ebook Miłość i inne obsesje
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 95968)

Miłość i inne obsesje
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
Wydawca:  Wydawnictwo Znak
E-book - najniższa cena: 35.99
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
35.99 zł
Inne proponowane

Zakochanie jest stanem bliskim szaleństwa. Zwłaszcza gdy miłość zostaje odrzucona.

Ellen nie wie, co powiedzieć, gdy podczas jednej z pierwszych randek jej nowy chłopak Patrick wyznaje z zakłopotaniem: „Ktoś mnie nęka”. Poprzednia dziewczyna prześladuje go i wciąż jest obecna w jego życiu, choć od rozstania minęło kilka lat. Wie, kiedy Patrick wychodzi do pracy i jaką ma na sobie koszulę. Zna terminy jego wizyt u dentysty. Wie, co przygotował synowi do szkoły na drugie śniadanie. Wie też, dokąd zabrał Ellen na randkę i gdzie planują spędzić noc.

Jednak prześladowczyni, zamiast przerażać Ellen, dziwnie ją intryguje. Ellen jak zafascynowana zbiera o niej informacje, próbuje zrozumieć jej motywy. Jako hipnotyzerka potrafi w końcu przenikać ludzkie umysły, a ta historia nie daje jej spokoju. Nie zna przecież przeszłości Patricka, czy może zatem być go pewna?

Do czego zdolny jest człowiek, któremu zabrano jego życie?

Liane Moriarty, autorka takich bestsellerów jak "Wielkie kłamstewka" czy "Dziewięcioro nieznajomych", to mistrzyni budowania suspensu. W jej powieściach nic nie jest oczywiste i nikt nie jest bez winy. Ale też każdy zasługuje na odkupienie.

Miłość i inne obsesje od Liane Moriarty możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Początkowo myślałam, że historia ukazana w książce Miłość i inne obsesje Liane Moriarty będzie prostą współczesną historią miłosną, ale zostałam miłe zaskoczona, że ta książka oferuje coś innego. Tak, chodzi o relację i miłość - w wielu różnych formach, ale jest to przede wszystkim historia obsesji.

Moriarty jest bystrym obserwatorem społecznym, który rozumie ludzi i to, co nas kręci. z powodzeniem i umiejętnie rejestruje nerwice swoich bohaterów, ich wewnętrzne zawirowania, wątpliwości, próżności i niepewności, czyniąc Ellen i Saskię żywymi, oddychającymi ludźmi. Patrick również był namacalną, prawdziwą postacią, złapaną między dwie kobiety i widzianą tylko ich oczami - ale Moriarty udaje się zarówno ukryć, jak i ujawnić wiele o charakterze Ptego mężczyzny.

Moriarty ma talent do tworzenia świetnych postaci. Bohaterowie drugoplanowi dodają odrobinę dziwactwa i humoru do powieści, a także komplikacji tego nieliniowego romansu.

Miłość i inne obsesje to fantastyczna książka, jedna z tych cudownych powieści. Nie jest mroczny thriller psychologiczny. Raczej bardziej realistyczny, skupiony na zwykłych ludziach, ich wewnętrznych demonach i niepewności. To studium postaci dwóch bardzo różnych, ale podobnych kobiet. To także studium życia, miłości, straty, żalu, niepewności, nerwic - krótko mówiąc, wszystko, co czyni nas ludźmi.

Nie potrafię polecić tej książki w wystarczającym stopniu na jaki zasługuje. Jeśli lubisz historie, które naprawdę obnażają ludzką duszę i wszystkie nasze słabości, nerwice i pokręcone sposoby, w jaki czasami działają ludzkie umysły koniecznie przeczytaj. Ellen i Saskia to dwie silnie bohaterki, różniący się od siebie, a jednak z kilkoma cechami wspólnymi. To książka o kobietach, o kobiecych przyjaźniach i więzach, o tym, jak kobiety radzą sobie z rzeczami emocjonalnie i mentalnie i jak bezlitosne jesteśmy wobec siebie.

Niekonwencjonalna historia miłosna, obejmująca zarówno jasne, jak i ciemne momenty, przepięknie opowiedziana. Miłość i inne obsesje to kolejny znak wielkości utalentowanej pani Moriarty, której pióro wprost uwielbiam.

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć