ebook Miasto mafii
3.16 / 5.00 (liczba ocen: 623)

Miasto mafii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
-37% 19.90 zł
22.97 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
22.33 zł
23.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Romans sensacyjny. Oni tutaj rządzą! Emma bardzo pragnęła wieść spokojne życie, ale coś ją fascynowało w tych niebezpiecznych mężczyznach. Teraz jest za późno. Kiedy staje się świadkiem mafijnych gierek, Arthur – szef gangu – wreszcie ma pretekst, aby się do niej zbliżyć. Mogła uciec. Miała wybór. Ale tego nie zrobiła…

Emma Greene postanowiła zapomnieć o dawnych problemach i znaleźć spokój w niewielkim mieście w pobliżu Nowego Jorku. Niestety, władzę nad okolicą przejęła mafia. Część mieszkańców ucieka, inni szykują się na najgorsze, ale Emma reaguje inaczej: nowi „gospodarze” miasta przyciągają jej uwagę. Z wzajemnością – mafijny boss jest gotów uczynić wszystko, żeby zbliżyć się do dziewczyny.
Co to dla niej oznacza? Niebezpieczeństwo? A może szansę na coś, czego bezskutecznie szukała przez całe życie?

O e-booku Miasto mafii blogerzy napisali: 

Autorka nie kryje przed czytelnikami wad postaci i tego, co ich otacza, ale wskazuje na siłę uczucia, zakazanego, ryzykownego, niezwykle groźnego, bo kruszącego dotychczasowe zasady, lecz i będącego okazją by po prostu uwierzyć w miłość. Miasto mafii to powieść o kobiecie i mężczyźnie, którzy nigdy nie powinni zbliżyć się do siebie, ale wbrew lękom, przestrogom, zdecydowali się by być razem. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

To prawdziwie mroczna historia opowiadająca o poszukiwaniu własnego bezpiecznego miejsca na ziemi. O tym, że życie potrafi nagle przewrócić się do góry nogami w najmniej oczekiwanym momencie i – co gorsza – nigdy już nie będzie takie samo jak na początku. A przede wszystkim to książka o miłości, wewnętrznej walce ze samym sobą, a wszystko to z mafią, śmiercią i gangsterami w tle. - Magdalena Fraszczak vel Jószczak - Książka w autobusie

Miasto mafii od Kinga Litkowiec możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Można zrobić wszystko by zdobyć to, czego się pragnie, chociaż dla postronnych niekiedy jest to niewiele. Liczy się bowiem własne zadowolenie i osiągniecie tego, co dla nas ważne. Jednak czasem okazuje się, że nasza życiowa droga zatacza koło i znajdujemy się blisko punktu, od którego rozpoczęliśmy ją, lecz może tak miało być?

Niewielkie Randall byłoby doskonałym miejsce do życia gdyby nie małe „ale”, nie przeszkadza ono w żadnym wypadku Emmie. Wbrew krążącym opiniom lub plotkom, jak kto woli, znalazła w tym mieście spokój i dom. Ma to, co dla niej ważne, a przynajmniej tak sądziła do chwili gdy ktoś przyciągnął jej uwagę. Problem w tym, iż jest to jednostronne, bezpieczniej by było w ogóle nie myśleć o tym mężczyźnie tyle, że byłoby trudno o nim zapomnieć. Wydawało się, że ta fascynacja nie wykracza poza marzenia Emmy, lecz czy tak jest w rzeczywistości? Może jest w nich więcej niż ona zakłada? W Randall nic nie dzieje się bez wiedzy Arthura, a zwłaszcza jeśli dotyczy to jego spraw. To, co proponuje nieznajomej dziewczynie jest ryzykowne, rozsądniej byłoby odrzucić tę ofertę, lecz niekiedy serce zwycięża nad rozsądkiem. Co wyniknie z tej znajomości, zdającej się być tylko chwilowym kaprysem, czymś co nie ma racji bytu na dłuższą metę. Ona i on o tym wiedzą, lecz oboje też czują, że to, coś więcej. Muszą być gotowi na wiele jeżeli rzucą wyzwanie losowi i otoczeniu w jakim egzystują.

Niebezpieczne związki kuszą, intrygują i przede wszystkim trudno im się oprzeć. Kinga Litkowiec w Mieście mafii odsłania kulisy ludzkich pragnień, takich, które wydają się być nierealne, ale pozwalające na małą osłodę codzienności. A co gdy zaczyna się nabierać coraz bardziej rzeczywistych kształtów? Trzeba stawić czoła temu o czym, i przede wszystkim o kim, marzyło się. Autorka stawia przed sobą dwa całkowicie różne światy, nie mające ze sobą zbyt dużo wspólnego, poza dwojgiem ludzi, pragnących czegoś więcej niż mogą mieć. Historia Emmy i Arthura daleka jest od bajki, nawet jej uwspółcześnionej wersji, ale kto powiedział, że trzeba w sobie zdusić nadzieję na to, iż w końcu zdobędzie się wszystko? Kinga Litkowiec nie kryje przed czytelnikami wad postaci i tego, co ich otacza, ale wskazuje na siłę uczucia, zakazanego, ryzykownego, niezwykle groźnego, bo kruszącego dotychczasowe zasady, lecz i będącego okazją by po prostu uwierzyć w miłość. Miasto mafii jest opowieścią o kobiecie i mężczyźnie, jacy nigdy nie powinni zbliżyć się do siebie, ale wbrew lękom, przestrogom, zdecydowali się by być razem.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Kolejny tajemniczy i mroczny mężczyzna na okładce i kolejna mafijna historia. Odnoszę wrażenie, że w ostatnim czasie temat ten jest bardzo egzaltowany, wręcz maglowany na okrągło. Książek w o tej tematyce, oczywiście połączonych z romansem wychodzi naprawdę sporo. Tak prywatnie się przyznam, że mnie osobiście to nie przeszkadza i raczej należę do grona fanek. „Łykam” takie historie z przyjemnością, ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdemu musi się to podobać. Czy przy tak silnej konkurencji Miasto mafii jest warte przeczytania? A może niestety zginie gdzieś w bezmiarze literatury?

Ta książka miała swoją premierę ponad miesiąc temu i zauważyłam, że otrzymuje bardzo skrajne oceny. Miasto mafii należy chyba do grupy takich książek, które się albo kocha, albo nie. Nie ma nic pomiędzy. Dla mnie autorka zadebiutowała z prawdziwym przytupem. Historia mnie wciągnęła i pochłonęła bez reszty. Przeczytałam ją w dwa dni (gdyby nie moje kochane urwisy, pewnie wystarczyłby jeden). Od samego początku wchodzimy w bardzo niebezpieczne i pozornie nieprzyjemne miejsce. Młodziutka Emma przez zrządzenie losu, szukając swojego miejsca na ziemi, trafia do małej miejscowości. Po ciężkich doświadczeniach próbuje jakoś poskładać swoje życie od nowa i znaleźć kogoś, kto ją prawdziwie pokocha. Wiedzie monotonne i spokojne życie, gdy pewnego dnia do miasteczka wprowadzają się trzej tajemniczy bracia.

Od tego momentu życie w miasteczku ulega diametralnej zmianie, bowiem pieczę nad nim przejęła groźna rodzina Rossich. Emma, mimo iż doskonale zdaje sobie sprawę, kim tak naprawdę oni są, lgnie do jednego z nich niczym ćma do światła. Wie, że może się bardzo sparzyć lub nawet stracić życie, ale pokusa okazuje się dla niej zbyt silna. Wiele ryzykując, codziennie przechodzi obok domu Artura. To właśnie on jest najbardziej bezwzględnym i stanowczym facetem z rodu Rossich. Wzbudza prawdziwy respekt i posłuch, niekiedy podszyty prawdziwym strachem, a przy tym wygląda jak chodzące bóstwo. Emma jest tak nim zafascynowana, że nawet nie dostrzega tego, że to ona od jakiegoś czasu jest bacznie obserwowana. Czy taka osoba, jaką jest Artur, dostrzeże niewinną Emmę? Czy człowiek bez skrupułów i morderca jest zdolny do jakichkolwiek uczuć? Co takiego widziała nasza bohaterka, że została wciągnięta w ten półświatek? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, to odsyłam oczywiście do opowieści Pani Kingi.

Miasto mafii to prawdziwie mroczna historia opowiadająca o poszukiwaniu własnego bezpiecznego miejsca na ziemi. O tym, że życie potrafi nagle przewrócić się do góry nogami w najmniej oczekiwanym momencie i – co gorsza – nigdy już nie będzie takie samo jak na początku. A przede wszystkim to książka o miłości, wewnętrznej walce ze samym sobą, a wszystko to z mafią, śmiercią i gangsterami w tle. Serdecznie zachęcam do poznania tej pozycji, spędzicie z nią bardzo fajnie czas.

Ocena: 4+/6
©Książka w autobusie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć