ebook Nie wywołuj wilka z lasu
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 244)

Nie wywołuj wilka z lasu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.24
wciąż za drogo?
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
33.23 zł Lub 29.91 zł
34.99 zł
34.99 zł
19.24 zł
27.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Pięcioro przeklętych i tylko jedna zasada: jesteś z diabłem albo przeciwko niemu.

Według legendy wiele stuleci temu czwórka przyjaciół została wygnana z rodzinnej wioski, gdyż ludzie lękali się ich czarów. Rozeszli się w cztery strony świata, ale zadziwiającym zbiegiem okoliczności i tak wszyscy dotarli w to samo miejsce – do czarciego kamienia. Tam wywołali diabła i dobili z nim targu... Ich potomkowie przez wieki odczuwali skutki tego paktu i bezskutecznie próbowali się z niego wywikłać. Czy przedstawicielom kolejnego pokolenia uda się wreszcie wrócić do normalności? Jakie przeszkody będą musieli wcześniej pokonać? Z jakimi przeciwnikami się zmierzyć? Jakich sojuszników pozyskać? Małe miasteczko na odludziu stanie się sceną niezwykłych wydarzeń.

Związani magiczną przysięgą, Alicja i Nikodem nie ustają w poszukiwaniach naczynia niezbędnego do odprawienia upragnionego rytuału. Tymczasem dokoła nich dochodzi do serii morderstw, jednak część ofiar szybko wraca z martwych. Para nastolatków może ufać wyłącznie sobie; nawet ich najbliżsi mają przed nimi starannie skrywane tajemnice. Na dodatek obrzęd odprawienia diabła znienacka staje pod znakiem zapytania. Czy w ostatniej chwili uda się znaleźć brakującego uczestnika rytuału?

Nie wywołuj wilka z lasu od Karina Bonowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Brytyjczycy mają J.K. Rowling, my mamy Karinę Bonowicz – i pisząc to, ani trochę nie przesadzam. Jej opowieści o strzygoniach i wilkodlakach są równie wciągające (nawet dla takich staruchów jak ja) co przygody Harry’ego Pottera.

Alicja i jej ciotka wraz z grupą pozostałych magicznych wciąż poszukują tajemniczego naczynia, by odprawić rytuał. W Czarcisławiu jednak diabeł nie śpi i robi wszystko, żeby im w tym przeszkodzić. Kto i co będzie musiał poświęcić? I czy na pewno gra jest warta świeczki?

Jeśli Waszej dorastającej młodzieży chcielibyście podsunąć lekturę, od której trudno będzie SieOderwać, śmiało możecie chwycić za serię Kariny Bonowicz Gdzie diabeł mówi dobranoc. Tom drugi tej opowieści – Nie wywołuj wilka z lasu – potwierdza tylko, że ta zdolna polska pisarka świetnie odnajduje się w klimatach fantasy i potrafi dobrą polszczyzną przemówić do młodych czytelników.

Akcja kolejnej części czarcisławskich perypetii pędzi w zawrotnym tempie. Bonowicz co rusz serwuje niespodzianki, odkrywa rodzinne tajemnice oraz… pozbawia życia kolejnych bohaterów. I choć typowego dla pisarki poczucia humoru, a czasem wręcz sarkazmu, w tym tomie jest zdecydowanie mniej (nad czym troszkę ubolewam, bo uwielbiam je ponad wszystko), powieść czyta się piorunem i z autentycznym zainteresowaniem. Jestem pewna, że gdyby nasi rządowi eksperci wciągnęli serię Gdzie diabeł mówi dobranoc na listę szkolnych lektur uzupełniających, młodzież zaczęłaby czytać więcej i z dużo większą przyjemnością.

Bonowicz ma ogromny talent nie tylko do wymyślania intrygującej fabuły, lecz także do portretowania postaci – a przede wszystkim do takiego żonglowania ich cechami charakteru, by czytelnik od początku do końca był zaskoczony. Obok stworzonych przez nią bohaterów nie sposób przejść obojętnie. Są barwni, często krnąbrni, przebiegli i krwiożerczy, każdy z nich jednak na swój sposób daje się lubić. Podobno do niektórych już wzdychają tłumy nastolatek.

Nie wywołuj wilka z lasu przeniesie Was do świata magicznych istot, walki dobra ze złem oraz miłości z nienawiścią. Lektura idealna dla tych, którzy w dzisiejszych nie najłatwiejszych czasach chcieliby na chwilę SieZapomnieć.

Śmiało czytajcie!

Ocena: 5/6
©SieCzyta
Pół roku temu autorka dała nam do ręki książkę, która łączyła świat pogański i chrześcijański, tworząc miejsce i postaci niekoniecznie sympatyczne, ale z pewnością ciekawe. Akcja zakończyła się nagle i wielu czytelników z niecierpliwością czekało na dalsze przygody bohaterów. Teraz nadarza się okazja, żeby dowiedzieć się co zadziało się dalej w życiu poszczególnych postaci i czy Alicji i jej nowym znajomym uda się wykonać rytuał, na który wszyscy liczą?

Skutki ostatnich wydarzeń stają się coraz bardziej niepokojące. Eliza, która stanowi zagrożenie dla wszystkich, poza swoim kreatorem. Rada Magiczna, która w każdej chwili może wyciągnąć konsekwencje ostatnich wydarzeń. Nowy komendant, który niespodziewanie dużo wie o magicznych zdolnościach bohaterów. A w tym wszystkim poszukiwanie naczynia, bez którego rytuał nie może się odbyć. Są też zmarli członkowie rodziny, którzy o sobie przypominają i tajemnice, które okazuje się, że mają wszyscy w najbliższym otoczeniu Alicji. Jak to się zakończy i czy bohaterom uda się na czas przygotować od rytuału?

Autorka od pierwszej strony rzuca czytelnika na głęboką wodę wracając bezpośrednio do wydarzeń sprzed chwili. Potrzebowałam odrobiny czasu, żeby przypomnieć sobie wszystkie wątki, które po pewnym czasie od lektury nie były takie oczywiste. Jednak już po kilku stronach wciągnęłam się na całego a historia porwała mnie do ostatniej strony i do ostatniego zdania.

Drugi tom czyta się jeszcze szybciej niż pierwszy, co jest efektem bardzo szybkiej akcji i wielu przeplatających się wydarzeń. Alicja w pewnym momencie przestaje wierzyć wszystkim i jedynie Nikodem jest osobą, która nie może jej oszukać. Lektura nie może obejść się bez znajomość pierwszego tomu, gdyż łączą się one bardzo mocno i wiele nowych sytuacji wynika z tych starszych, które miały miejsce w "Księżyc jest pierwszym umarłym".

Autorka świetnie buduje napięcie, tworzy ciekawe sytuacje i stawia na drodze bohaterów postacie, które wywołują całą lawinę zdarzeń. Widać, że w zanadrzu jest jeszcze sporo tajemnic, na których rozwiązanie będziemy musieli poczekać do kolejnego tomu. To wszystko jest jednak świetnie przedstawione, wydarzenia łączą się w taki sposób, że w żaden sposób nie można mówić o przesadzie. Wchodząc coraz bardziej w świat bohaterów, razem z nimi odkrywamy, że bliscy mają tajemnice, które być może wpłyną na naszą przyszłość.

Gdzieś w tle pojawia się bardzo delikatnie wątek romantyczny. Pisarka bardzo ciekawie ugryzła temat, żeby nie łączyć Alicji z tym najbardziej oczywistym bohaterem, który wynikał z pierwszego tomu. Tutaj ten wątek jest odrobinę wstrzymamy z pewnych względów i to wzburza dodatkowe pytania o uczucia.

Pisarka świetnie zgrała wszystkie elementy, które powodują, że ta książka jest tajemnicza, niebezpieczna, mroczna, momentami wesoła, momentami tragiczna.

Wszystko rozbija się wraz z ostatnimi stronami, kiedy napięcie znów wzrasta i autorka nie daje nam odpowiedzi, a wręcz przeciwnie, zostawia sprawy bardzo otwarte, a czytelnik z niecierpliwością musi czekać na ciąg dalszy. Po zamknięciu książki w głowie zostaje wiele pytań i możliwości. Kto? Jak? Po co? Czym to się skończy?

Lektura Nie wywołuj wilka z lasu jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu. Doskonała kontynuacja pierwszego tomu, rozwija wiele wątków, wprowadza dodatkowe postacie i wydarzenia, a wszystko daje możliwość odkrycia świata Czarcisława. Sama nie mogę się doczekać kontynuacji. No przy takim zakończeniu, jest to niezbędne.

Ocena: 5/6
©Książkowe Wyliczanki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć