ebook Bigamista
3.78 / 5.00 (liczba ocen: 46)

Bigamista
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 29.70
wciąż za drogo?
36.27 złpremium: 23.40 zł Lub 23.40 zł
29.70 zł Lub 26.73 zł
39.00 zł
39.00 zł Lub 35.10 zł
39.00 zł
29.90 zł
31.01 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Łódź. Mglisty, wiosenny poranek. W przypałacowym stawie na Księżym Młynie zostaje znalezione ciało młodego, wysportowanego mężczyzny. Przyczyna śmierci sportsmena zaskakuje śledczych Jakuba Karskiego i Tomasza Mielczarka. Sekcja zwłok wskazuje na działanie pewnego związku chemicznego, co dowodzi, że zabójca działał w przemyślany sposób. Policjanci wkraczają w świat sportu siłowego, aby poznać system pracy i zwyczaje trenerów personalnych. Tymczasem o Julię Bronicką, właścicielkę Bomboni Cafe, znów upomina się przeszłość. Tym razem z sukcesem. Julia za wiedzę o swojej rodzinie jest gotowa poświęcić wiele. Nie spodziewa się jednak, że los zażąda od niej najwyższej ceny.

"Bigamista" to opowieść o charyzmie i walce o miłość. O tym, ile warte są słowa przysięgi i jaka jest cena za ich niedotrzymanie. 

Bigamista od Agnieszka Płoszaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W Bigamiście jest kryminalna moc!

Bigamista to trzecia książka Agnieszki Płoszaj, zamykająca kryminalną serię, której akcja ma miejsce w Łodzi. I przyznam, że warto zrobić miejsce w swej domowej biblioteczce, by na jej półkach zagościła ta książka. Nie tylko dlatego, by zdobiła domowe wnętrze, lecz przede wszystkim, by dała czytelnikowi wiele niezapomnianych chwil podczas czytania. Myślę, że miłośnicy dobrego kryminału, wpiszą tę książkę na swoją listę top best. Dobrze przemyślana oraz ciekawie przelana na papier historia, to niewątpliwie atut Bigamisty. Język jakim posługuje się Agnieszka Płoszaj to kolejny powód, by sięgnąć po książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Novae Res. Jak przyznaje Autorka, pomysł na fabułę książki zrodził się z prawdziwej rodzinnej historii mężczyzny, którego ojciec ukrył przed nim fakt o poślubieniu kobiety zanim zamieszkał w Łodzi i założył rodzinę. Trzeba przyznać, że taka historia intryguje, budząc w nas ciekawość, którą skutecznie Pani Agnieszka zaspokoiła. To, co przyciąga nas podczas czytania, to również zaproszenie do Łodzi, miasta Autorki. Ciekawe opisy, poznawanie zaułków miasta, sprawiają, iż czujemy się jak na wycieczce. Co ważne na wycieczce z kryminalnym dreszczem.

Bigamista to mocny kaliber o dużej sile rażenia. A jeśli już mówimy o sile, to fabuła kryminału dotyka sportu siłowego. Historia rozkręca się pewnego wiosennego poranka. Gdy „resztki mgły otulały zaspane miasto” w „odmętach szarozielonkawej wody” miejscowy rybak wyłowił ludzkie zwłoki. Jak się okazało w przypałacowym stawie na Księżym Młynie znaleziono ciało młodego, wysportowanego mężczyzny. Sprawę przejmują łódzcy policjanci – Tomasz Mielczarek oraz Jakub Karski. Czy ten duet zdoła znaleźć klucz do rozwiązania zagadki? Jak się okazuje sekcja zwłok wykazała, iż w ciele ofiary znajdował się związek chemiczny. Kto mógł podać mężczyźnie dinitrofenol? I jaki miał w tym cel? Ten fakt kieruje śledczych w stronę sportu siłowego. Czy uda im się skutecznie wniknąć w jego struktury, by nie tylko poznać pracę trenerów personalnych, lecz przede wszystkim przybliżyć się do poznania prawdy o śmierci mężczyzny? Czy udźwigną ten temat? Koniecznie przeczytajcie Bigamistę by przekonać się jak ciężkie mają zadanie. W książce nie zabraknie również historii Julii Bronickiej. Właścicielka Bomboni Cafe stara się poznać tajemniczą przeszłość swojej rodziny. Jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić? Warto poznać tę historię! Warto sięgnąć po Bigamistę by dzięki Agnieszce Płoszaj przekonać się, iż kryminał ten zasługuje do wpisania go na listę Najlepszych Interesujących Książek.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć