ebook Kobieta mojego męża
4.09 / 5.00 (liczba ocen: 2890) Ilość stron (szacowana): 448

Kobieta mojego męża
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.18
29.18 zł Lub 26.26 zł
38.16 zł Lub 34.34 zł
31.43 zł
Inne proponowane

Miłość czy brytyjska korona? Najbardziej znienawidzona kobieta w rodzinie Windsorów i skandal, który wstrząsnął światem… „Kobieta mojego męża” to barwna powieść inspirowana życiem Wallis Simpson, żony Edwarda VIII – króla Wielkiej Brytanii, który dla niej zrzekł się tronu.

1911:
Mary i Wallis poznają się na letnim obozie. Ich przyjaźń przetrwa wiele trudnych momentów, dopóki nie zostanie rozbita przez jedną niewybaczalną zdradę.

1997:
Alex i Rachel jadą taksówką do restauracji w Paryżu. Zapowiada się romantyczny wieczór zaręczynowy. Niespodziewanie samochód zatrzymuje się. Na drodze jest tłum reporterów. Alex powodowany dziennikarską ciekawością wybiega zobaczyć, co się stało. Okazuje się, że wypadek miała księżna Diana…

Kobieta mojego męża od Gill Paul możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Najbardziej znienawidzona kobieta w rodzinie królewskiej

Kobieta mojego męża to powieść inspirowana prawdziwą historią Wallis Simpson – kobiety dla której Edward VIII zrezygnował z brytyjskiej korony. Ważnym wątkiem książki Gill Paul jest także wieloletnia przyjaźń Wallis i Mary .

Akcja książki dzieje się dwutorowo. W roku 1911 Wallis poznaje na letnim obozie Mary. Dziewczyny stają się przyjaciółkami. Ich przyjaźń zostaje jednak rozbita przez niewybaczalną zdradę. W roku 1997 natomiast, 31 sierpnia w Paryżu, Alex i Rachel jadą taksówką do restauracji. W tunelu napotykają się na tłum reporterów. Gdy Alex wybiega zobaczyć co się stało, dowiaduje się, że Księżna Diana miała wypadek.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło a co jednak trochę mniej…

Nie miałam wcześniej przyjemności poznać żadnej z powieści Gill Paul. Uwielbiam jednak czasem sięgnąć po książki historyczne. Mam słabość do książek z wątkami powiązanymi z brytyjską rodziną królewską. Dzieje fascynującej miłości Wallis Simpson i Edwarda VIII również były mi już znane. Trochę obawiałam się, że niewiele wyniosę więcej dla siebie z tej powieści. Jednak niepotrzebnie. Kobieta mojego męża to historia Wallis opowiedziana na nowo, trochę z innej, choć równie fascynującej strony a dodatkowym smaczkiem tej powieści są rozdziały poświęcone księżnej Dianie.

Niestety, muszę przyznać, że początek z tą książką miałam dość ciężki. Nie mogłam się odnaleźć w tej dwutorowości, której nie do końca rozumiałam. Wybijałam się z rytmu. Gdy wydarzenia zaczęły jednak nabierać rumieńców zaczęłam coraz mocniej wciągać się w tę książkę. Bardzo przypadły mi do gustu kreacje bohaterów. Autorce wspaniale udało się naszkicować ich charaktery a jednocześnie pozostawić czytelnikowi miejsce na to by stworzyć sobie w głowie wyobrażenie o nich. Do tego podobało mi się umiejętne odzwierciedlenie tła obyczajowego zarówno początku jak i końcówki XX wieku.

Na uwagę zasługuje również styl pisania Gill Paul. Książkę czyta się lekko, przyjemnie z ogromnym zainteresowaniem i niecierpliwością tego co wydarzy się na kolejnych stronach. Jest w niej sporo uczuć ale także wiele swoistego dostojeństwa. Dzięki temu powieść nabrała ciekawego charakteru i wspaniałego klimatu. Pomimo kilku początkowych mankamentów mi mocno przypadła do gustu. To idealna pozycja by się nią rozkoszować i cieszyć zapisaną w niej opowieścią.

Z ogromną przyjemnością sięgnę po poprzednie powieści autorki a Was zachęcam tymczasem do przeczytania książki Kobieta mojego męża.

Komu polecam?

Kobieta mojego męża to książka dla wielbicieli powieści obyczajowych i historycznych. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej również powinni być tą historią usatysfakcjonowani.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć