ebook Złe miejsce
4.11 / 5.00 (liczba ocen: 13056)

Złe miejsce
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

E-book - najniższa cena: 20.93
Audiobook - najniższa cena: 32.25
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
28.41 zł Lub 25.57 zł
29.90 zł
20.93 zł
22.43 zł
23.02 zł
23.32 zł
24.17 zł
25.42 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Thriller autorki „Idealnego życia”. Dziewiętnastoletnia Wren i jej dwie siostry zostały wychowane z dala od cywilizacji, w prymitywnej chacie na północy stanu Nowy Jork. Gdy najmłodsza z sióstr zapada na ciężką chorobę, matka i Evie opuszczają dom, by znaleźć pomoc. Mijają miesiące, nadzieja gaśnie. Nadciąga sroga zima. Wtedy pojawia się pewien nieznajomy…

Świat to złe miejsce, kochanie…

By uciec, Wren i Sage muszą złamać podstawową zasadę, z którą dorastały: nigdy nie wychodzić poza obręb lasu.
Docierają do położonego po drugiej stronie lasu domu. Okazuje się, że muszą stawić czoło czemuś o wiele groźniejszemu, niż nieznane otoczenie. Odkryją prawdę, która była przed nimi skrywana, powód swojej ucieczki oraz tajemnice, z których istnienia nie zdawały sobie sprawy przez całe swoje dotychczasowe życie.
„Nie umrzemy. Nie tutaj. Nie w ten sposób…”

Złe miejsce od Minka Kent możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jest to historia pewnej rodziny mieszkającej w prymitywnej chacie na północy stanu Nowy Jork, z dala od cywilizacji i wszelakich udogodnień jakie znamy na co dzień. dziewiętnastoletnia Wren, osiemnastoletnia Sage, dziesięcioletnia Eva wraz z matką zdane są same na siebie. Co jakiś czas matka przynosi różne produkty do jedzenia lub materiały, z których szyją ubrania. Jednak dziewczynki nie wyszły dalej niż obręb domu i podwórka. Całe swoje życie jakie pamiętają spędziły właśnie tak. Są na swój sposób szczęśliwe, kochane, razem spędzają czas...

Niestety pewnego dnia najmłodsza z sióstr zapada na ciężką chorobę, matka nie mając wyjścia opuszcza dom z córką, by znaleźć pomoc medyczną. W chacie zostają dwie młode kobiety, które są zdane same na siebie.

Nigdy wcześniej nie doświadczyłam uczucia tak dotkliwego zimna. Przeniknęło mnie najgłębiej, jak się dało. Myślałam, że popękają mi kości.

Nic jednak nie trwa wiecznie, zapasy się kończą, a ich dom nawiedza jakiś mężczyzna, który nie wiadomo jakie ma zamiary. Wren i Sage postanawiają uciec... Gdzie? Nie wiedzą. Co spotkają za lasem? Nie wiadomo. Jedno jest pewne - złamią najważniejszą zasadę, z którą dorastały: wyjdą poza obręb lasu.

Złe miejsce to ogromne zaskoczenie na plus. Czytając zastanawiałam się jak to jest żyć poza społecznością... Historia jest tak napisana, że czekałam co będzie dalej i jak potoczą się losy dwóch sióstr. Akcja toczy się powoli i leniwie, co w niczym nie ujmuje książce.

Kim jest kobieta, która zamknęła się na końcu świata z dziećmi, a każdego dnia im powtarzała:

Świat to złe miejsce, moje skarby. Tutaj jesteście bezpieczne. Przy mnie. NIgyd nie pozwolę, aby stało się wam coś złego.

Autorka sprytnie połączyła losy sióstr z historią Nicolette. Z jednej strony poznajemy dziewczynki dzikie, wychowane poza cywilizacją, a z drugiej przepych, bogactwo, świat tętniący życiem. Dwa skrajne światy...

Jestem przekonana, że czytelnicy tego gatunku będą zadowoleni. Co prawda nie ma się w niej czego bać (choć okładka przypomina horror), ale jako thriller psychologiczny jest naprawdę dobrze napisany. Jak dla mnie dużo lepsza książka niż Idealne życie tej samej autorki.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Niech pochłonie Was Złe miejsce

Każdy z nas skrywa tajemnica. A tajemnicą nie jest, że Złe miejsce autorstwa Minky Kent to thriller psychologiczny, który zaspokoi apetyty najbardziej wymagających miłośników tego gatunku. 3 czerwca książka będzie miała swą premierę. Wydawnictwo Filia, Filia Mroczna strona kolejny raz daje do naszych rąk, książkę trzymającą w napięciu. Portrety psychologiczne na długo pozostaną w naszej pamięci. Poznajemy losy dziewiętnastoletniej Wren, która wraz z dwiema siostrami osiemnastoletnią Sage i dziewięcioletnią Evie wychowywane są z dala od cywilizacji. Zamieszkując starą chatę w samym środku lasu zdane są tylko na siebie. Postęp cywilizacyjny tutaj nie dotarł, świat jakby się zatrzymał. Akcja toczy się powoli, jednak ma to swój urok, gdyż możemy zagłębić się w skrywane tajemnice. Poznajemy dwie odrębne historie widziane z perspektywy Wren i Nicolette. Jak się okazuje znajdują one swój wspólny mianownik. Z jednej strony poznajemy życie, odcięte od świata. Z drugiej zaś świat tętniący życiem. Dwa jakże skrajne obrazy, które łączą w całość poznawaną historię. Gdy Evie zapada na ciężką chorobę, jej matka zabiera ją miasta, by tam szukać pomocy. Niestety ślad po nich zaginął. Nie wróciły już do Wren i Evie, które w leśnej głuszy zostały zdane tylko na siebie. Brak prądu oraz ciepłej wody coraz bardziej dają im się we znaki. Gdy pewnego dnia do ich domu wdziera się tajemniczy mężczyzna poszukujący ich matki, zmuszone są uciec.

Druga historia dotyczy Nicolette, która podejrzewa swojego męża o zdradę. Lecz, to jedynie wierzchołek góry lodowej tajemnic z życia mężczyzny. A finał tej historii przejdzie oczekiwania każdego z nas. Nikt zapewne nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Minka Kent doskonale wyprowadziła nas w pole. Przyznam szczerze, że autorka dała pole do popisu swoje kreatywności twórczej. Złe Miejsce to kolejny po Idealnym życiu i Perfekcyjnym kłamstwie thriller psychologiczny Minki Kent, który zelektryzuje Wasze emocje idealną fabułą, perfekcyjnie rozpisaną na ponad trzystu stronach.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć