ebook Quichotte
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 4501)

Quichotte
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 29.93
Audiobook - najniższa cena: 30.50
39.90 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
39.90 zł
27.93 zł
30.10 zł
30.72 zł
33.92 zł
33.92 zł
35.91 zł
36.00 zł
39.90 zł
Inne proponowane

Długo oczekiwana powieść autora kultowych „Szatańskich wersetów”. Książka, która karmi zarówno intelekt, jak i serce. „Błyskotliwy obraz tandetnego, plugawego, przerażającego pandemonium, jakim jest życie w dzisiejszych czasach” – „Publishers Weekly”

Sam DuChamp, drugorzędny autor thrillerów szpiegowskich, zainspirowany dziełem Cervantesa tworzy postać Quichotte’a, szarmanckiego akwizytora o zmąconym umyśle i obsesji na punkcie telewizji, który niedorzecznie zakochuje się w telewizyjnej gwieździe, Salmie R. W towarzystwie (wymyślonego) syna Sancza Quichotte wyprawia się w awanturniczą podróż przez Amerykę, by udowodnić, że jest godny jej ręki, i dzielnie stawia czoło tragikomicznym niebezpieczeństwom ery Wszystko Się Może Zdarzyć. Tymczasem jego twórca musi się zmierzyć z własnymi, nie mniej palącymi problemami.
Tak jak Cervantes napisał „Don Kichota”, żeby wykpić kulturę swoich czasów, tak Rushdie zabiera czytelnika na szaloną wyprawę przez kraj w przededniu moralnej i duchowej zapaści i robi to z narracyjną magią, która jest znakiem rozpoznawczym jego pisarstwa. Znakomicie oddane żywoty DuChampa i Quichotte’a przeplatają się ze sobą w tym głęboko humanistycznym opisie pogoni za miłością i szatańsko zabawnym portrecie czasów, w których tak często faktów nie sposób odróżnić od fikcji.

„Rushdie w najwyższej formie, serwuje nam wyśmienite danie z literackiej satyry” – „Kirkus Review”

„«Quichotte» to jedno z najbardziej inteligentnych i zabawnych metafikcyjnych dzieł ery postmodernizmu” – Clare Lowdon, „The Sunday Times”

„«Quichotte» przypomina nam, co pozwala utrzymać ludzki żywot w równowadze – pewien sposób odczuwania i pewien sposób opowiadania. Miłość i język” – Jeanette Winterson, „The New York Times Book Review”

Quichotte od Salman Rushdie możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć