ebook Gruzowisko
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 20)

Gruzowisko
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 23.02
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.02 zł Lub 20.72 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
23.11 zł
23.92 zł
25.42 zł
25.42 zł
26.33 zł
26.61 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Odradzająca się po II wojnie światowej Warszawa i dramat matki, która próbuje wyrwać dziecko z sowieckich rąk. Powieść, której bohaterowie zaplątani są w matnię wielkiej historii.

Kiedy Leon Zarzeczny w styczniu 1945 roku wrócił do Warszawy, miasto przypominało jedno wielkie gruzowisko. Gdy znalazła się tu Ewa Lerska, jej życie także legło w gruzach. Koniec wojny dla nich obojga nie wiąże się z rozpoczęciem nowego życia. Jego dręczą świeże wspomnienia tragedii powstania warszawskiego, na niej ciążą tragiczne konsekwencje zsyłki do Kazachstanu, służby wojskowej w armii generała Berlinga i dozoru majora NKWD. Niestety w ZSRR została córeczka, którą Lerska próbuje odzyskać.
Co musi zrobić zdesperowana matka, aby ponownie cieszyć się swoim dzieckiem? Jak potoczą się losy bohaterów w zrujnowanej Warszawie? Czy uda im się wyplątać z matni, jaką zastawiła na nich historia?

Gruzowisko od Aleksandra Katarzyna Maludy możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kiedy decydowałam się na przeczytanie Gruzowiska, miałam w głowie jedną obawę: że dostanę powieść obyczajową z rozbudowanym, słodkim wątkiem miłosnym, osadzonym w realiach powojennej Warszawy. Ona i on się spotkają, pokochają, odzyskają córeczkę i będą żyli długo i szczęśliwie, a w tle będzie trwało odbudowywanie miasta. Dostałam za to realistyczną powieść o koszmarach wojennych, o trudach odbudowywania wszystkiego – życia, otoczenia, domu, bliskości, zaufania; książkę o zdradzie, trudnej miłości, rozdrapywaniu ran i decyzjach, które komplikują wszystko.

[...]

Gruzowisko Aleksandy K. Maludy to opowieść o próbie odzyskania psychicznej równowagi w nowej, powstającej z gruzów rzeczywistości powojennej. O trudach życia codziennego, o złamanych ludziach, o nadziejach, odbudowywaniu życia rodzinnego, towarzyskiego. O polityce, która wkrada się w codzienność i miesza w głowach, o utraconych przyjaciołach, dzieciach i ukochanych podczas wojny. To lektura, która wywarła na mnie duże wrażenie i zostanie w moich myślach na dłużej. Pomimo przygnębiającej tematyki, ponurych realiów napisana jest dość lekkim językiem, więc czyta się ą lekko, a i pozostawia płomyk nadziei na lepsze jutro.

Cała recenzja na blogu: Gruzowisko

Ocena: 5/6

©Rudym Spojrzeniem
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć