Pod kopułą
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.77 / 5.00
liczba ocen: 7450
cena od: 23.52
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 23.52 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-25% 23.52 zł
32.14 zł
32.53 zł
39.20 zł
39.20 zł
Pozostałe księgarnie
39.20 zł
31.36 zł
31.58 zł
32.14 zł
32.45 zł
32.54 zł
33.32 zł
35.28 zł
35.50 zł
39.20 zł
Opis:

Wszystko, czego się boisz... Znajdziesz "Pod kopułą"!

Jedna z najlepszych książek 2009 roku według The New York Times!

Pewnego pogodnego, jesiennego dnia małe amerykańskie miasteczko Chester's Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata. Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika…

Dale Barbara, weteran wojny w Iraku zarabiający na życie jako wędrowny kucharz, jest zmuszony do pozostania w Chester’s Mill. Wspierany przez wojsko, które [5/5][hasło:i Book Rage.] znajduje się na zewnątrz kopuły, wraz z garstką ochotników próbuje uspokoić nastroje społeczne. Na drodze staje im Duży Jim Rennie, ambitny lokalny polityk, który za wszelką cenę chce wykorzystać sytuację dla własnych celów. Wraz z synem ukrywają wiele koszmarnych tajemnic, które nie mogą ujrzeć światła dziennego.

Czas ucieka, a największym wrogiem mieszkańców jest sama kopuła. Czy dowiedzą się, jak powstała, zanim będzie za późno? Czas goni. A właściwie czasu już brak…

CYTATY:
Jeśli nie nauczysz się panować nad wściekłością, ona zapanuje nad tobą.
Żal za wyrządzone zło może i jest lepszy niż nic, ale nawet najgłębszy żal po fakcie nigdy nie będzie dostateczną pokutą za przyjemność czerpaną z niszczenia, czy chodzi o podpalanie mrówek, czy zabijanie jeńców.
Bo jeśli człowiekowi brakuje celu w życiu, to nawet z pękającym w szwach kontem bankowym jest nikim.
Kiedy życie rzuca ci kłody pod nogi, zbuduj z nich dom.
...nadzieja to najgorsze skurwysyństwo jakie wyszło z puszki Pandory
Miasto nie jest wielkie, wszyscy gramy razem.
Słowa to nie kamienie, nigdy mnie nie zranią.
Jak człowiek nie potrafi się śmiać z nieszczęścia, śmiać i trochę zabawić, to albo jest martwy, albo mu życie obrzydło.
Jeśli modlimy się o to czego chcemy, Bóg puszcza nasze prośby mimo uszu. Za to kiedy modlimy się o to czego potrzebujemy, wtedy Bóg zamienia się w słuch.
Żal za wyrządzone zło może i jest lepszy niż nic, ale nawet najgłębszy żal po fakcie nigdy nie będzie dostateczną pokutą za przyjemność czerpaną z niszczenia, czy chodzi o podpalanie mrówek, czy zabijanie jeńców.
Kiedy życie rzuca ci kłody pod nogi, zbuduj z nich dom.
Myśl jest jak wirus przeziębienia: wcześniej czy później zawsze kogoś dopadnie.
nadzieja to najgorsze skurwysyństwo jakie wyszło z puszki Pandory
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Kiedy zamknąłem ostatnią stronę „Pod kopułą”, wyobraziłem sobie Stephena Kinga stojącego na mównicy zorganizowanego kongresu pisarzy i zadającego słuchającym go pytanie:
  - czy któryś z was koledzy jest w stanie napisać bez mała tysiąc stronicową powieść, która choćby nawet przez chwilę, przez jedną malutką literkę, nie pozwoli czytelnikowi na znudzenie? Czy w ogóle istnieje taka książka? - następuje chwila ciszy, po której Stephen King dodaje nieskromnie:
  - Taką powieści jest „Pod kopułą”! - Na sali rozlegają się brawa…

  Nie wiem czy mistrz grozy byłby na tyle nieskromną postacią? Wiem tylko, że „Pod kopułą” faktycznie, ani przez najmniejszą chwilę nie doprowadziła mnie do poczucia znużenia. Chłonąłem jej treść niczym gąbka, dałem się wciągnąć w ten mikro świat i chyba nawet poczułem się jako jeden (choćby ten najmniej ważny) mieszkaniec Chester’s Mill. Zafascynowany poznawałem kolejnych „miejscowych”, tropiłem ich sekrety i zastanawiałem się na ile Duży Jim Rennie będzie umiał je wykorzystać do swoich niecnych celów. Słuchałem, podglądałem, podziwiałem… Cieszyłem się, denerwowałem, niepokoiłem. Lekturze towarzyszył pełny wachlarz emocji. I choć zdaję sobie sprawę, że pod „Kopułą” nie dorównuje fenomenowi „Dallas’63” to i tak dopisuję ją do swoich ulubionych powieści. Pewnie przez najbliższe dni będzie siedziała w mojej głowie a ja będę rozmyślał jak wiele krzywd jest w stanie wyrządzić człowiek, aby tylko dane było realizować mu wymyślone cele? Na ile ludzkie życie podporządkowane jest przypadkowi, losowi? Powieść ta daje możliwość zadawania sobie jeszcze wielu innych pytań, na które nie zawsze znajdą się łatwe odpowiedzi. Między innymi, dlatego uznaję ją za jedną z tych wyjątkowych. Jasne jest, że nie wymieniam tu wszystkich zalet tej książki, niech każdy znajdzie te, które najlepiej mu odpowiadają i po których najlepiej tę powieść zapamięta.

  Cieszy mnie też, że na podstawie powieści nakręcono serial, oczywiście zamierzam go obejrzeć. Tak samo zrobiłem po lekturze Dallas’63 i nie zawiodłem się. Serialowa wersja była wyśmienita. Mam nadzieję, ze w przypadku „Pod kopułą” też tak będzie.

  Ocena: 5,5/6

 • Awatar

  Start pierwszego z trzech sezonów serialu - 2 grudnia 2016, w telewizji Metro.

 • Awatar

  Sięgnąłem po te książkę po 2 sezonach serialu. Serial był przeciętny - książka znakomita. Oprócz niesamowitej historii i znakomitego tempa akcji mamy tutaj ogromny zastęp (dosłownie całe miasto) bohaterów, których życie zostało zakłócone przez nieziemską kopułe. Bardzo dobra antyutopia - ukazująca na co ludzie mogą sie w bardzo krótkim czasie skazać, jeśli bedą w coś ślepo wierzyć i podążać za szalonym liderem. Konsekwencje mogą być niewyobrażalne. Polecam każdemu. Wciąga na długie godziny. Mi sie przez kilka dni dosłownie śniło ze sam jestem w Chester's Mill.

 • Awatar

  Na podstawie tej książki został nakręcony serial, na szczęście nie jest emitowany w Polsce. Ciekawą koncepcją kopuły, ale mam wrażenie że już coś podobnego czytałem.

 • Awatar

  Ciekawa obserwacja zachowań ludzkich.
  Ludzie boją się tego, czego nie znają, ale okazuje się, że kiedy są w sytuacji podbramkowej, albo się jednoczą, albo stają przeciwko sobie - często w najgorszy możliwy sposób. Tutaj było ciężko o zjednoczenie.
  Książka trzyma w napięciu - baaaardzo długo trzyma w napięciu.

 • Awatar

  Porządny kawał niezłej literatury. Ciekawy pomysł na eksperyment ukazujący ludzką naturę, podany w postaci lekkiego SF. Wielki plus za prowadzenie intrygi, drugi za bohaterów (po obu stronach barykady, cokolwiek to znaczy) i trzeci za sprawcę/sprawców całego zamieszania. I jeszcze plus pozakonkursowy za wersję elektroniczną - widząc papierową cegłę na półce w księgarni, cieszę się że mam Kindla ;)

 • Awatar

  Przeraziło mnie 900 stron :) ale muszę przyznać, że bardzo fajnie się czyta. Sporo fajnych wątków, które w ciekawy sposób rozwijają się przy zakończeniu książki. Spodziewałem się trochę innego zakończenia, ale było nieźle :)

Inne proponowane
Warto zerknąć