ebook Ćma
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 67)

Ćma
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.89
Audiobook - najniższa cena: 24.19
wciąż za drogo?
27.89 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
22.89 zł Lub 20.60 zł
29.99 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
22.89 zł
23.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ewa ma wszystko. Kochającego męża, córkę i pasjonującą pracę, w której odnosi sukcesy. Wydaje się być kobietą spełnioną, a mimo to ciągle desperacko poszukuje akceptacji i bezwarunkowej miłości. W tej pogoni za szczęściem gubi się, potyka i popełnia błędy, nie potrafiąc odróżnić prawdy od fałszu. Nadchodzi dzień, kiedy przeszłość dogania teraźniejszość i Ewa traci dosłownie wszystko. Zdaje sobie sprawę z tego, co jest w życiu najważniejsze i warte walki do ostatniego tchu.

Czy Ewa odnajdzie w sobie siłę, czy może pogrąży w apatii? Jak wiele powiedziało się już o miłości? Co zrobić, gdy nasze serce staje na rozdrożu? „Ćma” to historia, w której odnajdzie się wiele z nas i być może właśnie dzięki niej szybciej obierzemy właściwe tory. Polecam serdecznie!

Jak wiele powiedziało się już o miłości? Co zrobić, gdy nasze serce staje na rozdrożu? „Ćma” to historia, w której odnajdzie się wiele z nas i być może właśnie dzięki niej szybciej obierzemy właściwe tory. Polecam serdecznie! - Daria Skiba, autorka powieści obyczajowych

To historia, która pokazuje nam, że na świecie nie ma osób idealnych i każdy popełnia błędy, to historia z której można wyciągnąć własne refleksje i która pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy. - Grażyna Wróbel, Czytaninka

Stabilizacja, a może dreszczyk przygody, co jest w stanie cię uratować przed sobą samą? - Marta Daft, Marta wśród książek

“Ćma” – Ta powieść jest chyba najbliższa mojemu sercu. Opowiada o braku samoakceptacji i dążeniu do zdobycia coraz wyżej narzuconych sobie poprzeczek. Czy jednak Ewa, podejmując nieracjonalne decyzje, nie osiągnie dna? - Magdalena Szymczyk, Czytam w pociągu

Perfekcja to tylko iluzja, za którą nie warto gonić. Joanna Wtulich stworzyła powieść, która wciąga od pierwszej strony a co ważniejsze, skłania do refleksji. - Ewelina Nawara, My fairy book world

Ćma od Joanna Wtulich możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bo prawdziwa miłość nie polega na szukaniu, ale jest tym, co odnalezione. Nie jest obietnicą, tylko jej spełnieniem. Prawdziwa miłość jest niepozorna, ale bez niej nie ma fajerwerków.
Główna bohaterka Ewa to kobieta, która w teraźniejszości odczuwa skutki swojego niezbyt udanego dzieciństwa, w którym nie zaznała miłości. I choć można by powiedzieć, że to kobieta z krwi i kości, to w głębi serca jest krucha, zagubiona i niepozbawiona wad. Za wszelką cenę pragnie akceptacji i miłości. I chociaż ma ją na co dzień ze strony swojego męża, to tego nie widzi. Dlatego dopuszcza się pewnych grzechów. Czy w końcu odnajdzie to, czego tak naprawdę szuka?

Rosła z przekleństwem, z piętnem niezdarności, nieudolności i brzydoty. Aż pojęła, że przecież każdą klątwę da się zdjąć. Zaczęła rozpaczliwie szukać kogoś, kto zdejmie z niej to zaklęcie, kto dostrzeże w żabie księżniczkę. A raczej kobietę w pasztecie, którym ponoć była.

Łatwo kogoś ocenić wcale go nie znając, prawda? Tak łatwo przypisać komuś daną łatkę, nie znając tego, co siedzi w głowie takiej osoby. Jest to w wyrazisty sposób przedstawione w tej powieści. Ale właśnie takie historie – prawdziwe, szczere – pokazują nam, że życie to nie tylko piękne chwile, bo to właśnie one najczęściej bywają ulotne. Życie każdego z nas, można by opisać w każdej kolejnej książce, z nowymi emocjami i doświadczeniami. Nie ma ludzi idealnych, każdy z nas popełnia mniejsze i większe błędy, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby umieć wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski. I nie popełniać ich ponownie.

Czas łagodzi wszelkie dolegliwości lepiej niż jakikolwiek lek. Pozwala zobaczyć rzeczy z dystansu, takimi, jakie są, a nie jakimi się wydają. Zdejmuje z osób i wydarzeń wszelkie ozdoby, którymi z takim upodobaniem ludzie lubią dekorować to, co ich zdaniem dla nich dobre.

Joanna Wtulich w niezwykle emocjonalny sposób przedstawia w swojej książce kobietę, która musiała upaść kilka razy, aby w końcu móc powstać i nabrać pewności siebie. Kobietę, która tak naprawdę szukała akceptacji i bezwarunkowej miłości. Kobietę, która żyła z piętnem przeszłości, wmawiając sobie, że jest za gruba, za głupia… Dlatego też, jak ta tytułowa ćma, lgnęła do ramion innych mężczyzn, nie doceniając skarbu jaki miała tuż pod nosem. Zdradzała męża, bo tak podpowiadał jej głos rozumu. Tylko czy ci mężczyźni z którymi miała styczność spełniali jej oczekiwania? Czy po tych wszystkich przygodach zrozumiała, że to co najcenniejsze miała zawsze tuż obok siebie?

Świetna kreacja bohaterów, którzy są realni, wręcz namacalni. To ludzie jakich na tym świecie miliony, ludzie, tacy sami jak my. W książce nie brakuje emocji, które czytelnik odbiera na własnej skórze. I co najważniejsze od tej historii nie można się oderwać. Gwarantuję wam, że kiedy już zaczniecie ją czytać, nie będziecie mogli się od niej oderwać.

Przedstawiona historia ukazuje nam miłość, która zostaje wystawiona na próbę. I finał tej próby zależy tylko i wyłącznie od dwóch osób, których ona dotyczy. Autorka umiejętnie kieruje fabułą w swojej powieści i skłania czytelnika do głębszych refleksji i wyciągnięcia z nich morału.

Bo prawdziwa miłość nie polega na szukaniu, ale jest tym, co odnalezione. Nie jest obietnicą, tylko jej spełnieniem. Prawdziwa miłość jest niepozorna, ale bez niej nie ma fajerwerków.

Ćma to historia, która pokazuje różne oblicza miłości. To historia obok, której nie można przejść obojętnie. Ale przede wszystkim to historia, która pokazuje nam, że zaczynamy doceniać coś, dopiero wtedy, kiedy możemy to stracić lub to tracimy kompletnie. Polecam z całego serca.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czytaninka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć