ebook Umowa
3.74 / 5.00 (liczba ocen: 5684)

Umowa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.76
UpolujEbooka.pl #Instagram
UpolujEbooka.pl #Instagram
32.00 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
-5% 24.64 zł Lub 22.18 zł
29.77 zł Lub 26.79 zł
32.00 zł 10 zł na konto
-31% 21.76 zł
27.20 zł
27.20 zł
27.28 zł
29.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
Inne proponowane

Mroczna wersja „Pretty Woman”. Przerażający thriller o miłosnej obsesji. Pomysł podsunięty Nat przez jej koleżankę wydawał się genialny w swej prostocie. Ona miała stać się partnerką do towarzystwa, on – w zamian za zaspokojenie potrzeb emocjonalnych – miał być źródłem jej utrzymania. Jednak to nieangażujące rozwiązanie problemów finansowych przeradza się w romans, który nabiera głębszego znaczenia tylko dla niej…

Mroczna wersja „Pretty Woman” . Przerażający thriller o miłosnej obsesji.

Nat, studentka nowojorskiej akademii sztuk pięknych, nie radzi sobie finansowo, a współlokatorki grożą jej eksmisją. Koleżanka ze studiów, która opływa w luksusy, podsuwa Nat pewien pomysł: znaleźć w internecie bogatego mężczyznę, który będzie płacił za jej towarzystwo, a nawet może zgodzi się na stałą, miesięczną pensję. Podobno wiele dziewczyn tak robi...
Gabe, przystojny adwokat, jest znacznie starszy od Nat. Wydaje się idealnym kandydatem. Mija miesiąc, romans kwitnie, świata poza sobą nie widzą. Nat jednak nie wie, że Gabe ma rodzinę i wcale nie zamierza rozwieść się z żoną.
Gdy mężczyzna w końcu zrywa z dziewczyną, ta wpada w obsesję: śledzi Gabe’a, nęka go SMS-ami, szantażuje zawiadomieniem żony, nawet zaprzyjaźnia się z jego córką. Gabe jest gotów na wszystko, by bronić swojego wygodnego, poukładanego życia. A czy Nat gotowa jest zabić?

Umowa od Robyn Harding możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kiedy młody człowiek wkracza w dorosłe życie, niezbędne jest mu wsparcie najbliższych. Choć ten czas mam już dawno za sobą i dziś jest on tylko wspomnieniem, to doskonale pamiętam moment, kiedy idąc na studia, wydawało mi się, że jestem już taka dorosła i będąc z dala od domu, doskonale sobie poradzę. Bardzo szybko jednak przekonałam się, że w pełnym tych słów znaczeniu „tylko mi się wydawało”. Realia zweryfikowały mocno moje wyobrażenia o wspaniałym studenckim życiu. Na szczęście zawsze mogłam liczyć na pomoc moich rodziców, za co jestem im ogromnie wdzięczna, ponieważ wiem, że dzięki temu udało mi się uniknąć wielu błędów, za które patrząc z perspektywy czasu, mogłabym słono zapłacić i które mając na uwadze koleje losów niektórych moich znajomych, mogłyby odcisnąć swoje piętno na całe moje życie.

Nie piszę Wam o tym dlatego, abyście wyrażali swoje uznanie dla mojej rodziny i moich z nią relacji. Wręcz przeciwnie. Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie każdy młody człowiek ma w swoim życiu kogoś na kogo może liczyć, a często jego rodzina, jest rodziną tylko z nazwy. Co za tym idzie pozostawieni, samym sobie młodzi dorośli, obciążeni problemami dorosłego życia, nie potrafią sobie z nimi poradzić i przyciśnięci do muru, w ich mniemaniu w sytuacji bez wyjścia podejmują bardzo desperackie i nierozważne decyzje, które mają być rozwiązaniem wszystkich ich problemów, a niestety najczęściej okazuje się jednak, że są one dopiero ich początkiem. Przekonała się o tym główna bohaterka najnowszej książki Robyn Harding Umowa, o której chcę Wam dziś powiedzieć – Natalie. Poznajcie jej historię.

Dziewczyna jest studentką nowojorskiej akademii sztuk pięknych. Ma dopiero 21 lat, ale mimo młodego wieku chce prowadzić samodzielne życie. W domu rodzinnym nie znajduje już dla siebie miejsca. Rodzina, którą kiedyś miała, rozpadła się. Matka ma już swoją nową rodzinę i dwójkę upragnionych blondasków, jak z obrazka, którymi chwali się bez przerwy. A ojciec przypomina sobie o niej tylko od święta. Nasza bohaterka wyjeżdża na drugi koniec kraju do Nowego Jorku, by rozpocząć swoje wymarzone studia. Nowe życie nie szczędzi jej jednak trosk i powodów do zmartwień. Boryka się z problemami finansowymi. Brakuje jej pieniędzy na czesne, a współlokatorki, z którymi dzieli wynajmowane mieszkanie, tracą cierpliwość dla jej ciągle zaciąganych wobec nich długów i opóźnień w opłatach za wynajem. Jeśli czegoś nie wymyśli, wkrótce zostanie bez dachu nad głową. Pomysł na to, jak sobie radzić w dzisiejszym świecie będąc młodą, atrakcyjną kobietą podsuwa Ninie, jedna z koleżanek na roku. I tak oto zostaje ona dziewczyną do towarzystwa.

Choć nasza bohaterka ma pewne opory przed takim sposobem zarabiania pieniędzy, to jednak mając przysłowiowy nóż na gardle, zakłada, że będzie to tylko chwilowy i doraźny sposób na to, aby wyjść z impasu, w jakim się znalazła. W ten właśnie sposób poznaje o wiele od siebie starszego, przystojnego i zamożnego prawnika Gaba. Romans tej dwójki rozkwita. Przy nim Nat czuje się wyjątkowa i bezpieczna. Ten czarujący mężczyzna troszczy się o nią i dba o jej dobro. Jest to dla niej niezwykle ważne, bo właśnie pojawił się w jej życiu były chłopak, który chce ją zniszczyć. Wszystko układa się wspaniale do momentu, kiedy Natalie łamie reguły umowy zawartej ze swoim kochankiem i nie zakochuje się w nim. Od tej pory zaczynają się prawdziwe problemy. Gabe wbrew pragnieniom swojej kochanki nie chce odejść od żony, a ta nie potrafi się z tym pogodzić. Sprawdźcie sami, co dzieje się w sytuacji, kiedy miłość przeradza się w obsesję i do czego zdolny jest człowiek, by dostać to, co chce i bronić tego, co może stracić.

Umowa to książka dobra, ale nie wyróżniająca się niczym szczególnym. Czyta się ją bardzo szybko i z ciekawością tego, jak potoczą się dalej następujące po sobie wydarzenia, ale w moim odczuciu zabrakło mi w całej tej historii napięcia charakterystycznego dla tego gatunku książek. Autorka poruszyła w książce bardzo wiele aktualnych w dzisiejszym świecie tematów. Sponsoring, samotność w rodzinie i małżeństwie. Pokazała nam również, co kryje się za tą cienką granicą dzielącą miłość od nienawiści w obliczu poczucia porzucenia i skrzywdzenia oraz zagrożenia utraty tego, na czym nam zależy. Jest to godna uwagi i polecenia opowieść o miłości, niespełnionych marzeniach krzywdzie, nienawiści, zbrodni i wybaczeniu z bardzo zaskakującym zakończeniem, którą ja ze swej strony oczywiście Wam polecam z zastrzeżeniem, że ja skłaniałabym się do sklasyfikowania tego tytułu bardziej jako powieść obyczajowa z dreszczykiem, aniżeli thriller.

Ocena: 4/6
©Kocie czytanie
Autorka stylem pisania przypomina mi trochę Jodi Picoult, w której twórczości się kiedyś zaczytywałam. Książka bardzo mi się podobała, a jeśli jesteście ciekawi dlaczego to zapraszam na moją opinię.

Fabuła książki toczy się w moim ukochanym Nowym Jorku.

W Nowym Jorku człowiek czuł

Nat, główna bohaterka, jest studentką akademii sztuk pięknych, przyjechała z małej miejscowości spełnić marzenia. Dziewczyna zmaga się z problemami finansowymi, dosłownie ledwie wiąże koniec z końcem, a dodatkowo jej współlokatorki jej nie cierpią. Pracuje jako kelnerka, ale ma problem z opłaceniem podstawowych rachunków. Pewnego dnia po zajęciach spotyka się z koleżanką ze studiów na wspólną naukę. Ava mieszka na Manhattanie, widać, że ma kasę, choć z rozmowy wynika, że nie dostaje jej od rodziców. Od słowa do słowa Nat dowiaduje się wiele o sponsoringu. Znalezienie sobie tzw. "tatusia" może rozwiązać jej problem finansowy. Podobno wiele dziewczyn tak robi, więc cóż jej szkodzi spróbować. W tej oto sposób Nat poznaje starszego od siebie, przystojnego adwokata Gabe. Zaczynają się spotykać i rodzi się między nimi uczucie. Przynajmniej tak myśli dziewczyna. Gabe nie jest takim ideałem, jak to sobie wyobraża Nat.

Dokąd doprowadzi ta znajomość? Czy Nat zakocha się w swoim sponsorze? Czy Gabe ma szczere zamiary wobec dziewczyny?

Autorka stworzyła opowieść o nieodwzajemnionej miłości i obsesji, książka jest po prostu świetna, wzbudziła we mnie ogromne emocje, które zmieniały się co chwilę. Powiem szczerze, że historia Nat tak m się podobała, że bałam się tego czy tak będzie do końca. Wiecie jak to jest - czasami 4/5 książki jest super, a potem niestety jest klops. Tutaj na szczęście autorka spełniła moje oczekiwania. Czytałam książkę wyjątkowo wolno, bo nie chciałam rozstawać się z tą historią, jakkolwiek to brzmi.

Naprawdę warto przeczytać tę historię, napisana bardzo przyjemnym i lekkim językiem i na pewno nie będziesz się nudzić. Spodoba się młodym studentkom, matkom dziewczynek, a także innym osobom. Podobało mi się to, że możemy poznać myśli Nat, jak i Gabe'a. Temat zawrze mnie interesował, a dzięki tej książki mogłam wejść w niego naprawdę głęboko i już wiem co znaczy: sęp, księciunio, jakie są ciemne strony sponsoringu, a jakie perwersje mogą mieć ludzie...

Spodoba się fanom powieści obyczajowych i lekkich thrillerów.

Mroczna wersja Pretty Women.
Dokładnie tak.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć