ebook Warszawa kryminalna. Najgłośniejsze sprawy sądowe
3.45 / 5.00 (liczba ocen: 158)

Warszawa kryminalna. Najgłośniejsze sprawy sądowe
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.90
Audiobook - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
27.90 zł
29.67 zł Lub 26.70 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
-5% 29.65 zł
29.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Reportaże sądowe z najgłośniejszych rozpraw sądowych w sprawach kryminalnych dotyczących wyłącznie stołecznej metropolii.

Pitaval, w którym sprawy z wokandy zostały tak dobrane, aby tworzyły panoramę charakterystycznych przestępstw w Warszawie dziesięć lat po transformacji ustrojowej.


Są więc strzelające do siebie gangi (w niektórych przywódczą rolę pełnią kobiety), sfałszowane testamenty dla zdobycia wartościowych kamienic, lekarze oskarżeni na skutek intrygi politycznej. Jest zabójstwo młodej wykształconej 'singelki", która przeniosła się do Warszawy z małej miejscowości, aby zrobić karierę (i zrobiła ją), ale była samotna i szukała znajomości na portalu internetowym, dramatyczne, głośne na całą Polskę świadome utopienie małego dziecka w Wiśle. Są korupcyjne przestępstwa wysokich urzędników ministerialnych szufladkowane w sądzie jako tzw. sprawy białych kołnierzyków.

Obecność autorki na rozprawach pozwoliła jej odtworzyć klimat sali sądowej, dotrzeć też do niektórych poszkodowanych czy rodzin oskarżonych w ich domach. 

Reportaże zwieńcza dyskusja sędzi orzekającej w sprawach karnych w warszawskim sądzie z psychologiem - biegłym sądowym, profesorem nauk medycznych. Zastanawiają się, jaki jest przestępca nowych czasów i dlaczego orzekaniu o ludzkim życiu pod godłem RP nie towarzyszy dziś atmosfera powagi oraz odpowiedzialności za wydany wyrok.

Polecamy dla wszystkich zainteresowanych kryminalistyką, prawem i sądownictwem w Polsce.

Warszawa kryminalna. Najgłośniejsze sprawy sądowe od Helena Kowalik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć