jednak w takich sytuacjach należy zachować zimną krew. Czy nie zabraknie jej Mirandzie? Jedno jest pewne czytelnikom nie zabraknie emocji, które wręcz kipią na każdej stronie tego thrillera psychologicznego. Ta książka to również ciekawe obserwacje związane z zachowaniem tłumu w sytuacjach kryzysowych, gdzie każda sekunda może być ostatnią w ich życiu. Czy Miranda, Armina, Javier, Grace, Cole i Amina wyjdą z tego cało? Warto przekonać się na własnej skórze.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć