ebook Seks w wielkich miastach
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Seks w wielkich miastach
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 17.94
-39% 17.94 złpremium: 10.76 zł Lub 10.76 zł
23.32 zł Lub 20.99 zł
27.81 zł Lub 25.03 zł
29.90 zł 10 zł na konto
20.93 zł
23.31 zł
23.32 zł
25.42 zł
25.42 zł
25.42 zł
25.48 zł
27.00 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Czy internet zastąpił romantyzm? Czy poligamia jest lepsza niż monogamia? Dlaczego niektórzy potrzebują orgii, by doznać erotycznego spełnienia? Czy rodzić dzieci, biorąc udział w wyścigu szczurów? Aleksandra Gumowska rusza w podróż tropem Julesa Verne’a i jego bohatera Phileasa Fogga z książki „W 80 dni dookoła świata”. Odwiedza 11 wielkich miast, by sprawdzić, jak na sprawy seksu, orgazmu, partnerstwa i aranżowanych małżeństw patrzy się w różnych kulturach.

Jedenaście metropolii pulsujących pożądaniem.
Sensualny, intymny i poruszający reportaż o naszej seksualności.

Czy internet zastąpił romantyzm? Czy poligamia jest lepsza niż monogamia? Dlaczego niektórzy potrzebują orgii, aby doznać erotycznego spełnienia? Czy rodzić dzieci, biorąc udział w wyścigu szczurów?

Aleksandra Gumowska rusza w fascynującą podróż tropem Julesa Verne’a. Przemierza cały glob i odwiedza m.in. Paryż, Kair, Kalkutę, Tokio, San Francisco. W czasie swej wyprawy spotyka ludzi w różnym wieku i z odmiennymi doświadczeniami, których łączy jedno: życie w wielkim mieście dającym anonimowość i pozorną swobodę. Z jej opowieści wyłania się intrygujący, a niekiedy zasmucający obraz intymnego życia ludzi z różnych zakątków świata, pełen ścierających się kultur, zróżnicowanych preferencji, skrajnych doświadczeń i przebiegających w różnych miejscach granic obyczajowych i mentalnych.

Seks w wielkich miastach od Aleksandra Gumowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Niestety zupełnie nie tego się spodziewałam

Jedenaście metropolii pulsujących pożądaniem. Sensualny, intymny i poruszający reportaż o naszej seksualności. Jeżeli mam być szczera, to w tym reportażu nie znalazłam za wiele sensualności, intymności ani tym bardziej nie byłam poruszona opowiadanymi historiami. Niestety bardziej mnie to wszystko nudziło. Całość w odbiorze wydała się dość monotonna i miałam kilka momentów, kiedy chciałam rzucić książkę Gumowskiej w kąt, mimo że nie ma ona zbyt dużych gabarytów. Z nudy właśnie. Ostatecznie poświęciłam się, żeby sprawdzić, czy inne miasta mają nieco więcej do zaoferowania – nie mają. Londyn, Paryż, Kair, Bombaj, Kalkuta, Singapur, Hongkong, Szanghaj, Tokio, San Francisco, Nowy Jork. Jedenaście ogromnych miast, w których wychodzi na to, że dzieje się niewiele.

Niestety po przeczytaniu tego reportażu odnoszę wrażenie, że to trochę zmarnowany potencjał, a tytuł – przez który dałam się złapać na haczyk – jedynie pełni rolę naganiacza. Jestem przekonana, że autorka musiała poświęcić mnóstwo czasu i energii, żeby dotrzeć do osób, które opowiedziały jej nieco więcej o swoim stosunku do seksu, które nakreśliły kulturowe bariery i pokazały jak wygląda ich życie. Mnie to jednak zupełnie nie satysfakcjonuje – nie chciałam czytać o tym, co na dobrą sprawę przy większych chęciach mogę znaleźć w internecie. Liczyłam na więcej emocji i wejście w zakazane, bardziej wyzwolone rewiry poszczególnych miast. W kilku miastach prawie się to udało (chociażby w Londynie, który pojawia się chyba na zachętę na samym początku), ale tu znowu mam wrażenie, że te najbardziej emocjonujące i interesujące opowieści zostały potraktowane po macoszemu. Nie dowiedziałam się o nich niczego, poza garstki ogółów, że tak można i że takie rzeczy się dzieją.

Nie chciałabym mówić, że to zła książka, ale zupełnie nie wpisała się w mój gust i moje oczekiwania. Liczyłam na sensualną przygodę po całym świecie, gdzie mogłabym zajrzeć ukradkiem w życie innych ludzi, gdzie mogłabym podejrzeć jakie mają zwyczaje związane z seksem, jak się bawią i jakie mają podejście do współżycia zarówno jako single, jak i już w związkach. Ta książka poniekąd o tym była, ale w dużym skrócie to reportaż w totalnie ugrzecznionej wersji, który bardziej skupia się na temacie od strony wiary, kultury i wychowania. Wydawał mi się totalnie przegadany i naprawdę po jego lekturze byłam bardzo zawiedziona, bo spodziewałam się ciekawej przygody, a zostałam praktycznie z niczym. Jeżeli liczycie na emocjonującą i wyzwoloną podróż po świecie, to zdecydowanie nie tędy droga. Ale jeżeli chcecie wejść nieco głębiej w podejście od strony kultury – to zdecydowanie powinniście znaleźć tu coś dla siebie. I już na sam koniec – jeżeli ktoś zapytałby mnie o podsumowanie jednym słowem tego reportażu, to powiedziałabym: niestety. W tym przypadku to moje słowo klucz, bo naprawdę miałam nadzieję na dobrą i ciekawą lekturę, a ostatecznie okazało się, że moje oczekiwania wobec niej były za wysokie.

Ocena: 3/6
©Rude recenzuje
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć