ebook Tego ci nie powiedziałam
4.5 / 5.00 (liczba ocen: 24295)

Tego ci nie powiedziałam
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.99
wciąż za drogo?
18.99 zł
Inne proponowane

MIŁOŚĆ I POŚWIĘCENIE W CZASACH WOJENNEJ ZAWIERUCHY

Jest rok 1942. W Europie szaleje wojna. Na skraju syberyjskiego obozu młoda kobieta składa przysięgę ślubną. Ta decyzja zaważy na jej przyszłości, a kłamstwo leżące u jej podstaw wyjdzie na jaw dopiero w kolejnym stuleciu.

Czasy współczesne, Stany Zjednoczone. Ukochana babcia Alice Hanna trafia do szpitala. Dziewczyna odnajduje w jej domu ukryte pamiątki z dawnego życia: podniszczone zdjęcie młodego mężczyzny, skórzane buciki i list. Sparaliżowana staruszka prosi wnuczkę, by ta pojechała do jej ojczyzny – Polski – i odnalazła ukochanego. Tam Alice zaczyna odkrywać bolesną prawdę, którą jej babcia rozpaczliwie ukrywała przez całe życie.

Gładko przeskakując pomiędzy dwoma płaszczyznami czasowymi – okresem okupacji oraz współczesnością – Kelly Rimmer tworzy opowieść pełną emocji. Z przeplatających się losów dwóch kobiet wyłania się historia wytrwałości, lojalności, miłości i honoru. Autorka uświadamia nam, jak niszczycielskie mogą być skutki przemilczania prawdy… i że czasem musi upłynąć całe życie, zanim zdobędziemy się na odwagę, by pójść za głosem serca.

Inspirująca powieść o nadziei i miłości zdolnej do pokonania wszelkich przeciwności.

Tego ci nie powiedziałam od Kelly Rimmer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nawet najgorsze zło nie jest wystarczająco potężne, by całkiem zdusić w ludziach dobroć, nadzieję i miłość.
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Akcja powieści Tego ci nie powiedziałam przebiega dwutorowo. Pierwsza część opowiada o wojennych losach młodej polskiej dziewczyny i jej wielkiej miłości. W roku 1942 w syberyjskim obozie Alina składa przysięgę małżeńską Tomaszowi. Ta przysięga jest początkiem jej nowego życia. Życia opartego na kłamstwie, które wyjdzie na jaw dopiero przed śmiercią kobiety.

Druga część dzieje się współcześnie w Stanach Zjednoczonych. Gdy Hanna, ukochana babcia Alice trafia po udarze do szpitala, prosi wnuczkę o to by ta odszukała w jej domu pudełko z pamiątkami. W środku kobieta znajduje relikwie z odległej przeszłości swojej babci: zniszczone zdjęcie młodego mężczyzny, list i dziecięcy bucik. Sparaliżowana staruszka do swojej wnuczki ma jeszcze jedną prośbę. Hanna chce by Alice pojechała do Polski i odszukała mężczyznę ze zdjęcia. Mimo rodzinnych obowiązków kobieta chce spełnić prośbę swojej babci. Ten wyjazd na zawsze odmieni życie jej rodziny.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Tego ci nie powiedziałam to fascynująca i pełna emocji powieść o wielkiej miłości, kobiecej sile, odwadze i determinacji. Jestem tą historią totalnie zachwycona i oczarowana. Dosłownie chłonęłam każdą kolejną jej stronę. Ile jest w tej książce emocji - od bólu po nadzieję, od zła po dobro, od zwątpienia po wiarę. Ogromnym atutem tej powieści jest jej część współczesna. Nie do końca przemawia do mnie takie łączenie narracji, jednak tu sprawdziło się ono doskonale. Kelly Rimmer stworzyła naprawdę fascynującą historię wojenną i połączyła ją z niebanalną, także niezwykle emocjonującą, prawdziwą i na swój sposób po prostu piękną współczesność. Chyba pierwszy raz z tak wielkim zaangażowaniem śledziłam te bieżące wydarzenia. Wisienką na czytelniczym torcie jest oczywiście wstrząsająca opowieść o wielkiej wojennej miłości Hanny i Tomasza. Ile emocji ona wywołuje. Ile tam się dzieje. Momentami aż ciężko było mi powstrzymać łzy. Uwielbiam książki, które wywołują we mnie cały wachlarz emocji, które czytam dosłownie z wypiekami na twarzy. Taką właśnie powieścią jest Tego ci nie powiedziałam.

Kolejnym atutem tej książki są kreacje jej bohaterów. Są to postacie niezwykle ciekawe, popełniające błędy, z charakterem jak również z ogromnym sercem. Od samego początku stali mi się niezwykle bliscy, całą sobą im kibicowałam i z ogromnym zapałem i zainteresowaniem śledziłam ich losy. Godnym zwieńczeniem tej historii jest jej cudowne, piękne i wyciskające łzy ogromnego wzruszenia zakończenie. Nie znam słów, które oddadzą moje emocje po zamknięciu ostatniej strony. Koniecznie musicie poznać tę historię sami.

A jeśli jeszcze Was nie przekonałam, powiem Wam, że do tego wszystkiego książka napisana jest pięknym prostym, ale również emocjonalnym językiem. Dzięki temu tę historie poznaje się niezwykle sprawnie i mimo jej objętości bardzo szybko. Jest w niej także coś kojącego mimo tragedii, które autorka w niej opisuje. Warto zwrócić uwagę także, na ogrom serca, które włożyła w tę powieść Kelly Rimmer. Jest w tym wiele zrozumienia dla sytuacji ludności w okupowanej Polsce.

Bardzo przypadła mi do gustu również cała konstrukcja tej książki i to jak poszczególne wątki łączą się ze sobą i tempo w jakim wyjaśniają się tajemnice. Ta powieść jest naprawdę fantastycznie skrojona. Dla mnie wręcz idealnie.

Czy i komu polecam?

Tego ci nie powiedziałam to pozycja dla czytelników sięgających po powieści wojenne i niebanalne historie miłosne z mocnym wątkiem obyczajowym. Ja jestem tą książką totalnie oczarowana. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta historia i na długo zostanie ona w mojej pamięci. Polecam Wam z całego serca. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć i się w niej zatracić.

Ocena: 5+/6
©Kocham Cię, moje życie
W pierwszym momencie, kiedy zobaczyłam tytuł Tego ci nie powiedziałam, pomyślałam, że to będzie thriller lub romans. I pomyliłam się. Kelly Rimmer opowiada historię dwóch kobiet – współczesnej Alice i Aliny - tej, która dorasta w momencie wkroczenia wojsk niemieckich na tereny Polski podczas II wojny światowej. Stany Zjednoczone i Polska. Dwa światy, a jednak może się okazać, że wiele je łączy.

Kelly Rimmer prowadzi jednocześnie dwa wątki: współczesny z Alice oraz ten z 1942 roku z Aliną. Dzięki temu, mamy możliwość śledzenia wydarzeń w dwóch wymiarach czasowych, porównywania dwóch kobiet i szukania potencjalnie wspólnych mianowników. Bardzo lubię dwutorowość wątków. Przeważnie sprawia, że czytanie mnie nie nudzi, a jednocześnie (w przypadku odległych okresów, w których dzieje się akcja) uwydatnia różnice, z których często nie zdajemy sobie sprawy na co dzień.

[...]

Kelly Rimmer w Tego ci nie powiedziałam stworzyła wzruszającą opowieść o kobietach, które łączy dużo więcej niż kiedykolwiek by im się wydawało. Ukazuje skomplikowane i często po wielu latach zapomniane losy ludzi, którzy żyli w czasach II wojny światowej. O decyzjach i wspomnieniach, które zostały zamknięte w małym pudełku i o więzach, które mogą się pojawić podczas prób odkrycia przeszłości.

To opowieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, która zwraca uwagę na wartość historii, której rysy powoli się zamazują, na relację międzyludzkie w różnych epokach, do czego może prowadzić ciekawość, samorealizacja. A także na rolę kobiety kiedyś i dzisiaj oraz na istotę partnerstwa w związkach w różnych pokoleniach (a jednak opierających się na tych samych wartościach). Przeczytajcie sami.

Cała recenzja na blogu: Tego ci nie powiedziałam

Ocena: 5/6
©Rudym Spojrzeniem
Leży przede mną książka, którą poznałem jakiś czas temu i choć poruszyła mnie głęboko w trakcie lektury chwilę po już o niej zapomniałem. Nie pojawiła się głębsza refleksja, odmalowany przez Kelly Rimmer świat polskiej okupacji miał w sobie powierzchowny dramatyzm, jakbym oglądał wiszący na ścianie obraz, a nie był jego integralną częścią. Pewne aspekty wojennej rzeczywistości, łącznie z pewną podróżą budziły zdziwienie i niedowierzanie, choć być może tak właśnie mogło być. Nie zmienia to jednak faktu, że uczuciowa relacja Aliny i Tomasza miała w sobie coś naprawdę głębokiego, coś, co w sposób szczególny poruszyło mnie w tej książce.

Zastanawiasz się, czy czytać, czy po nią sięgnąć? Bez wątpienia tak, jeśli tylko okres polskiej okupacji nie stanowi dla ciebie ważnego aspektu, zgłębianego w różny sposób, jednak nie taki, w jaki został pokazany w Czasie honoru. Dla czytelnika, który lubi dobrą powieść będzie to bez wątpienia godna uwagi lektura.

Ocena: 4/6
©Internetowa cela
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć