ebook Polowanie na zło
4.38 / 5.00 (liczba ocen: 3404)

Polowanie na zło
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.34
Audiobook - najniższa cena: 39.80
wciąż za drogo?
Inverso#Targi ksiazki
Inverso#Targi ksiazki
33.50 złpremium: 20.10 zł Lub 20.10 zł
30.34 zł Lub 27.31 zł
33.50 zł
33.50 zł Lub 30.15 zł
30.54 zł
33.50 zł
33.50 zł
Inne proponowane

Po raz pierwszy spotkali się na studiach. Jeden jest zabójcą. Drugi – detektywem.

Lucien Folter to jeden z najniebezpieczniejszych zabójców, z jakim mieli do czynienia agenci FBI. Ten wyrachowany geniusz zbrodni trzy i pół roku temu został skazany i odseparowany od społeczeństwa. Ujęciu przestępcy przysłużył się detektyw Robert Hunter, który znał Luciena z czasów studiów, gdzie obaj wykazywali się nadprzeciętną inteligencją. Folter podczas odsiadki skrupulatnie opracowywał plan odwetu na Hunterze. Kierowany żądzą zemsty ucieka z więzienia…

Nadszedł czas, by zrealizować plan.

Polowanie na zło od Chris Carter możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Polowanie na zło to ostatnia część cyklu, którego bohaterem jest Robert Hunter, policjant z Los Angeles. Lista powieści w tym cyklu jest długa. Zaczyna się od utworu Krucyfiks. Potem następują kolejne: Egzekutor, Nocny prześladowca, Rzeźbiarz śmierci, Jeden za drugim, Geniusz zbrodni, Jestem śmiercią, Rozmówca, Galeria umarłych i wreszcie tom ostatni.

Każda z powieści jest odrębną całością i bez większej szkody można je czytać w dowolnej kolejności, ponieważ w każdej części autor znajduje chwilę, by krótko scharakteryzować najważniejsze postaci. Samego Roberta Huntera, jego partnera Carlosa Garcię i szefową wydziału zabójstw kapitan Blake. Każda przygoda jest odrębną całością fabularną. Z wyjątkiem powieści Geniusz zbrodni, w której po raz pierwszy spotykamy Luciena Foltera.

Bohater książki i Lucien Folter poznali się podczas studiów psychologicznych na uniwersytecie w Stanford. Nic wówczas nie świadczyło o skłonności Foltera do zabijania. Spotkali się jeszcze raz później, gdy Hunter obronił pracę doktorską. Potem przez długie lata nie mieli kontaktu. A przynajmniej tak wydawało się Hunterowi. W powieści Geniusz zbrodni okazało się, że to Folter odpowiedzialny był za największą tragedię w życiu policjanta. Za zamordowanie jego ciężarnej narzeczonej. Polowanie na zło to kolejny pojedynek genialnego policjanta i upiornego mordercy.

Jak przystało na finałowy tom cyklu, mamy tu apogeum napięcia, które trzyma czytelnika w niepewności do ostatnich chwil. Jak zwykle Chris Carter buduje akcję w mistrzowski sposób, a rozwiązanie pojawia się dopiero na ostatnich stronach. Autor potrafi dawkować napięcie w sposób wręcz doskonały. Można się oczywiście czepiać drobnych nieścisłości, lub pewnego schematyzmu. Ale w swojej kategorii Chris Carter jest mistrzem.

Ocena: 5/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Niestety w moim subiektywnym odczuciu chyba najgorsza z części, nadal dobra, ale wiem, ze Cartera stać na więcej.

Warto zerknąć