ebook Szczypta magii
4.11 / 5.00 (liczba ocen: 1428)

Szczypta magii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.83
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.32 zł Lub 20.99 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
21.83 zł 20% rabatu
23.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Trzy siostry, rodzinna klątwa i… szczypta magii. „Odważna i niegrzeczna, pełna rodzinnych niesnasek i siostrzanej miłości książka Michelle Harrison ma w sobie cierpki urok klasycznych powieści Edith Nesbit” – „The Guardian”

Wronoskał, gdzie mieszkają od dzieciństwa Cherlie, Betty i Fliss, jest dla nich niczym wznoszące się na pobliskiej wyspie więzienie. Zajmujący niemal całą Skruchę gmach z posępną wieżą kryje nie jedną tajemnicę. Otaczające go mokradła oraz dwie inne wyspy – Udręka i Lament – też nie napełniają dziewcząt optymizmem. A one marzą o przygodzie, podróżach, piaszczystych plażach! Cóż, kiedy na Wronoskale trzyma je potężne przekleństwo, rzucone wieki temu na ich rodzinę. Nadciągająca wraz z krakaniem wron kara za opuszczenie jego granic będzie okrutna. Czy Charlie, Betty i Fliss zdołają przełamać klątwę? Czy pomoże im w tym uwięziona w lusterku, matrioszkach i starym sakwojażu Buni magia? Czy siostrom Wspacznym uda się umknąć przed prześladującym ich rodzinę pechem? I kim była Sorsha Ciernioczar, której imienia na mokradłach nie odważy się wymówić największy nawet śmiałek?

Szczypta magii od Michelle Harrison możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przeglądając mojego bloga, nawet bez wgłębiania się w poszczególne posty można zauważyć, że dość często sięgam po literaturę młodzieżową, a nawet dziecięcą. Tak było i tym razem, ponieważ za mną jedna z cudowniejszych powieści, jakie przyszło mi czytać. Szczypta magii miała swoją premierę całkiem niedawno, więc za chwilę Wam o niej trochę opowiem.

Na Wronoskale mieszkają trzy siostry: Fliss, Betty i Charlie oraz ich babka. Wioska jest dla nich niczym więzienie, ponieważ dziewczynki mają bezwzględny zakaz jej opuszczania. O wszelkich wycieczkach na sąsiednie wyspy mogą zapomnieć. Jednak Betty uparcie chce się dowiedzieć, dlaczego babka jest tak stanowcza. Wkrótce na jaw wychodzi fakt, że siostry obarczone są klątwą Wspacznych: nie mogą opuścić rodzinnej wioski pod groźbą okrutnej kary. Czy Fliss, Betty i Charlie zdołają złamać klątwę? Czy uda im się umknąć przed prześladującym ich pechem?

Kilka dni zbierałam się do lektury tej książki. Szczerze mówiąc, bałam się trochę, że może mi się nie spodobać, a tego bym chyba nie przeżyła. W końcu jednak odważyłam się i sięgnęłam po swoją Szczyptę magii, która jak napisałam wcześniej, okazała się naprawdę cudowną powieścią, o której nie zapomnę jeszcze długo.

Jedna z głównych bohaterek, Betty całkowicie skradła moje serce. Choć jest piekielnie uparta, to przy tym nieustraszona, a dla rodziny jest w stanie poświęcić wiele – nawet swoje życie, gdyby zaszła taka potrzeba. Jeśli mam być szczera, to właśnie ją polubiłam najbardziej z całej trójki. Podziwiam ją również za ogromną wolę walki, dzięki której nie zrezygnowała z dalszych poszukiwań sposobu na złamanie klątwy.

Najmniej polubiłam niestety Charlie. Jest to najmłodsza z sióstr, więc teoretycznie powinna wzbudzić moją sympatię. Może zabrzmię okrutnie, ale ta bohaterka irytowała mnie swoją lekkomyślnością. Nie rozumiała tego, że są rzeczy ważniejsze niż ratowanie szczura (tak, szczura) i przez to doprowadziła prawie do tragedii. No przyznaję, że jak czytałam ten fragment, to myślałam, że wyjdę z siebie. Po prostu nie mogłam znieść zachowania Charlie.

Fliss, czyli najstarsza z trójki sióstr, jest mi jednocześnie obojętna. Nie poczułam do niej nic więcej poza obojętnością i szczerze, nawet by mnie nie obeszło, gdyby coś jej się stało. Właściwie odniosłam takie wrażenie, że autorka bardziej skupiła się na kreacji Betty i Charlie, a Fliss pozostawiła tak naprawdę jaką dość płaską postać.

Mimo tego jestem całkowicie zakochana w piórze autorki! Cudowne opisy miejsc, w których znajdowały się bohaterki i magiczna atmosfera (dosłownie), jaka mi towarzyszyła podczas lektury to po prostu coś bajkowego.

Choćbym chciała, nie jestem w stanie znaleźć innych wad tej powieści. Dla mnie jest to jedna z lepszych powieści dla dzieci i młodzieży, jakie wyszły w ostatnich latach na polskim rynku wydawniczym. Absolutnie wciągająca, akcja pędzi do przodu cały czas, więc tak naprawdę nie ma czasu na wytchnienie.

Da miłośników iście magicznych powieści, gdzie pojawia się również wątek rodzinnych/siostrzanych więzi - Szczypta magii to pozycja obowiązkowa.

Ocena: 5+/6
©Inthefuturelondon
Pojawiają się nowe książki dla dzieci i od razu otrzymują wiele wyróżnień. Kiedy mogę, wolę przejrzeć książki, które są nieco „na uboczu”, aby spróbować zwrócić uwagę na wspaniałe książki, które mogą zostać przeoczone przez czytelników. Jednak od czasu do czasu pojawia się przebojowa pozycja, którą też uważam za tak ekscytującą, że nie mogę się oprzeć, aby ją poznać.

Starożytna klątwa. Trzy obiekty o specyficznej magii. Upiorna wyspa więzienna. Trzy siostry, których pragnienia ciągną ich w różne strony. Ta historia zawiera wszystkie składniki wspaniałej opowieści, a Michelle Harrison łączy je jak tylko prawdziwy gawędziarz potrafi.

Uważam, że Szczypta magii zachwyci starych fanów autorki, jak i nowych czytelników. Umiejscowienie jest szczególnie sugestywne - mgliste mokradła i trzy wyspy. Skrucha (w którym znajduje się więzienie), Lament (tam, gdzie pochowani są zmarli) i Udręka (która jest poza granicami wszystkich). Myśl o spojrzeniu na wodę i zobaczeniu tych wysp wystarczy, aby wywołać u każdego dreszcz.

Siostry - Betty, Fliss i Charlie - są niezapomnianymi postaciami. Każda z nich ma silny głos i bardzo szybko dowiadujemy się, czego chcą i jak mogą zareagować w danej sytuacji. Szczególnie Charlie jest interesująca. najmłodsza, ale żąda bycia wysłuchanym, nawet jeśli jest to sprzeczne z planami jej starszych sióstr. Czytelnicy poznają historię rodziny wraz z dziewczętami. Wątek rozwija się w celu pełnego zrozumienia wydarzeń.

Szczypta magii to doskonała lektura na deszczowe popołudnie, którą się czyta w błyskawicznym tempie.

Serdecznie polecam!

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć