ebook Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 416) Ilość stron (szacowana): 160

Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Self-publishing
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 16.25
wciąż za drogo?
23.25 złpremium: 15.00 zł Lub 15.00 zł
19.25 zł Lub 17.33 zł
25.00 zł
25.00 zł Lub 22.50 zł
16.25 zł
19.24 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Czym jest dzisiaj Europa Środkowa? Czy istnieje naprawdę, czy też jest tylko mitem? O swojej Europie opowiadają dwaj wybitni autorzy współcześni – ukraiński i polski. Jak ją przedstawiają...?

„Andruchowycz i Stasiuk są u siebie – w swojej Galicji, w Stanisławowie i Wołowcu, w swojej Mitteleuropie. I, jak przystało na mężczyzn czterdziestoletnich, już nie pięknych, choć może jeszcze nie do końca szpetnych, znajdują tu piękno: nieefektowne, trudne, dojrzałe. Prawdziwe”. - „Rzeczpospolita”

„Są to teksty w swoim gatunku znakomite. Odkąd razem z oświeceniem przeminęły poematy, wykładające w eleganckich dwuwierszach sekrety budowy wszechświata albo sztuki sadzenia grochu, esej pozostał jedynym gatunkiem, który sytuuje się na pograniczu nauki i poezji, z pierwszej czerpiąc erudycję, od drugiej zaś zapożyczając odwagę nieoczekiwanych zestawień. Szkice o Mojej Europie spełniają ten warunek z naddatkiem; co więcej, jak przystało na dobre eseje, można z nich «wycinać» zdania godne podniesienia do rangi aforyzmu, jak choćby: «Jeśli miałbym wymyślić dla Europy Środkowej jakiś herb, to w jednym z jego pól umieściłbym półmrok, a w innym – pustkę».
Jeśli Dwa eseje powstały «na zamówienie» – tym lepiej; marzyłbym sobie, by ich autorzy podjęli się opracowywania kolejnych tematów, widząc już oczyma duszy biblioteczkę traktującą o tlenie, nowych środkach przekazu czy reformie oświaty.” - Wojciech Stanisławski, „Latarnik”

 

Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową od Jurij Andruchowycz, Andrzej Stasiuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Rozpad to przeistoczenie przeszłości w przyszłość.
Czas obchodzi tylko tych, którzy mają nadzieję, że coś się zmieni, czyli niepoprawnych głupców.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Świetnie się czyta. Przynajmniej ja byłem zachwycony. Bardzo lubię tą geograficzną przyprawioną szczyptą melancholii prozę Stasiuka. Współautor w swojej części też trzyma poziom i to wysoko. Bardzo dobra książka.

  • Awatar

    Z dwóch autorów tej książki zdecydowanie bliższy jest mi Jurij Andruchowycz. Przekonałam się jednak, że obaj panowie piszą pięknie i porywająco, w taki sposób, że trudno się od ich słów oderwać, a czasem ma się ochotę czytać pewne zdania kolejny i kolejny raz.

Warto zerknąć