ebook Turbulencja
4 / 5.00 (liczba ocen: 7)

Turbulencja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 29.90
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
31.49 złpremium: 18.89 zł Lub 18.89 zł
-11% 29.90 zł Lub 26.91 zł
44.99 zł
26.99 zł
29.90 zł
32.80 zł
33.74 zł
37.19 zł
38.24 zł
39.14 zł

Szanowni Państwo, mówi kapitan,

witamy na pokładzie Turbulencji. Proszę usiąść wygodnie i zapiąć pasy. To będzie najprzyjemniejsza podróż w Państwa życiu.

Jeśli boicie się latać, po przeczytaniu tej książki przestaniecie. W końcu kapitan zawsze czuwa nad bezpieczeństwem lotu… o ile właśnie nie uciął sobie drzemki.

Jeśli z niecierpliwością wyczekujecie kolejnej podniebnej podróży, po lekturze jeszcze bardziej pokochacie latanie – i będziecie wiedzieli na jego temat dużo więcej. Jaką funkcję na lotnisku pełni marszałek? Ilu pasażerów rocznie obsługuje lotnisko Londyn-Gatwick, a ilu Warszawa Okęcie? Dlaczego japońscy piloci latają w rękawiczkach? A jeżeli marzycie o karierze pilota, dowiecie się, ile to kosztuje – pieniędzy i wyrzeczeń.

Podczas tego lotu wzniesiemy się na ponad 400 stron, by poznać tajniki lotnictwa i zobaczyć, co dzieje się za pancernymi drzwiami kokpitu. Proszę się uważnie rozglądać – nie zabraknie pięknych widoków, które można podziwiać na zdjęciach zrobionych na wysokości kilku tysięcy metrów!

Pogoda sprzyja, szykuje się więc długi lot pełen ciekawostek, obalania mitów i dobrej zabawy. Po udanym zakończeniu lektury można klaskać.

Wasz kapitan Dariusz Kulik, twórca kultowego youtube’owego kanału Turbulencja

"Czy pracę pilota można przedstawić w sposób lekki, zrozumiały i dowcipny? Okazuje się, że TAK. Kapitan Dariusz Kulik robi to z prawdziwym znawstwem, dzięki czemu rzeczy skomplikowane stają się naprawdę łatwe w odbiorze. Przy okazji obala szereg mitów związanych z tym zawodem. Z kolei jego pionierskie podejście do awiacji wyzwala wiele emocji i skłania do refleksji." - Tadeusz Wrona, pilot, 22k FT

"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o lataniu, ale nie wiecie kogo zapytać. Pan Dariusz z pasją i humorem opowiada o zawodzie pilota i realiach pracy w lotnictwie. Turbulencja to doskonałe uzupełnienie kanału na YouTubie oraz literackie spotkanie z fascynującym człowiekiem!" - Marta Włodarczyk

Turbulencja od Dariusz Kulik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Muszę się przyznać, że przed ogłoszeniem premiery opisywanej tu książki nie słyszałem o kapitanie Dariuszu Kuliku. Zawodowym pilocie i popularyzatorze lotnictwa. Osobie wielu talentów, bowiem jak się okazało w trakcie lektury, równie sprawnie poruszającej się na niwie literackiej.

Turbulencja wzięła swój tytuł od kanału na YouTube, gdzie kapitan Kulik prezentuje nagrania odsłaniające kulisy swojej pracy. Niektóre z tych zagadnień opisane zostały teraz w wersji „dla czytaczy”. Książka napisana jest i wydana zgodnie z duchem czasów. Przede wszystkim zawiera dużo zdjęć, wykresów, schematów, reprodukcji oryginalnych dokumentów używanych przez pilotów. Słowem raj dla ciekawskich. Nie zabrakło także … kodów QR, które kierują nas między innymi do filmów na kanale Turbulencja, omawiających temat związany z danym rozdziałem książki.

Dziewiętnaście rozdziałów prezentuje różne aspekty pracy w lotnictwie, ale także specyfikę całego przemysłu lotniczego. Nie jest to zwykły, prosty zbiór anegdotek (choć i tych nie zabrakło), ale rzeczowo, niezwykle zajmująco i ciekawie przedstawiony obraz „latania”. Prezentujący szkolenia, codzienną rutynę załogi, kolejne etapy lotu, informacje o funkcjonowaniu lotniska, ale też kró™ki wykład o tym dlaczego samolot w ogóle lata.

Po udanym zakończeniu lektury można klaskać pisze autor we wprowadzeniu, a oklaski będą w tym przypadku całkowicie zasłużone. Mnie Turbulencja wciągnęła na cały dzień spędzony przy lekturze i komputerze, gdzie odsyłały mnie odnośniki z marginesów. Super książka. Autorowi należą się pochwały za pasję, zaangażowanie i pomysłowość, a Wydawcy za kapitalną realizację.

Ocena: 5/6
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć