ebook Obsesja
3.86 / 5.00 (liczba ocen: 585)

Obsesja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.60
Audiobook - najniższa cena: 34.80
wciąż za drogo?
34.41 złpremium: 22.20 zł Lub 22.20 zł
29.60 zł Lub 26.64 zł
29.90 zł
33.00 zł
37.00 zł
29.60 zł
32.14 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W życiu nie ma szczęśliwych zakończeń. Są tylko próby radzenia sobie z kolejnymi dramatami.

Siedem lat po opuszczeniu kliniki psychiatrycznej życie Oskara Blajera wreszcie wkracza na właściwe tory. Kupił nieduży dom pod miastem, jego książki znajdują się na listach bestsellerów, sprawia wrażenie człowieka sukcesu.

Ale to tylko fasada stworzona na potrzeby świata zewnętrznego. Wychodząc z kliniki nieświadomie podpisał dokument obligujący go do regularnych sesji terapeutycznych u doktor Marty Makuch. Młoda lekarka jako jedyna nie wierzy, że Oskar jest wyleczony. I ma rację: Blajer nigdy nie pogodził się ze śmiercią Luizy. Jej brak doskwiera mu coraz bardziej, a próba zastąpienia ukochanej inną kobietą omal nie doprowadza do tragedii. Mężczyzna wyciąga wnioski i układa plan, mający ostatecznie wypełnić pustkę po Luizie. Zrobi wszystko, żeby osiągnąć swój cel, nawet jeśli ceną za jego spokój będzie ludzkie życie…

Obsesja od Adrian Bednarek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Pierwszy tom Inspiracja wywarł na mnie ogromne znaczenie. Obsesja to dalsze losy Oskara po wyjściu z kliniki psychiatrycznej. Patrząc z boku można odnieść wrażenie, że mężczyzna poradził sobie ze swoimi problemami: kupił dom pod miastem, pisze bestsellerowe książki, sprawia wrażenie człowieka poukładanego.

W głębi duszy Oskar nadal walczy z obsesją na temat zamordowanej Luizy, choć minęło aż siedem długich lat. Musi chodzić na sesje terapeutyczne, które i tak nie przynoszą efektów. Tęskni okrutnie i nie pogodził się z jej śmiercią. Próbuje zataić ukochaną inną kobietą, ale w inny sposób niż normalni ludzie. Ten tom to historia Oskara o tym jak wypełnia pustkę po miłości swojego życia. Jest w stanie zrobić dosłownie wszystko...

Dotąd dziewczyny odmawiały, a ja to akceptowałem. Moje dzisiejsze zachowanie stanowi sygnał ostrzegawczy. Następnym razem mógłbym popełnić błąd, którego już nie będzie się dało naprawić.

Jeśli wchodzicie na mojego bloga to wiecie, że uwielbiam książki tego autora. Nie dość, że są grube (ogromna zaleta), mroczne, wciągające - takie prawdziwe thrillery. W tym tomie przez 1/3 książki nie było strasznie, ale potem się mocno rozkręciło. Myślę, że to celowy zabieg, czytelnik zaczyna się odprężać, żeby przeżyć ogromne WOW!

Adrian Bednarek przykuł moją uwagę na długie godziny, a ten grubasek towarzyszył mi wszędzie, a ja przez to chodziłam wiecznie w napięciu przeżywając fabułę. Nie wiem jak autor to robi, ale psychopatyczny pisarz wkradł się w moje serce i myśli. Dziwne jest to, że na swój sposób... lubię tego bohatera. Podobało mi się to, jak autor wnikał w chory umysł Oskara i pokazywał jak miłość może stać się obsesją. Jestem zachwycona!

Nie umiem napisać, który tom był lepszy - ta seria to thrillerowe mistrzostwo świata. Życzę autorowi międzynarodowej kariery!!!

Jeśli lubicie thrillery, a nie znacie twórczości autora, to musicie to jak najprędzej zmienić. Nie zawiedziecie się... komu nie polecałam, wszyscy mi dziękowali po przeczytaniu....

Oczywiście zakończenie jest takie, że z niecierpliwością czekam na trzeci tom przebierając nóżkami. Błagam o jak najszybsze wydanie ostatniego tomu, nie można tak zostawiać czytelników!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Matka książkoholiczka
Ta książka była nieco inna, niż pierwszy tom, nie oznacza to, że czytało się ją gorzej, ale musicie wiedzieć, że tutaj nie ma takiej zagadki, jak w Inspiracji.

Tutaj poznajemy życie Oskara Blajera po wyjściu ze szpitala i po tym, jak w głowie ewoluował mi pewien plan. Gdy znajduje się na wolności, stara się wprowadzić go w życie. I tak autor opisuje nam jego historię - przemyślenia, motywację, pragnienia. Nie musimy szukać rozwiązania zagadki, bo tej zagadki nie ma, jest za to świetne studium psychologiczne psychopaty. Autor jak zwykle lekko prowadzi przez fabułę, że książkę czyta się płynnie i z zainteresowaniem, a wszystkie z wykreowanych przez niego postaci są charakterystyczne i możemy je poznać od każdej możliwej strony. Ta część tomu jest bardziej jak serial (choćby Dexter, mocno mi się skojarzył z tą książką), gdzie czytelnik zna praktycznie wszystkie okruchy, z których składa się historia i ogląda, jak bohaterowie wydarzeń się motają i plączą, bo mają dostęp tylko do części tych informacji.

Coś czuję, że Obsesja jest tylko preludium do potężnego bum w trzeciej części. Jestem bardzo ciekawa, jak to autor sobie wymyślił i w którą stronę pójdzie ta historia. Jedno jest pewne - Oskar Blajer to prawdziwy psychol i można po nim spodziewać się wszystkiego.

Ocena: 5/6

czytaj więcej
©Zakątek czytelniczy
Niezwłocznie po przeczytaniu Inspiracji z wypiekami na twarzy sięgnąłem po Obsesję. Nie byłem w stanie powstrzymać swojej ciekawości, jak dalej potoczyły się losy Oskara Blajera. Po tym co spotkało go w dotychczasowym życiu, trudno jest mu pozbierać się w jedną całość. Mężczyzna doświadczony traumatycznymi doświadczeniami również w tej części nie będzie miał życia usłanego różami.

Nie za bardzo chcę zdradzać Wam co takiego wydarzyło się w jego życiu, że trafił on do kliniki psychiatrycznej. Nie mam zamiaru spoilerować, by nie odebrać Wam przyjemności z lektury.

Blajer po opuszczeniu szpitala stara się ułożyć swoje życie na nowo. Kupuje dom pod miastem, a jego twórczość pisarska sprawia, że jego książki trafiają na listy bestsellerów. Dla każdego człowieka jest on synonimem człowieka sukcesu. Jednak nic bardziej mylnego. Obraz ten nie odzwierciedla jego psychiki. Po ostatnich doświadczeniach zanurza się w swojej obsesji. Wymyśla plan mający na celu wypełnić pustkę w jego duszy. Uczęszcza również na sesje terapeutyczne u doktor Marty Makuch. Ona jako jedyna nie wierzy, że Oskar w pełni pozbierał się po ostatnich wydarzeniach.

Obsesja to druga część trylogii. Do doskonała kontynuacja Inspiracji. Zapewne Adrian Bednarek idąc dalej taką koncepcją budowania napięcia i tworzenia fabuły Fascynacją rozwali nas na łopatki. I na to właśnie liczę. Myślę, że nie jestem w tym odosobniony.

Oskar Blajer to bez wątpienia niepokojąco fascynująca postać, a jego życiowe losy zatrważają. Jego umysł to jedna wielka niewiadoma. Poznawanie jego psychiki jest niczym czytanie enigmatycznej mapy. Natomiast Adrian Bednarek potrafi zaspokoić czytelnicze apetyty wymagających miłośników kryminału, thrillera psychologicznego oraz tych, którzy w książce szukają nuty romantyzmu.

Jeśli jeszcze nie poznaliście twórczości tego Autora, to historia Oskara sprawi, że sięgniecie po wcześniejsze książki sygnowane nazwiskiem Adriana Bednareka. Obsesja zmrozi Waszą krew do tego stopnia, że dreszcze odczuwać będziecie na całym ciele. Czytajcie Bednarka! Czytajcie Obsesję! Bo oto nadchodzi Fascynacja! Jestem bardzo ciekaw jak dalej autor poprowadzi historię Oskara Blajera i niecierpliwie czekam na solidną dawkę emocji.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć