ebook Miasteczko Rotherweird
3.66 / 5.00 (liczba ocen: 4351)

Miasteczko Rotherweird
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.40
32.00 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
22.40 zł Lub 20.16 zł
32.00 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
27.20 zł
27.20 zł
27.20 zł
29.00 zł
32.00 zł
32.00 zł

Powieść kryminalna, historyczna i przygodowa w jednym, do tego wyjątkowo zabawna. „«Miasteczko Rotherweird» […] nie przypomina innych beletrystycznych fabuł, ma wyjątkowe i niebezpieczne właściwości. Wiersz za wierszem, cicho i sprawnie, otwiera rząd kolejnych zapadek w wyobraźni czytelnika” – Hilary Mantel, dwukrotna zdobywczyni Man Booker Prize

Witamy w miasteczku Rotherweird!
Rok 1558: Dwanaścioro dzieci o talentach niewiarygodnych jak na ich wiek zostaje wygnanych przez królową do miasta Rotherweird. Niektórzy uważają je za wyjątkowe, inni za pomiot szatana. Jednak wszyscy zgodnie uznają, że trzeba je traktować z respektem i… obawą.
Czterysta pięćdziesiąt lat później miasto nadal żyje odizolowane od reszty Anglii. I wciąż rządzone historycznym prawem. Niezależne, ale zobowiązane do przestrzegania jednego dziwnego warunku: absolutnie nikomu nie wolno badać miasta i jego przeszłości.
I wtedy do miasta przybywa dwóch ciekawskich gości z zewnątrz: Jonah Oblong, nauczyciel w miejscowej szkole oraz złowrogi miliarder sir Veronal Slickstone, który planuje odnowić zrujnowany miejski pałac. Chociaż kierowani całkowicie różnymi motywami, Slickstone i Oblong starają się połączyć przeszłość z teraźniejszością, aż w końcu zaczynają wyścig z czasem – oraz ze sobą nawzajem. Konsekwencje będą śmiertelne i zapowiadają apokalipsę…

„Barokowa, bizantyjska i piękna, a przy tym odważna. Fascynująca książka-układanka!” – M.R. Carey, autor serii komiksowej „Lucyfer”

„Harry Potter dla dorosłych!” – „Sunday Independent”

Miasteczko Rotherweird od Andrew Caldecott możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Książki odzwierciedlają zainteresowania; te z kolei budują osobowość, a osobowość wytycza kierunki działania.
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć