ebook Wyrwa
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 873)

Wyrwa
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

E-book - polecana oferta: 21.90
Audiobook - najniższa cena: 28.00
31.90 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
21.90 zł
22.33 zł Lub 20.10 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
19.14 zł
24.65 zł
25.12 zł
25.52 zł
26.90 zł
27.12 zł
27.12 zł
29.00 zł
Inne proponowane

Miłośnikowi gatunku kryminałów i thrillerów Wojciecha Chmielarza przedstawiać nie trzeba. To nazwisko jest gwarancją skomplikowanej intrygi i satysfakcjonującej lektury. Dla tych, którzy być może nie poznali jeszcze twórczości Autora, jego nowa powieść Wyrwa, będzie do tego doskonałą okazją.

Fabuła:

Kiedy w wypadku samochodowym ginie żona Macieja Tomskiego, wraz ze śmiercią ukochanej zamiera cała jego egzystencja. Mężczyzna nie wyobraża sobie dalszego życia bez Janiny, nie wie jak sprostać zadaniom, które stawia przed nim nagła śmierć bliskiej osoby. Wszystko zdaje się być jedynie udręką i ogromnym cierpieniem.  

Kiedy Tomski poznaje szczegóły zdarzenia, bardzo zastanawiąjące wydaje mu się to, że, wypadek zdarzył się w zupełnie innym miejscu niż cel podróży jego żony. Janina udała się bowiem w delegację do Krakowa, a zginęła  w drugiej części Polski – pod Mrągowem.

Kiedy na ceremonii pogrzebowej pojawia się tajemniczy mężczyzna, do zadawanych wcześniej pytań dochodzą kolejne, które nakręcają spiralę bezradności i uzmysławiają Maciejowi, że Janina była zupełnie inną osoba, niż ta, którą on znał. Czy nieznajomy, który pojawił się na pogrzebie jest związany z nieżyjącą żoną, czy pomoże poznać Maciejowi prawdę, której ten próbuje się doszukać. Maciej rusza pierwszym tropem związanym z wypadkiem i wyjeżdża na Mazury, gdzie będzie musiał zmierzyć się z bolesną prawdą i wieloma zagadkami, które w spadku pozostawiła mu żona.

Chmielarz stworzył niesztampową i doskonałą opowieść o przyjaźni, uczuciach i konsekwencjach związanych życiowymi decyzjami. Wyrwa to gwarancja doskonałej lektury, w której dawkowane stopniowo napięcie, doprowadza czytelnika do finału, który pozostawia go w zadziwieniu i ekscytacji lekturą.

Rekomendacje:

Wyrwa elektryzuje realizmem postaci, zachowań i sytuacji – to jej największa zaleta. Druga, to sama konstrukcja fabuły, która sprawia, że książki nie sposób odłożyć. Brniemy w tę historię, pogrążamy się w odmętach smutku, wątpliwości i szaleństwa. Tutaj jest miejsce na każdy rodzaj emocji. – Katarzyna Denisiuk – Na czytniku

To zaproszenie nie tylko do lektury, lecz także do gry, w którą warto wejść. Wyrwa nie posiada zbędnych akapitów, które wyrywają nas z poznawanej historii. Tu każde zdanie jest przemyślane. Każde zdanie krok po kroku naprowadza nas do poznania prawdy. Prawdy, która sprawi, że już nic nie będzie takie samo, jak przed sięgnięciem po Wyrwę.- Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Wyrwa od Wojciech Chmielarz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Do przeczytania najnowszej powieści Wojciecha Chmielarza Wyrwa skłoniły mnie świetne opinie czytelników. Nie zastanawiałam się nad tym, czy spodziewam się czegoś konkretnego. Chyba przede wszystkim myślałam o tym, że to pewnie będzie coś kryminalnego, bo takie miałam doświadczenia z twórczością tego autora. Mortka przeczytany i czekam na więcej J Tymczasem Wyrwa okazała się iść bardziej w stronę thrillera psychologicznego, chociaż do klimatu powieści Magdy Stachuli czy Anny Kańtoch jeszcze sporo brakuje.

Kiedy Maciej Tomski dostaje wiadomość o wypadku samochodowym, w którym zginęła jego żona, natychmiast zostawia córeczki z przyjaciółką rodziny i rusza na miejsce zdarzenia. Coś mu się jednak nie zgadza, bo Janina powiedziała mu, że wyjeżdża w związku z pracą dziennikarską w zupełnie inny rejon Polski. Okoliczności samego wypadku również pozostają niejasne. Policja sugeruje, że to mogło być samobójstwo. Maciej zaczyna zastanawiać się nad tym, jak słabo znał własną żonę i co przed nim ukrywała. Ponieważ myśli te nie dają mu spokoju, postanawia rozpocząć prywatne śledztwo, mając nadzieję, że kiedy pozna odpowiedzi na dręczące go pytania i wątpliwości, będzie mógł wrócić do normalnego życia i opieki nad córeczkami. Czego dowie się w redakcji, w której pracowała Janina? Kim jest Wojnar, którego Maciej dostrzeże na pogrzebie żony? Co kobieta robiła na Mazurach, gdzie zginęła?

Czytelnik początkowo towarzyszy głównemu bohaterowi, patrząc jego oczami na rozwój sytuacji. Maciej przeżywa wiele emocji związanych ze śmiercią żony i tajemnicami, które w związku z tym wyszły na jaw. Nagle zorientował się, że chociaż byli ze sobą tyle lat, on właściwie nic o swojej żonie nie wiedział. Usiłuje poradzić sobie z wyrzutami sumienia, które dręczą go od chwili, w której zrozumiał, że to przez niego Janina postanowiła się zabić. Czy jednak tylko on ma podstawy, by czuć się odpowiedzialnym za śmierć dziennikarki?

Akcja nie jest zawrotna. Psychologiczne labirynty, po których wędruje Tomski, wymagają czasu i głębszej analizy, a tu nie ma co się spieszyć. Może dlatego momentami powieść trochę mi się dłużyła, bo wolę jednak trochę szybszy rozwój wypadków.

Żaden z bohaterów nie wyróżnił się, ani nie zapadł mi głębiej w serce. Właściwie obserwowałam ich poczynania bez większych emocji. Na moje oko zabrakło trochę dynamiki, mroku i napięcia. Podczas lektury thrillera trzeba „czuć czyjś chrapliwy oddech na plecach”, wiecie o co mi chodzi? Gdybym miała zakwalifikować tę powieść do konkretnego gatunku, chyba wybrałabym powieść obyczajową z elementami thrillera psychologicznego.

Jeśli macie cierpliwość, by doczytać do mniej więcej połowy, kiedy zacznie się dziać coś konkretniejszego, to polecam. Nie uważam, że to zła książka, absolutnie. Po prostu to dobrze napisana historia, która jednak nie sprawi, że dostaniecie gęsiej skórki.

Ocena: 4/6
©Bibliotecznie
Daj się WYRWAć Chmielarzowi!

Jeśli Żmijowisko i Ranę określiłem mianem fenomenalnych książek, to Wyrwa jest fenomenalna do potęgi n-tej. Wojciech Chmielarz z każdą powieścią stawia poprzeczkę coraz wyżej. Tym razem podniósł ją do ekstremalnych wysokości. I takie też emocje towarzyszyć będą nam podczas lektury tego thrillera psychologicznego. Autor nie bez powodu, należy do grona czołowych pisarzy tego gatunku. I nie sposób tego kwestionować. Jak mało kto potrafi naszkicować charakterystykę postaci, których życie nie oszczędza. Tak samo jest i tym razem. Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona nie żyje. Kobieta zginęła w wypadku samochodowym. Dwunastoletni związek przerywa jedno wydarzenie, które jak się okazuje będzie spędzało sen z powiek mężczyzny. Nie tylko poprzez poczucie straty ukochanej osoby, lecz z powodu wychodzących na jaw tajemnic z życia kobiety. Janina zginęła w wypadku pod Mrągowem. Fakt ten sprawia, że w głowie mężczyzny pojawią się setki pytań, gdyż jak zapewniała go małżonka, miała udać się na delegację do Krakowa.

Pięćset dziesięć kilometrów to nie tylko droga jaka dzieli te dwa miasta. To również klucz do rozwiązania sekretów małżonki. Gdy na pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej nabiera kolejnych podejrzeń, uświadamiając się w przekonaniu, że musi poznać prawdę o swojej małżonce. Niezależnie jaka ona będzie i jaką cenę poniesie, jest zdeterminowany do podjęcia tej próby. W poczuciu bólu po stracie ukochanej oraz narastającego gniewu, mężczyzna postanawia pojechać na Mazury, by poznać prawdziwą twarz Janiny. A gdy dochodzi do tego świadomość, że kobieta miała kochanka i spodziewała się dziecka, emocje nabierają na sile. To, co charakterystyczne w książka Wojciecha Chmielarza, to nie tylko nagłe zwroty akcji, to również mocne rozbudowanie psychologiczne postaci. To sprawia, że jeszcze bardziej scalamy się z bohaterem, poznajemy go bliżej, dzięki czemu możemy współodczuwać. Autor w doskonały sposób potrafi poruszyć naszą empatię, a my w pełni wchodzimy w stany jakimi poddawany jest Maciej podczas prób znalezienia odpowiedzi na kluczowe, nurtujące go pytania. Jesteśmy świadomi jego decyzji, a nawet prowadzimy wewnętrzny monolog między sobą samym i bohaterem. Monolog, który ma na celu ukierunkować nas na właściwą drogę w podejmowanych działaniach.

Trzeba przyznać, że wprowadzenie czytelnika w taki stan, wymaga umiejętności, które bez wątpienia Wojciech Chmielarz posiada. I bardzo dobrze, gdyż dzięki temu trafia do naszych rąk powieść, nie tylko z wciągającą historią, lecz również historia ta sprawia, że odczuwamy ją nie tylko na poziomie poznawczym, lecz chłoniemy każdą cząstką swoich emocji. To zaproszenie nie tylko do lektury, lecz także do gry, w którą warto wejść. Wyrwa nie posiada zbędnych akapitów, które wyrywają nas z poznawanej historii. Tu każde zdanie jest przemyślane. Każde zdanie krok po kroku naprowadza nas do poznania prawdy. Prawdy, która sprawi, że już nic nie będzie takie samo, jak przed sięgnięciem po Wyrwę. Autor ponownie potwierdza swoją pisarką klasę, udowadniając, że posiada niezwykły styl, którego nie sposób skopiować. To niczym kod DNA, który w przypadku Wojciecha Chmielarza jest Doskonałym Narzędziem Autorskim. Powiadam Wam, dajcie WYRWAĆ się Chmielarzowi!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Zanim napiszę kilka słów o najnowszej powieści Wojciecha Chmielarza, wrócę do Rany, przedostatniej powieści autora. To była ponura historia, która uwierała i wywoływała dyskomfort. To była również babranina w ludzkich słabościach, z kumulacją zła i negatywnych bohaterów. Nie do końca przekonała mnie otaczająca powieść aura. Dlatego po Wyrwę sięgnęłam z lekkim niepokojem i obawą, co tym razem autor zaserwował swoim czytelnikom.

Po lekturze Wyrwy uważam, że najnowsza powieść Wojciecha Chmielarza jest kapitalna! Pozwólcie, że użyję trochę sztampowych określeń, ale one doskonale pasują do tej książki. Niesamowicie wciągająca, szalenie intrygująca i realistyczna!

Wydawało mi się, że wolę kryminalną stronę twórczości Wojciecha Chmielarza. Po przeczytaniu Wyrwy już się przy tym nie upieram. To jeden z lepszych thrillerów psychologicznych jakie ostatnio czytałam.

Maciej dowiaduje się, że żona Janina zginęła w wypadku samochodowym. Teraz na jego barkach będzie spoczywało wychowanie córek i prowadzenie domu. Teraz to on będzie pełnił rolę ojca, matki i jedynego żywiciela rodziny. Podnieść się z takiego ciosu nie jest łatwo, jest cholernie trudno. Dodatkowo nie pomaga fakt, że Janina zginęła pod Mrągowem a, na stan wiedzy Macieja, w tym czasie powinna była być na delegacji pod Krakowem.

Maciej chce wiedzieć co stało się z Janiną, dlaczego postąpiła tak, a nie inaczej, żeby odzyskać spokój i żyć dalej – jakoś. Prawda, którą odkrywa, ma dwa oblicza. Jedno przewidywalne, chociaż wcale nie takie proste – jakby mogło się wydawać. Drugie dużo bardziej bolesne, wyrywające serce i miażdżące uczucia.

Analizując fabułę najnowszej powieści Wojciecha Chmielarza, zastanawiałam się skąd autor czerpał inspiracje oraz w jaki sposób potrafił wejść w umysły bohaterów i stworzyć tak realistyczne postaci. Postawić się w roli męża, ojca, człowieka zderzonego z nieznanymi faktami, w którym non stop kotłują się myśli, a w głowie formułują równania z wieloma niewiadomymi – to jest sztuka! Scenariusz życia Janiny i Macieja jest bardzo współczesny i znany. Jednak autor dorzucił im jeszcze dodatkowe szarady życiowe, ogromny bagaż wątpliwości, trosk, a nawet szaleństwa, co czyni powieść „soczystą”.

Wojciech Chmielarz rozłożył relacje między małżonkami na czynniki pierwsze i rewelacyjnie ich historię opowiedział. Wyrwa elektryzuje realizmem postaci, zachowań i sytuacji – to jest jej największa zaleta. Druga, to sama konstrukcja fabuły, która sprawia, że książki nie sposób odłożyć. Brniemy w tę historię, pogrążamy się w odmętach smutku, wątpliwości i szaleństwa. W tej powieści jest miejsce na każdy rodzaj emocji.

Życiowa, to słowo klucz do najnowszej powieści Wojciecha Chmielarza. Bardzo mi się podobała. Świetna rozrywka z gatunku thriller psychologiczny!

Ocena: 5+/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć