ebook Pustostany
3.37 / 5.00 (liczba ocen: 460)

Pustostany
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.33
Audiobook - najniższa cena: 26.28
wciąż za drogo?
26.97 złpremium: 17.40 zł Lub 17.40 zł
22.33 zł Lub 20.10 zł
29.00 zł
29.00 zł Lub 26.10 zł
22.74 zł
23.87 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W pustostanach na Grochowie wiele się dzieje: ktoś odbiera korespondencję, opiekuje się roślinami, zostawia jedzenie na stole. Po śmierci trwa życie. W rzeczywistości na wpół magicznej jest miejsce na czułość i poczucie humoru, na lęk i samotność. Tę surrealistyczną historię o mieszkaniu w starym warszawskim domu można kupić i czytać zamiast żyć – świetny pomysł na każdą porę roku.

Czy można nie mieć pracy przez rok, chociaż życie jest nieprzyjemnie drogie?
To jest książka o tym, jak się mieszka w domu z widokiem na kulę ziemską, czym można się pożywić w mieszkaniach zmarłych sąsiadów, jak się czuje pani w kiosku Ruchu i kto kradnie spod domów azalie. Jedna z bohaterek postanawia zamieszkać w wannie, bo jest jej smutno w Warszawie. Ale wbrew pozorom to bardzo wesoła i pouczająca książka. Można się z niej dowiedzieć, jak powstaje człowiek albo z czego ugotować Polsce smaczną zupę. Poza tym moc wskazówek dla roślin, jak opiekować się ludźmi i dzieje z życia bazaru.

O e-booku Pustostany blogerzy napisali: 

Pustostany pełne są sprzeczności, są smutne, groteskowe, surrealistyczne, szare i pełne radości, wzruszeń, ironii i dosłowności. Bardzo podobała mi się ta opowieść o braku pośpiechu, poszukiwaniu spokoju, samotności, o pustce, która towarzyszy naszemu codziennemu zabieganiu. Gorzka, czasem słodka, zupełnie jak nasze życie. -  Cuddle up with a good book - Marta Pyznar

Pustostany od Dorota Kotas możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jestem zauroczona to niewielką książką. Pustostany Doroty Kotas to opowieść, którą z pewnością można pochłonąć w jeden wieczór, ale dużą większą radochę miałam delektując się nią małymi porcjami. Jest w niej coś zwyczajnego i jednocześnie niezwykłego i nieprzystającego do codzienności, tutaj rzeczywistość nagina się, jakby należała do zupełnie innego, baśniowego wymiaru.

Główna bohaterka opowiadań żyje w Warszawie, mieście które kojarzy mi się z miejscem, w którym trwa nieustanny wyścig o lepsze życie, o sukces, a jednak kobieta nie bierze udziału w tym wyścigu. Żyje bez pracy, bez pieniędzy, bez wyznaczonego celu. Spędza czas na nicnierobieniu, kombinowaniu jak przeżyć kolejny dzień, wyjadając jedzenie po zmarłych sąsiadach spisując numery telefonów nieodebranych połączeń, opiekując się przedmiotami pozostawionymi przez byłych mieszkańców. Mieszka w tytułowych pustostanach, opuszczonych, a tętniących życiem.

Pustostany pełne są sprzeczności, są smutne, groteskowe, surrealistyczne, szare i pełne radości, wzruszeń, ironii i dosłowności. Bardzo podobała mi się ta opowieść o braku pośpiechu, poszukiwaniu spokoju, samotności, o pustce, która towarzyszy naszemu codziennemu zabieganiu.

Gorzka, czasem słodka, zupełnie jak nasze życie.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Cuddle up with a good book
"Nic nie robić, nie mieć zmartwień"... Jak się żyje dla samego życia? Ot, istnieć i już. Nie mam, nie muszę, mogę. Czy aby chcę? Patrzę, myślę, podważam. Po co to wszystko? Ruiny, duchy i Bóg wie jeszcze jakie majaki... Wolność to, głupota czy nieporadność? Filozofia, która pięknie opakowuje wielkie nic! Żałosna egzystencja w głębokiej myśli. Zdecydowanie nie moja bajka. To jedna wielka ściema i mądrość-wydmuszka. Zawracanie głowy.Ocena: 3/6 czytaj więcej
©Opowiedziane.pl
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć