ebook Powrót rosyjskiego Lewiatana
3.53 / 5.00 (liczba ocen: 22) Ilość stron (szacowana): 320

Powrót rosyjskiego Lewiatana
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.57
35.90 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
-23% 27.64 zł Lub 24.88 zł
33.39 zł Lub 30.05 zł
35.90 zł
19.57 zł
28.14 zł
30.52 zł
30.52 zł
35.90 zł
35.90 zł

Lew Północy znów przerywa drzemkę, a Europa obserwuje, jak na rosyjską arenę polityczną powraca prehistoria. Oto Car Władimir rusza na bój o godność swego narodu. Toczy go jednak, o ironio, z własnymi obywatelami. Siergiej Miedwiediew – rosyjski dziennikarz i profesor nauk politycznych – błyskotliwie i nie bez humoru analizuje politykę Kremla, by znaleźć klucz do rosyjskiej duszy.

W ostatnich latach Europa z fascynacją i przerażeniem obserwowała, jak w Rosji otworzyły się wrota do przeszłości i na arenę polityczną wtargnęła prehistoria: wróciły rytuały rodem z epoki Breżniewa, ery stalinizmu, systemu pańszczyźnianego i czasów Iwana Groźnego. Car Władimir ze swoją świtą ruszył na święty bój o godność i niezależność narodu. Rzecz w tym, że bój ten toczy z własnymi obywatelami, a potyczki dotyczą różnych sfer obywatelskiej, terytorialnej i symbolicznej autonomii.
Siergiej Miedwiediew błyskotliwie i nie bez humoru analizuje wielką politykę i szuka klucza do rosyjskiej duszy. Obrany przez Kreml kurs kolizyjny ze światem zachodnich wartości jest według niego konsekwencją specyficznej mentalności, która odzwierciedla i kształtuje marzenia, lęki i kompleksy Rosjan. Społeczny konserwatyzm, nacjonalizm i homofobia łączą się z kultem siły i akceptacją przemocy w życiu publicznym i prywatnym, namiętnością do rakiet i wojska, pałaców ociekających złotem i konkursów piękności. To świat czasem straszny, nieraz intrygujący, ale często śmieszny. „I właśnie na przecięciu historycznej intuicji i komicznej intonacji powstała niniejsza książka” – pisze autor.

O Autorze:
SIERGIEJ MIEDWIEDIEW (ur. 1966) – rosyjski dziennikarz i profesor nauk politycznych. Urodzony w Moskwie. Przez lata pracował naukowo w Rosji, w Niemczech, we Włoszech i w Finlandii. Specjalizuje się w politologii, historii, socjologii i studiach kulturowych. Był także prezenterem radiowym i telewizyjnym. Pisze m.in. dla rosyjskiego „Forbesa” i dziennika „Wiedomosti”.

Powrót rosyjskiego Lewiatana od Siergiej Miedwiediew możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć