ebook Miasto niedźwiedzia
4.26 / 5.00 (liczba ocen: 184309)

Miasto niedźwiedzia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 23.90
Audiobook - najniższa cena: 36.61
wciąż za drogo?
31.16 złpremium: 20.10 zł Lub 20.10 zł
-19% 26.80 zł Lub 24.12 zł
33.50 zł
33.50 zł Lub 30.15 zł
23.90 zł
30.54 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Bestsellerowy autor „Pozdrawiam i przepraszam” oraz „Britt-Marie tu była” powraca z olśniewającą i przenikliwą powieścią o małym miasteczku z wielkimi marzeniami. W tej mikroskopijnej leśnej miejscowości udało się Backmanowi zamknąć cały świat – z jego marzeniami, fobiami i uprzedzeniami.

Björnstad to dziura. Maleńka społeczność zamknięta w głębi ponurego lasu, który powoli zabiera ludziom przestrzeń do życia. Jest tylko jedno miejsce, które przywraca mieszkańcom wiarę w lepsze jutro – stare lodowisko nad jeziorem zbudowane przed laty przez założycieli miasta.
Juniorzy drużyny hokejowej rywalizują właśnie w krajowej lidze i, o dziwo, naprawdę mają szansę zagrać w finale. Na barkach kilku nastolatków spoczywają nadzieje i marzenia całego Björnstad, ale mecz półfinałowy wywołuje w niektórych graczach skrajne emocje. Straszny czyn kładzie się cieniem na społeczności miasteczka i dzieli ją na zawsze, stawiając pod znakiem zapytania przyszłość nie tylko drużyny, ale każdego obywatela Björnstad.
„Miasto niedźwiedzia” to powieść o tym, co wiąże społeczność, i o tym, jak zbiorowa świadomość może odsuwać od siebie prawdę.

Miasto niedźwiedzia od Fredrik Backman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dobra literatura skandynawska to nie tylko ta z gatunku: kryminał, thriller, czy literatura piękna. Jako dowód może posłużyć powieść obyczajowa szwedzkiego pisarza Fredrika Backmana zatytułowana Miasto niedźwiedzia.

Kilka słów o fabule

Akcja książki rozgrywa się w małej miejscowości Björnstad, gdzie lokalną społeczność tworzą głownie kibice hokeja, gracze hokejowi oraz ich rodziny. To właśnie ta dyscyplina sportowa cementuje ludność miasteczka ze sponsorami klubu i władzą lokalną. Wydaje się, że ci, którzy nie interesują się sportem i szkolną drużyną nie liczą się. Za to liderzy drużyny to gwiazdy, bardzo jasno świecące w Björnstad. Są autorytetami dla swoich kolegów i koleżanek, dzięki czemu czują się bezkarnie i wszechwładnie.

Juniorzy z powodzeniem rywalizują w krajowej lidze i mają szansę zagrać w finale. Ich mecze elektryzują całą społeczność, która liczy na to, że dzięki zwycięstwie miasteczko zyska uznanie. Podczas jednej z imprez dochodzi do przestępstwa, którego konsekwencje odmienią życie jednostek oraz mieszkańców.

Kilka słów o wrażeniach

Fredrik Backman stworzył świetny klimat małej miejscowości, w której mieszkańcy skupiają się wokół drużyny sportowej i jej osiągnięć. Darzą jej członków estymą, przez co potrafią im wiele wybaczyć.

Miasto niedźwiedzia całkowiecie mnie pochłonęło. Żyłam wydarzeniami w Björnstad oraz kibicowałam sprawiedliwości i zdrowemu rozsądkowi. Miasto niedźwiedzia to powieść nie tylko o duchu sportu, również o przyjaźni, rodzinie i wsparciu jej członków. Napisana jest prostym językiem, bez fabularnych zawiłości, ale w sposób wywołujący emocje. W mojej ocenie może być przeznaczona dla młodszego czytelnika.

W listopadzie 2020 roku pojawiła się kontynuacja powieści pod tytułem My przeciwko wam. Mam w planach po nią sięgnąć – również w formie audiobooka – bo Miasto niedźwiedzia wzbudziło moją ciekawość i zastanawiam się, jak potoczyły się losy bohaterów.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka poprawna politycznie jak filmy w Netflixie. Nie oznacza to jednak, że jest zła. To bardzo dobra analiza dzisiejszego społeczeństwa.

Warto zerknąć