ebook Życie oparte na kłamstwach
3.71 / 5.00 (liczba ocen: 242)

Życie oparte na kłamstwach
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 25.83
wciąż za drogo?
29.30 złpremium: 18.90 zł Lub 18.90 zł
25.83 zł Lub 23.25 zł
26.78 zł
31.50 zł
32.55 zł Lub 29.30 zł
25.90 zł
26.08 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Sprawdź, co kryje się za kolejnymi drzwiami luksusowego domu. Poznaj następną tajemnicę Osiedla Pogodne.

Dla Judyty utrzymanie pozorów jest ważniejsze od szczęścia. Udaje więc, że jej rodzina jest idealna, a swoje smutki topi w coraz głębszym kieliszku. Ale nie jest jedyną osobą w tej rodzinie, która kłamie. Dominik od lat ukrywa, że jest gejem. Ich córka udaje, że nic nie wie o rodzinnych problemach.
Czy ta rodzina już zawsze będzie żyć w kłamstwie? Co musi się wydarzyć, żeby zaczęli mówić prawdę?

Życie oparte na kłamstwach od Magdalena Majcher możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Co się dzieje z rodziną,
w której utrzymanie pozorów
jest cenniejsze niż szczęście?


O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Życie oparte na kłamstwach to drugi tom cyklu Osiedle Pogodne opowiadającego o tajemnicach i życiu mieszkańców ekskluzywnego osiedla. Nie musicie jednak znać poprzedniego tomu, by rozeznać się w fabule tej powieści, ponieważ to zupełnie odrębna historia.

W życiu Judyty liczy się utrzymanie za wszelką cenę pozorów idealnej rodziny. Od lat jednak jej małżeństwu daleko do ideału. A może nigdy nie było one go bliskie? By zagłuszyć samotność i zagubienie kobieta coraz częściej zagląda do kieliszka, kłamiąc sama przed sobą, że nadal to kontroluje. Tymczasem jej mąż Dominik również ma swoją tajemnicę, od lat ukrywa przed żoną i otoczeniem, że jest gejem. Z czasem tajemnice obojga stają się nie do zniesienia. Czy jednak w tym przypadku prawda może przynieść ukojenie?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Powieści Magdaleny Majcher to dla mnie zawsze czytelnicza, emocjonalna przygoda. Bez względu na tematykę, którą porusza autorka w konkretnej książce zawsze odnajdę w niej element, który poruszy mnie do głębi, który poruszy jakieś bolesne struny mojej duszy, nadszarpnie je by na koniec ukoić nadzieją. Dokładnie tak było również w przypadku powieści Życie oparte na kłamstwach. Na szczęście moje życie składa się z innych dylematów niż te opisane w powieści a jednak rozterki bohaterów były mi w jakiś sposób bliskie. Moim zdaniem to największa zaleta książek Magdaleny Majcher. Zawsze wywołują emocje. Jest ich dużo w tworzonych przez nią historiach a mimo to autorka nie epatuje nimi przesadnie. Historia opisana w Życie oparte na kłamstwach jest bardzo emocjonalna a jednocześnie do głębi realna, do głębi przeanalizowana (w dobrym tego słowa znaczeniu). To na co warto zwrócić także uwagę to kreacje bohaterów. Zarówno Judyta jak i Dominik to postacie, które nie są pozbawione wad, rys na nieskazitelnym wizerunku, ale także pełne ran. Ich wybory są trudne, mogą budzić sprzeciw, ale zarówno jednemu jak i drugiemu kibicowałam z całego serca i byłam ciekawa jak autorka rozwiąże ich rodzinne problemy. Nie zdradzę Wam oczywiście jak to zrobiła, ale powiem Wam, że ja tym zakończeniem byłam bardzo usatysfakcjonowana. Magdalena Majcher dość mocno wsiąknęła w serca i umysły swoich bohaterów i dogłębnie zobrazowała ich przeżycia. Jak zawsze z ogromnym sukcesem.

Poza tym książkę czyta się niezwykle szybko i sprawnie. Nie ma w niej zbyt wielu wydarzeń, jednak cechuje ją dynamizm narracji i niesamowity, trochę melancholijny klimat.

Czy i komu polecam?

Życie oparte na kłamstwach to powieść dla czytelniczek czy też czytelników poszukujących niebanalnych historii i nieoczywistych emocji. Na mnie ta książka zrobiła ogromne wrażenie. Nie jest to łatwa lektura jednak polecam Wam ją z całego serca. Zdecydowanie warto sięgnąć po tę jak i pozostałe powieści Magdaleny Majcher. Dla mnie to jedna z ciekawszych historii tej autorki. Taka na dwa, trzy wieczory, ale która zostanie z czytelnikiem na dłużej.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Ponownie witamy na Osiedlu Pogodnym, gdzie w pięknych domach żyją dobrze sytuowani ludzie.

Judyta była bardzo szczęśliwa, kiedy piętnaście lat temu wychodziła za mąż za przystojnego Dominika. Sama pochodziła z rozbitej rodziny, dlatego tak bardzo ceniła sobie to, że mąż ma dużą rodzinę, która spotyka się przy każdej okazji. Chciała w tym uczestniczyć i być częścią tej wspólnoty. Jej mąż jest pilotem i często go nie ma w domu, ale zarabia bardzo dużo pieniędzy, dzięki czemu sama dorabia sobie tylko "hobbistycznie" przy organizacji ślubów.

Co zatem się zmieniło, że nie cieszy się na własną imprezę z okazji piętnastolecia małżeństwa? Jaki sekret kryje się za drzwiami tej rodziny? Dlaczego mamy wrażenie, że cała rodzina "gra" w jakimś ogólnym spektaklu, którego nie wiadomo kto ma scenariusz?

Jej serce wybijało niespokojny rytm. Nie znosiła, po prostu nienawidziła takich spędów. To nie był jej świat. Kiedyś marzyła o tym, żeby stać się częścią takiej rodziny.

W momencie kiedy poznajemy Judytę robi ona wiele rzeczy tylko na pokaz, choć sama jest mocno nieszczęśliwa. Nic nie zapowiada zmiany na lepsze. Judyta więc udaje, że jej rodzina jest idealna, dzieci są grzeczne, mąż dobrze ją traktuje, a nocami swoje smutki topi w kieliszku... Uważa, że nie ma problemów z alkoholem, ale oczywiście nie przyznaje się głośno to tego ile pije.

Przy gościach piła niewiele. Potrafiła się pohamować, dlatego wierzyła, że nie ma problemu. Nie chciała robić z siebie pośmiewiska.

W miarę czytania dowiadujemy się, że nie tylko ona w tej rodzinie ma tajemnice. Historia przedstawiona jest dwutorowo od strony Judyty i jej męża Dominika. Autorka nie bała się poruszyć kontrowersyjnego tematu, za co jestem jej wdzięczna.

Czy kiedykolwiek kłamstwo wyjdzie na jaw?
Czy rodzina jest w stanie żyć w taki sposób na zawsze?
Jak potoczą się ich losy?

Młodość wiąże się ze swego rodzaju bezkompromisowością. Potem jest trudniej. Dochodzą przyzwyczajenia, konwenanse, obowiązki. Brnie się w nieszczęśliwe małżeństwo...

Podobało mi się to, że historia jest do bólu prawdziwa, opisana z wyczuciem i smakiem, mimo tematu jaki porusza. Książka nie jest oderwana od rzeczywistości, gdyż temat opisany w niej istnieje, sama osobiście byłam świadkiem podobnej historii.

Jak zawsze pani Majcher przemyca wiele podocznych tematów w swojej najnowszej książce: życie obok siebie, a nie ze sobą, (nie)miłość małżeńską, walkę z uzależnieniem, wpływ opinii innych na nasze decyzje, życie w zgodzie z samym sobą.

Judyta miała własną teorię na temat tego, kim jest żona. A właściwie kim nie jest. Żona nie jest kochanką. Jej się nie uwodzi, nie zabiega o nią.

Książkę przeczytałam na raz, w międzyczasie gotując, sprzątając itd.

Podsumowując:

* jeśli lubisz książki, które swoją historią wciągają cię w życie bohaterów i nie można się oderwać;
* nie boisz się kontrowersyjnych tematów;
* lubisz historie wielowątkowe;
* po przeczytaniu książki uwielbiasz przemyśleć to o czym czytałeś.

To tak książka jest dla Ciebie!

Ocena: 6/6
©Matka książkoholiczka
Magdalenę Majcher cenię za wrażliwość i odwagę w podejmowaniu trudnych, a czasem kontrowersyjnych tematów. Drugi tom serii Osiedle Pogodne to kolejny ważny głos we współczesnej debacie publicznej.

Judyta i Dominik wiodą zwyczajne, z pozoru szczęśliwe życie. Mają piękny dom na luksusowym osiedlu, dwoje zdrowych dzieci, ciekawą pracę i grono sprawdzonych przyjaciół. A jednak jest coś, co sprawia, że między nimi wyrasta coraz wyższy mur. Jak wiele człowiek jest w stanie poświęcić? Czy życie wbrew swojej naturze w ogóle może mieć sens?

Chyba nikt, kto funkcjonuje w spełnionym związku, nie jest w stanie wyobrazić sobie, jak czuje się osoba zmuszona przez innych do życia w permanentnym kłamstwie. Jak wielki musi trawić ją ból za każdym razem, gdy wkłada utkaną z pozorów maskę? Jak bardzo musi sobą gardzić, codziennie spoglądając w lustro? Wszak zabrakło jej odwagi, by być tym, kim naprawdę jest. Wbrew pozorom to wcale nie jest marginalny problem. Bardzo możliwe, że w Twoim otoczeniu także żyje ktoś taki…

Magdalena Majcher tym razem podjęła się opisania życia w przymusowym małżeństwie z kobietą homoseksualnego Dominika. Co ważne, sprawiedliwie oddała głos zarówno jemu, jak i jego żonie Judycie, pokazując w ten sposób, że funkcjonowanie w pełnej kłamstw codzienności jest ogromną tragedią nie tylko dla geja. Z kart Życia opartego na kłamstwach dowiecie się, co popchnęło głównego bohatera do tak desperackiego kroku. Boleśnie przekonacie się, do czego prowadzi brak tolerancji i poczucia własnej wartości, a także czym kończy się igranie z używkami i uczuciami drugiej osoby.

Choć ta część jest mniej emocjonująca od tomu pierwszego (Prawda przychodzi nieproszona), wzbudza podobny niepokój i niesie równie ważne przesłanie: Bądź uważny na drugiego człowieka, słuchaj go, rozmawiaj, bo niewyjaśnione sprawy i skrywane sekrety – gdy już wyjdą na światło dzienne – zbiorą potworne żniwo.

Majcher i tym razem wyraźnie podkreśla, jak ważne jest to, z jakiego domu wychodzimy. To przeszłość kształtuje tu i teraz, bo traumy, uprzedzenia, a nawet nienawiść naszych przodków drzemią głęboko w nas, nawet jeśli nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę.

Życie oparte na kłamstwach to bardzo życiowa powieść, która każe nam się zatrzymać na chwilę i uważnie rozejrzeć wokół siebie.

Ocena: 4/6
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć