ebook Póki żyjemy
4.26 / 5.00 (liczba ocen: 27)

Póki żyjemy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.62
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
24.62 zł Lub 22.16 zł
29.90 zł
25.41 zł
25.42 zł
25.79 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Z więzienia ucieka seryjny morderca - Wilk. Zamierza rozliczyć się z komisarzem Bergiem, który go złapał i swoimi wrogami. W tym samym czasie do Warszawy powraca szef najpotężniejszej grupy przestępczej w kraju, który również ma Berga na celowniku. Sytuacja przestaje być oczywista, kiedy Wilk porywa syna niebezpiecznego bossa. Rozpoczyna się potrójne emocjonujące polowanie, w którym przestaje być jasne, kto jest drapieżnikiem, a kto potencjalną ofiarą. Osaczony ze wszystkich stron komisarz musi zawrzeć rozejm ze swoim śmiertelnym wrogiem. Zostaje wciągnięty w batalię, której wyniku nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Póki żyjemy od Vera Eikon możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Póki żyjemy Very Eikon to czwarta powieść kryminalno-sensacyjnej serii Między prawami. Po jej lekturze mam nieodparte wrażenie, że ta część, jak i poprzednie, byłyby idealnym gruntem do stworzenia trzymającego w napięciu, mocnego i emocjonującego serialu. Halo, czy jest na sali reżyser filmowy?

Znajomość wcześniejszych książek, czyli Polowanie na Wilka, Przedpiekle oraz Prochem i cieniem, daje czytelnikowi pełen obraz sytuacji w jakiej znalazł się główny bohater, komisarz Alan Berg. Jednak, jeśli nie czytaliście wcześniejszych odsłon serii, szybko odnajdziecie się w zastanych realiach, zawiłościach pracy policjantów oraz zrozumiecie ich postępowanie.

Alan Berg wraca do gry. Pytanie – do jakiej rzeczywistości?

Do takiej, w której będzie figurował jako podejrzany? Przykrywkowiec? Czy oficer Centralnego Biura Śledczego Policji?

Berg wraca do Polski, ponieważ z więzienia uciekł seryjny morderca – pseudonim Wilk. Człowiek bezwzględny, który zabija „w gniewie, albo w samoobronie, albo jako efekt eksperymentu…”. Do Warszawy wraca również inny, równie groźny przestępca-biznesmen – Rafalski. I z jednym i drugim Alan Berg ma na pieńku. Każdego z nich marzy zobaczyć za kratkami. Komisarz zostaje wciągnięty w piekielnie niebezpieczną grę, gdzie nie wiadomo z której strony padnie pierwszy strzał. Również koledzy z CBŚP, w którym po wyjeździe Berga doszło do roszad personalnych, próbują odnaleźć się w skomplikowanym układzie sił światka przestępczego. Stawką jest życie, a pragnieniem wyczyszczenie Warszawy z gangsterów.

Vera Eikon ponownie zadziwiła mnie lekkością pióra oraz niebywale emocjonującym przedstawieniem wojny bossów gangów oraz walki policji z siłami zła. Podczas lektury siedziałam jak na szpilkach, czując unoszącą się woń prochu i słysząc huk wystrzałów. Cała historia została tak realistycznie opisana, że miałam wrażenie uczestniczenia w retrospekcji prawdziwych zdarzeń. Czytałam, a przed oczami, a raczej w głowie, przewijały się kolejne klatki brutalnych, a zarazem wysublimowanych rozgrywek uczestników „ulicznej gry”.

Póki żyjemy to nie tylko gangusy i psy. To również człowiek, policjant, który oprócz swoich służbowych obowiązków ma życie prywatne oraz całą masę rozterek z nimi związanych. Bardzo podobało mi się wprowadzenie do powieści wątku rzucającego światło na to, co dzieje się poza służbą. Co jest w życiu ważne, a co ważniejsze? Czy policjant jest zawsze dobry? Co więcej, czy gangster jest zawsze człowiekiem pozbawionym człowieczeństwa?

Między prawami to świetna seria. Mocna i bezkompromisowa. Pozostaję w niedowierzaniu, że napisała ją kobieta. A to dowodzi, że literatura nie ma płci. Autorka zapowiedziała, że kolejna jej książka będzie inna. Już nie mogę się doczekać, co też wymyśli i w którym kierunku pójdzie. Polecam uwadze!

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć