ebook Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 915)

Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

E-book - najniższa cena: 15.90
Audiobook - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
-6% 15.90 zł
20.80 zł Lub 18.72 zł
27.19 zł Lub 24.47 zł
16.00 zł
19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

W XXI wieku dyktatura przyjmuje zupełnie nowe oblicze – cyfrowe. Prekursorem tej przemiany są Chiny. Celem tej coraz bardziej niebezpiecznej strategii jest przejęcie przez chiński rząd kontroli nad wszystkim. Co to dla nas oznacza, zastanawia się Kai Strittmatter, wieloletni korespondent „Süddeutsche Zeitung” w Pekinie.

Chiny, które choć od dawna są jednym z motorów światowej gospodarki, to wciąż pod względem ideologicznym pozostają krajem autorytarnym. Chiny śmiało konkurują z Zachodem i korzystają przy tym z baz danych i sztucznej inteligencji jak żaden inny rząd. Dzięki najnowszym osiągnięciom techniki partia próbuje stworzyć najlepszy na świecie system obserwacji. Celem jest kontrola chińskiego rządu nad wszystkim. Nad tym, co to dla nas oznacza, zastanawia się Kai Strittmatter, wieloletni korespondent „Süddeutsche Zeitung” w Pekinie.

Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura od Kai Strittmatter możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Chiny wydają się być tak daleko... Nie niepokoją nas szczególnie, choć niby wiemy, że się rozwijają, znaczą coraz więcej... Są sprytnym graczem, który pozwala, by nie zwracać uwagi, myśleć o drugim planie... Tak łatwo możemy popełnić największy błąd - nie docenić. I choć o chińskich ambicjach już się mówi, choć są tacy, co wiedzą, to jednak przeciętny Kowalski nie bardzo skupia się na czymś tak odległym i egzotycznym. A tymczasem... To lektura dla każdego, komu nie są obojętne losy świata. Cegiełka wiedzy, która sprawi, że przynajmniej będziemy świadomi i ani trochę zaskoczeni. Polecam.Ocena: 4/6
©Opowiedziane.pl
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć